news-details

بهمنی: تبدیل ورزشگاه آزادی به حسینیه ماندگار بود/ کلهر: صندلی‌های تمیز حق تماشاگران است

معاون وزیر ورزش و جوانان در برگزاری نشست بررسی علل و پیامدهای رفتاری هواداران و ارائه راهکارها جهت بهبود فرهنگ هواداری در فوتبال گفت: صندلی‌های تمیز حق تماشاگران است.

نشست بررسی علل و پیامدهای رفتاری هواداران و ارائه راهکارها جهت بهبود فرهنگ هواداری در ورزش فوتبال در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

این نشست با حضور سینا کلهر معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان و همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین احدی مدیر کل فرهنگی وزارت ورزش و سرهنگ موسوی جانشین تیپ ویژه تهران، ذکایی از دانشگاه شفلید انگلیس و نادری دبیر این نشست، حجت اله بهمنی مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ فوتبال ایران، احسان محمدی رئیس دپارتمان مسئولیت های اجتماعی و بازی جوانمردانه، ملکی و روسای کانون های هواداران باشگاه‌های لیگ برتر فوتبال و معاون فرهنگی فدراسیون های ورزشی در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در ابتدای نشست بهمنی ضمن خوشامدگویی به حاضران اظهار داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی  و شرایط سختی که هواداران در ورزشگاه ها دارند با این حال تماشاگران ما از بهترین ها هستند. برای نمونه اتفاق بزرگی که در مسابقه ایران و کره جنوبی در مقدماتي جام جهانی که شب تاسوعا در ورزشگاه آزادی برگزار شد، این ورزشگاه تبدیل به حسینیه ای ۱۰۰ هزار نفری شد که در نوع خود مثال زدنی و ماندگار بود.

وی افزود: در فینال لیگ قهرمانان آسیا با وجود شکست پرسپولیس مقابل حریف ژاپنی تماشاگران حاضر در ورزشگاه رفتار فرهنگی مناسب انجام دادند و شخصیت والای ایرانی و اسلامی خود را به نمایش بگذارند که این دو نمونه از شاخص ترین رفتارهای مناسب فرهنگ هواداری در فوتبال بود.

در ادامه نیز ذکایی و نادری دبیر این نشست نیز توضیحاتی در خصوص فرهنگ هواداری در ورزش مطرح کردند.

در ادامه جلسه نیز سینا کلهر در مورد مسایل مختلف فرهنگ هواداری در ورزش صحبت کرد و اظهار داشت: یکی از ساده ترین امور فرهنگی و هواداری داشتن ورزشگاه و صندلی‌های تمیز است که متاسفانه این امر ساده انجام نمی شود! چهار ماه تمام این مساله ساده رو پیگیری  کردم ولی زمانی موفق هستم که این صندلی‌های تمییز شود صرف گزارش نوشتن اقدام موثری نیست، حق مردم و تماشاگران است که صندلی‌های تمیز در اختيار داشته باشند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه