news-details

پیاده‌سازی فناوری‌های دیجیتالی در بانک ایران‌ زمین

با گسترش فناوری‌های دیجیتالی بانک ایران‌ زمین با معرفی پلتفرم فراز به دنبال پویشی برای ورود مردم به دنیای دیجیتال است.

به گزارش گام نو، یکی از موضوعات داغ این روزهای صنعت بانکداری کشور تحول دیجیتال و بانکداری دیجیتال بنابراین با توجه به اینکه مشتری امروز خواستار خدمات نوین برپایه تکنولوژی روز است بانک ها نیز باید خود را به روزرسانی کنند تا هم پای مشتریان گام بردارند. در واقع با گسترش فناوری‌های دیجیتالی و تغییرات گسترده در همه زندگی و به خصوص کسب و کارها، نظام بانکی چاره‌ای جز حرکت به سمت دیجیتالی شدن و نهایتا جلب رضایت مشتریان خود ندارد.

بانکداری دیجیتال مستلزم تحول در تمام لایه‌های مدیریتی، فرآیندی، عملیاتی و فناوری است و تحقق این امر نیازمند گذار از یک دیدگاه محصول‌ گرا به مشتری‌ گرا و خدمت محور است که این روند در بانک ایران‌ زمین دنبال می‌ شود.
بانک ایران زمین در سال‌های گذشته تمام هم و غم خود را برای ایجاد یک ساختار منسجم و پیاده‌ سازی بانکداری دیجیتال انجام داده و در حال حاضر به عنوان یکی از بانک‌های پیشگام در حوزه بانکداری دیجیتال، فعال است. البته همراه بودن و برخط بودن بانکداری دیجیتال تنها یک مزیت از مزایای بی شمار بانکداری دیجیتال است.

در واقع اصل بانکداری دیجیتال تمرکز بر نیاز مشتری تسهیل امورات مالی و داده محوری است که اشتباه را تا حد صفر کاهش می‌ دهد و برای این کار نیاز به ایجاد زیرساخت مناسب، فرهنگ‌ سازی و حرکت جامعه به سمت فرآیندهای مدرن است.
اکنون بانک ایران‌ زمین با معرفی پلتفرم فراز سعی در ترغیب آغاز مردم برای ورود به دنیای دیجیتال دارد که این هم با بهره‌گیری از فناوری‌های روز دنیا و همچنین پیاده‌سازی آن به بهترین شکل ممکن محقق شده است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه