news-details

نظارت بیشتر شهرداری ها باید بر امور ساخت و ساز در حریم ساحل

پرویز سروری رئیس شورای عالی استان ها گفت: لازم است، شهرداری ها و دهیاری ها بر امور ساخت و ساز در حریم ساحل نظارت بیشتری داشته باشند.

به گزارش گام نو؛ پرویز سروری رئیس شورای عالی استان ها گفت: دولت می تواند از پتانسیل شوراهای مستقر در حریم سوحل شمالی و جنوبی به عنوان بازوانی قدرتمند در بخش نظارت بهره ببرد.  لازم است، شهرداری ها و دهیاری ها بر امور ساخت و ساز در حریم ساحل نظارت بیشتری داشته باشند و اگر شهرداری ها در این زمینه مرتکب تخلفی شوند، شوراهای شهر باید وارد عمل شده و در مقابل بی قانونی ایستادگی کنند.

به گفته رئیس شورای عالی استان ها، ورود اعضای شوراها در این زمینه برای اخذ مجوز و یا هر اقدام دیگری در راستای نادیده گرفتن این قانون، تخلف محسوب می شود و می تواند باعث سلب عضویت آن ها شود. استفاده از مواهب و زیبایی های دریا و ساحل حق تمام مردم ایران است و این حق باید محترم شمرده شود و در دستور اخیر ریاست محترم جمهور آیت الله رئیسی نیز این موضوع دیده شده و امیدواریم همان گونه که پس از این دستور، اقدامات موثری انجام گرفته است، آزادسازی سواحل با جدیت پیگیری شود.

سروری گفت: مطمئنا در موضوع آزادسازی سواحل نیز، شوراها در کنار دولت برای استیفای حق مردم، ایستاده اند و هر گونه تخلفی را در این موضوع رصد و پیگیری خواهند کرد تا حقی از مردم تضییع نشود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه