news-details

لزوم حل معضل آسیب‌های اجتماعی با بهره گیری ازظرفیت‌های تهران

شهردار تهران بر لزوم حل معضل آسیب‌های اجتماعی با بهره گیری از ظرفیت‌های شهر تهران تاکید کرد و گفت: امیدواریم از امکانات و ظرفیت‌های بالای شهر بهره بگیریم.

به گزارش گام نو؛ علیرضا زاکانی شهردار تهران در جلسه قرارگاه خدمات اجتماعی گفت: امروز فرصت بی نظیری در سطح استان و کشور فراهم شده فرصتی که از ابتدای انقلاب تاکنون ایجاد نشده است لذا در حوزه حل آسیبی‌های اجتماعی از ما بهانه‌ای پذیرفته نیست کلان شهر تهران امروز با ۱۴ میلیون جمعیت با مسائل مختلفی رو به رو است شاید عدد جمعیتی ۱۴ میلیون در مقابل حدود ۸۴ میلیون نفر جمعیت به چشم نیاید، اما شرایط و موضوعات به گونه‌ای است که تهران همانند یک کشور قلمداد می شود. بی تردید باید این شهر را به عنوان یک الگو تبدیل کنیم.

وی با اشاره به گذشت دو ماه از آغاز مسئولیت خود در شهرداری تهران گفت: ما عنوان کردیم که تهران را به عنوان الگو برای جهان اسلام قرار خواهیم داد. این حرف بسیار بزرگی است که نشان می‌دهد در همه زمینه‌ها باید اقدامات بسیاری صورت بگیرد؛ و این مهم جز با همدلی در صحنه بودن و بهره گیری از همه امکانات محقق نخواهد شد.

بنا داریم مسئولیت‌های اجتماعی و فرهنگی خود را به طور کامل بپذیریم

وی ادامه داد: به استاندار تهران اعلام کردم در شهرداری بنا داریم مسئولیت‌های اجتماعی و فرهنگی خود را به طور کامل بپذیریم. در قانون دستگاه‌های در این حوزه مسئولیت‌های مستقیم تری دارند. لذا با دستگاه‌های مختلف جلسه گذاشتیم و اعلام کردیم شهرداری تلاش می‌کند از همه ظرفیت‌ها و امکانات که برای انقلاب اسلامی است در مسیر اصلاح این موضوع بهره بگیریم.

وی تاکید کرد: برای خود کار جدی ناظر بر کودکان کار متکدیان، معتادان متجاهر، خانواده‌های زندانیان، زنان سرپرست و ... قائل هستیم. بی تردید با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط گام موثری بر می‌داریم در این مسیر برخی دستگاه‌ها پشتیبان خواهد بود، اما امیدواریم در کنار هم با یکدلی بتوانیم معجزه‌ای را خلق کنیم. امیدواریم در این مسیر حرکت کنیم و از امکانات و ظرفیت‌های بالای شهر بهره بگیریم. قطعا هر کسی در هر جایگاهی باید مسئولیت پذیر باشد.

زاکانی شهردار تهران در پایان قرارگاه آسیب‌های اجتماعی استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهر تهران امروز از یک آسیب‌های اجتماعی رنج می‌برد که روح و روان مردم را آسیب زده و چهره شهر را زشت و غیر قابل تحمل کرده است. این آسیب‌ها ریشه‌هایی دارد که فراتر از موضوع شهر تهران است و کشوری است.

وی ادامه داد: ما در مسیر ساختن یک الگو در تهران نیازمند عبور از این آسیب‌ها هستیم. شهرداری با افتخار از زمانی که بنده آمدم یکی از اهدافمان را تحول در روح و جسم شهر قرار داده ایم و آسیب‌های اجتماعی نیز شامل این موضوع است و با یک هم افزایی بین دستگاه‌ها ما برنامه ۴ ساله‌ای را دنبال می‌کنیم و در تلاشیم در ۳ تا ۶ ماه چهره شهر را منزه کنیم، اما باید همزمان باید یک کار مبنایی و دقیق انجام گیرد. با محوریت مردم این کار‌ها انجام می‌شود تا دوباره آسیب‌ها بازنگردد.

زاکانی گفت:ما در جلسه‌ای که در شورای عالی ترافیک داشتیم همه بر این باوریم که لغو ممنوعیت تردد شبانه با توجه به شرایط کرونا لازم است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه