news-details

تذکر امانی درباره لزوم توجه به وضعیت مسکن کارکنان شهرداری

عضو شورای شهر تهران گفت: پیشنهاد می‌کنم با توجه به قوانین فرادستی در حوزه تعاونی‌ها، حمایت از تولید مسکن، بتوان مشکل کارکنان شهرداری منطقه ۳ را حل کرد.

به گزارش گام نو؛ ناصر امانی عضو شورای شهر تهران در تذکری گفت: کاری که کمیسیون برنامه و بودجه انجام دادند و قرار است است بنده به عنوان کارشناس حوزه تشکیلات و منابع انسانی در هر منطقه‌ای که بازدید میدانی انجام می‌دهم، گزارش را جهت اطلاع به نمایندگان مردم و شهردار برسانم.

وی ادامه داد: تذکر بنده به شهردار تهران در این باره است: شهردار محترم تهران به استحضار می‌رسانم جهت اطلاع از نیروی انسانی شهرداری تهران و شنیدن خواسته‌های مردم اینجانب با حضور در منطقه ۳ تهران بدون حضور مدیران و مسئولان منطقه ضمن شنیدن خواسته‌های آنان، درخواست‌های کتبی آنان را دریافت کردم و جهت استحضار جناب عالی نکاتی را خدمتتان عرض می‌کنم.

امانی افزود: تعاونی مسکن منطقه که در دوره مدیریت سوم مدیریت شهری زمینی از شهرداری تهران دریافت کرده و فروش آن مقرر شده بود به کارکنان عضو تعاونی پرداخت شود، با فوت مدیرعامل تعاونی منطقه، موضوع متوقف و کسی پاسخگوی کارکنان نمی‌باشد.

این عضو شورا با بیان اینکه در آن دوره ستاد ساماندهی مسکن با حضور معاونین شهردار تشکیل می‌شد و این موضوع با هماهنگی پیش می‌رفت، بیان کرد: در دوره پنجم مدیریت شهری این ستاد ساماندهی منحل و تعاونی‌های مسکن شهرداری رها شده‌اند. پیشنهاد می‌شود با توجه به قوانین فرادستی در حوزه تعاونی‌ها، حمایت از تولید مسکن، قانون جهش مسکن امید است بتوان مشکلات این حوزه را حل کرد.

این عضو شورا بیان کرد: پایین بودن حقوق کارکنان نسبت به تورم موجود به ویژه قیمت افسار گسیخته اجاره مسکن باعث شده که حداقل ۵۰ درصد حقوق دریافتی کارکنان هزینه اجاره ماهیانه مسکن آن‌ها باشد.

امانی افزود: همه کارکنان اعم از رسمی قراردادی و شرکتی را دربرمی‌گیرد. فیش‌های دریافتی کارکنان با ۱۰۰ ساعت اضافه کاری ۸ میلیون است. درحالی که رانندگان خودرو سرویس در منطقه ۳ حداکثر دریافتی‌شان ۶ میلیون است و حق بیمه، سوخت، لوازم خودرو هم توسط خودشان تهیه می‌شود.

این عضو شورا در باره اضافه کاری کارکنان هم گفت: اضافه کاری کارکنان در دوره مدیریت چهارم ۱۲۰ ساعت و حداکثر ۱۵۰ ساعت پرداخت می‌شد، در دوره مدیریت پنجم به ۱۰۰ ساعت و بعضا ۹۰ ساعت کاهش پیدا کرد. این موضوع یکی از مشکلات اساسی است که توسط کارکنان منطقه مطرح می‌شد.

امانی ادامه داد: پست‌های سازمانی در نشاغل کارشناسی و عدم ارتقا آن‌ها به پست‌های کارشناسی سبب شده است که افراد باسابقه خدمت نگران بازنشستگی خود باشند. از طرفی مخدودیت پست مدیریتی در شهرداری و پر بودن پست‌ها و تبعیض و بی عدالتی در این پست‌ها سبب شده که انتصاب افراد بدون سابقه در تصور افراد صورت بگیرد.

این عضو شورا خاطرنشان کرد: پیشنهاد بنده در این رابطه است که شورای اداری شهرداری پست‌های ستاره دار و ویژه کارکنان شاغلی که سه سال آخر خدمتشان می‌گذرانند تصویب شود و همزمان با بازنشستگی فرد پست حذف شده که برای شهرداری هم مشکلی به وجود نیاورد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه