news-details

برنامه ویژه ای برای مشارکت سمن‌ ها در مدیریت شهری داریم

سرپرست ستاد سمن‌های شهر تهران گفت: سمن‌ها باید در مدیریت شهری سهیم باشند و ما برای استفاده از این ظرفیت برنامه ویژه ای داریم.

به گزارش گام نو؛  نخستین نشست هم اندیشی نمایندگان سمن‌ها با سرپرست ستاد سمن‌های شهر تهران امروز با حضور سید احمد علوی رئیس کمیته گردشگری و میراث فرهنگی شورای شهر تهران و سرپرست ستاد سمن‌ها و نمایندگان ۴۱ سازمان مردم نهاد در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد.

این نخستین نشست از سلسله نشست‌های نمایندگان سمن‌ها با سرپرست ستاد سمن‌ها بود که قرار است به صورت مداوم و با توجه به دسته بندی‌های صورت گرفته برگزار شود.

در این نشست نمایندگان سمن‌های حوزه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی با استقبال از برگزاری چنین نشستی به بیان دغدغه‌ها و مشکلات خود جهت فعالیت پرداخته و طرح‌ها و پیشنهادات خود را جهت هم افزایی و تسهیل فعالیت سمن‌ها به سرپرست ستاد سمن‌ها ارائه کردند.

سید احمدی علوی نیز با بیان اینکه ستاد سمن‌های شهر تهران خانه سازمان‌های مردم نهاد محسوب می‌شود و درب ستاد به روی همه سمن‌ها و نمایندگان آنها باز است گفت: خدمتی که سمن‌ها به جامعه ارائه می‌کنند، خدمتی است که نگاه اقتصادی در آن مطرح نیست.

وی افزود: ما سمن‌ها را بازوی مدیریت شهری میدانیم و می‌خواهیم از ظرفیت سمن‌ها در کنار مدیریت شهری استفاده کنیم. این کار هم هزینه مدیریت شهر را کاهش می‌دهد و هم سبب افزایش کیفیت زندگی شهروندان می‌شود.

به گفته سرپرست ستاد سمن‌ها، این ستاد حلقه وصل سمن‌ها با شورا و بدنه شهرداری خواهد بود و سمن‌ها حتماً از حمایت معنوی هیأت امنای ستاد سمن‌های شهر تهران بهره مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه حمایت معنوی از سازمان‌های مردم نهاد وظیفه اصلی ستاد سمن‌ها است افزود: شاید نتوانید حمایت مالی آنچنانی داشته باشیم اما می‌توانیم تسهیل گر برنامه‌های این سازمان‌ها باشیم.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به آغاز به کار کارگروه‌های تخصصی در ستاد سمن‌ها با مشارکت نمایندگان یادآور شد: ذیل این کارگروه کمیته‌های تخصصی هم جهت پیگیری بهتر ایجاد می‌شود.

علوی خطاب به نمایندگان سمن‌های حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی گفت: ما در کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر نیز آماده همکاری با شما و استفاده از ظرفیت‌های سمن‌های این حوزه هستیم. برای شروع نیز خدمت شما عرض کنم که امروز تهران نیاز به برنامه ریزی برای دوران پسا کرونا دارد و این دقیقاً به حوزه فعالیت شما مربوط می‌شود.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: موضوعاتی که شما با آن سر و کار دارید به روح و روان مربوط می‌شود و برای درمان افسردگی ناشی از قرنطینه کرونایی باید به روش‌های جدید روی بیاوریم و این کار سمن‌های فعال در حوزه گردشگری است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه