news-details

برنامه های خلاقانه ایران زمین در بخش مسئولیت های اجتماعی

بانک ایران زمین نقش به سزایی در توسعه فرهنگ مسؤلیت‌های اجتماعی سازمانی در جامعه هم در ابعاد اقتصادی و هم در زمینه‌ های اجتماعی دارد.

به گزارش گام نو؛ امروزه اکثر سازمان ها به ویژه بانک ها نگاه ویژه ای به مسئولیت های اجتماعی دارند. در واقع مسئولیت اجتماعی، مجموعه وظایف و تعهداتی است که سازمان ها باید در جهت حفظ و کمک به جامعه ای که در آن فعالیت می کند، انجام دهد. بسیاری از مسائلی که ما امروز شاهد آن هستیم نیازمند یک عزم ملی است و با همراهی سازمان ها و مردم، بازنگری در برخی قوانین، همراهی اقشار مختلف و ارتقاء فرهنگ مسئولیت اجتماعی در کشور قابل حل است و همچنین عملکرد بنگاه های اقتصادی نیز باید به گونه ای باشد که مردم احساس کنند که این بنگاه ها علاوه بر تلاش برای توسعه اقتصادی و کسب سود، نسبت به مسئولیت اجتماعی خود نیز واقفند.

براین اساس بانک ایران زمین به‌ عنوان یکی از بانک‌ های بزرگ خصوصی و یکی از بزرگ‌ ترین سازمان‌ های فعال کشور  نقش به سزایی در توسعه فرهنگ مسؤلیت‌های اجتماعی سازمانی در جامعه هم در ابعاد اقتصادی و هم در زمینه‌ های اجتماعی دارد.

همچنین بانک ایران زمین در راستای ارائه خدمات باکیفیت در بخش‌های مختلف اقتصادی و تاکید بر مشتری مداری در حال فعالیت است. این مجموعه سرآمدی و برجسته شدن در صنعت بانکداری، پیشتازی در ارائه خدمات و محصولات مورد نیاز مشتریان و پاسخگویی به انتظارات آن‌ها را به عنوان چشم انداز فعالیت‌های خود مطرح می‌کند.

بانک ایران در راستای اجرای مسؤولیت اجتماعی و محافظت از نیروی انسانی خود در مقابل بیماری کرونا و همچنین همراهی با تصمیمات کشوری ستاد کرونا نیز تمامی خدمات بانک خود را با رعایت پروتکل های بهداشتی به‌ صورت حضوری و غیرحضوری به مشتریان خود ارائه می‌ دهد و همچنین ساعات کاری برخی شعب خود در نقاط مختلف کشور را کاهش داده است.

بانک ایران زمین در سال های اخیر نیز در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی خود حمایت از سازمان های مردم نهادی مانند کمیته امداد و سازمان بهزیستی و همچنین حفظ منابع آب، جنگل ها، کاهش مصرف انرژی، همکاری با سازمان محیط زیست و سازمان جنگلها، مشارکت در ساخت مدرسه در مناطق محروم و آسیب دیده از سیل و زلزله و راه اندازی پویش های اجتماعی به صورت جدی را در دستور کار خود قرار داده است.

و همچنین به منظور انجام مسئولیت‌ های اجتماعی خود در حوزه فعالیت‌ های زیست محیطی فعالیت‌ های متعددی دارد که حمایت از فعالیت‌ های زیست محیطی یکی از آنهاست.

کمپین «همین یک زمین»‌ در بانک ایران زمین

بانک‌ ها به دلیل دارا بودن ظرفیت‌ های سرمایه‌ گذاری ‌و برخورداری از اطمینان عمومی قابلیت جلب اعتماد مردم و همچنین توان فرهنگ سازی در جهت ارتقای ‌فرهنگ مردم را دارند براین اساس بانک ایران‌ زمین در سال 1395 به عنوان بانک حامی محیط زیست با استفاده از تجارت و ‌اندوخت های علمی و تکیه بر پشتوانه‌ اعتماد مردمی و با هدف پاکسازی محیط‌ زیست از انواع آلودگی پویشی با شعار «برای زندگی همین ‌یک زمین را داریم» راه‌ اندازی کرد و یک مسابقه جذاب عکاسی و نقاشی نیز با محوریت حفاظت از محیط‌زیست ترتیب داد و برای نفرات برگزیده جوایز نفیسی در نظر گرفت.

کمپین یک قطره کمتر بانک ایران زمین

کمپین یک قطره کمتر با هدف فرهنگ‌ سازی در زمینه مصرف صحیح آب در شهریور 1397 در بانک ایران ‌زمین کلید خورد تا در آن هر شخص هر روشی که با مصرف درست و بهینه آب، باعث صرفه جوئی شود را در صفحه شبکه‌ های اجتماعی خود بنویسد و با هشتگ‌ «#یکقطرهکمتر» بانک ایران زمین را مطلع کند.

بلوط ایران زمین" پویش جدید بانک ایران زمین 

پویش جدید حمایت از "بلوط ایران زمین" با هدف آگاه سازی جامعه نسبت به از بین رفتن درختان بلوط مناطق غرب کشور در اواخر سال 1397 و هم‌ زمان با آغاز هفته منابع طبیعی راه اندازی شد و همچنان این پویش همه‌ ساله و هم‌ زمان با آغاز هفته منابع طبیعی از سوی بانک ایران‌ زمین برگزار می‌ شود.

"آلرژی به مصرف انرژی"برای همکاران بانک ایران زمین

بانک ایران زمین در راستای اجرای رسالت اجتماعی خود با راه اندازی پویش "آلرژی به مصرف انرژی" با هدف مصرف بهینه انرژی در محیط کار و خانه، همکاران خود را دعوت به پیوستن به این پویش زیست محیطی کرد.

حمایت بانک ایران زمین از پویش من هم یک جنگلبانم

نهاد مالی و مردمی ایران‌ زمین در گستره فعالیت‌ های زیست‌محیطی خود، نگاه ویژه‌ای به جنگل‌ها و مراتع کشور دارد و مهم‌تر از آن، حمایت از قهرمانان ارزشمند طلای سبز را بر خود فرض می‌داند. حمایت صادقانه بانک ایران‌زمین از پویش #من- هم-یک-جنگلبانم، به دریافت تندیس از دبیر دومین جشنواره روز جنگلبان منتهی شد. 

بانک ایران زمین، حامی سومین دوره جایزه یحیی

جایزه یحیی جایزه‌ای سالانه ویژه قدردانی از محیط‌بانان سازمان حفاظت محیط‌زیست ایران است که به ابتکار و همت دو هنرمند عضو انجمن، مجتبی رمزی و پریدخت مشگ‌زاد در دل انجمن یوزپلنگ ایرانی شکل‌گرفته است. پس از برگزاری نخستین دوره جایزه یحیی در سال ۱۳۹۳ در دانشگاه محیط‌زیست کرج؛ همچنین برگزاری دومین دوره این جایزه در سال ۱۳۹۴ با مشارکت انجمن یوزپلنگ ایرانی، دانشگاه محیط‌زیست، دیده‌بان محیط‌زیست و حیات‌وحش ایران و...؛ سومین دوره این جایزه در ۱۴ آذر سال ۱۳۹۵ با حمایت بانک ایران‌زمین و به‌منظور تجلیل از خانواده محیط‌بانان شهید استان‌های فارس و هرمزگان برگزار شد و توانست به سهم خود نقش بسیار مؤثری در ارتقای فرهنگ عمومی در این زمینه داشته باشد. جایزه یحیی به یمن زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره محیط‌بانِ شهید، یحیی شاه‌کوه محلی به این عنوان مزیّن شده است.

پویش محیط‌ زیستی پیک زمین در بانک ایران زمین

بانک ایران‌ زمین در ماه اسفند 1399 به‌ منظور ادای دین به طبیعت در هفته منابع طبیعی، ضمن حضور در منطقه تلو و کاشت نهال، کمپین محیط‌زیستی بسیار مهم خود به نام #پیک -زمین را آغاز کرد.

حمایت از پویش سهم من برای تالاب

پویش سهم من برای تالاب، جدیدترین اقدام حمایتی بانک ایران‌زمین از محیط‌زیست است. این نهاد مالی با حمایت از پویش #سهم- من- برای- تالاب، از مخاطبان خود در بسترهای مختلف خواسته است با پیوستن به این پویش و حمایت همه‌جانبه از آن، دین خود را در احیای دوباره تالاب‌های در معرض نابودی؛ همچنین تالاب‌های زنده نیازمند به کمک بیشتر، ادا کنند. استقبال از این پویش نیز بسیار قابل‌توجه بوده است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه