news-details

احداث ٤٣ خانه محیط زیست در سطح محلات شهر تهران

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران به احداث ٤٣ خانه محیط زیست در سطح محلات شهر تهران اشاره کرد و گفت: اصلاح و تغییر سبک زندگی مصرف‌گرا می‌تواند توسط زنان در خانواده انجام شود.

به گزارش گام نو؛ شینا انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در نشست هم‌اندیشی بانوان فعال محیط زیست ضمن تبریک میلاد کوثر قرآن، روز زن و مادر به نقش محوری زنان در حفاظت از محیط زیست اشاره کرد و گفت: حفاظت از محیط زیست به همان اندازه که وظیفه دولت‌هاست، نیازمند کمک، همیاری و مشارکت آگاهانه و همه جانبه مردم نیز هست و افراد یک جامعه از مرد و زن و کودک، نقشی جدی در زمینه حفاظت از محیط زیست دارند.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران تصریح کرد: توجه به نسل‌های آینده هدفی است که در آموزش محیط زیست به‌عنوان هدفی اصلی تعریف می‌شود که در این زمینه، زنان و مادران به عنوان قلب خانواده نقش راهبردی دارند.

وی تاکید کرد: تغییر اقلیم وضعیت آبی کشور را تحت تأثیر قرار داده و امروز حفظ منابع از جمله منابع آب بسیار مهم است، معتقدم مدیریت منابع آب، انرژی و به‌طور کلی اصلاح و تغییر سبک زندگی مصرف‌گرا می‌تواند توسط زنان در خانواده انجام شود.

انصاری در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد محیط زیست شهرداری تهران پرداخت و گفت: آب شرب تهران از ۵ سد اطراف، تأمین می‌شود و با توجه به محدودیت منابع آبی و بحران جدی کم‌آبی، به‌دنبال احداث تصفیه‌خانه‌ها و استفاده مجدد از پساب‌ها هستیم؛ به‌ویژه برای آبیاری فضای سبز هم چنین در خصوص پروژه‌های بزرگ شهری نیز، مطالعات و بررسی‌های محیط زیستی تحت عنوان ارزیابی اثرات محیط زیستی پروژه‌ها به کمک اساتید و متخصصان این حوزه در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به احداث ٤٣ خانه محیط زیست در سطح محلات شهر تهران گفت: در زمینه توانمندسازی و جلب مشارکت‌های مردمی، ایجاد خانه‌های محیط زیست به‌عنوان ارکان اجرایی مدیریت محله بستری مناسب جهت فعالیت داوطلبانه شهروندان و دغدغه‌مندان حوزه محیط زیست فراهم می‌کند.

در این مراسم که با حضور سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر، سرهنگ محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور، محمد علی صالحی شهردار منطقه ٢ و شینا انصاری مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار برگزار شد، ضمن تجلیل از خانواده‌های شهدای محیط بان، از کتاب «نگاهی به تنوع زیستی جانوری شهر تهران» رونمایی شد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه