news-details

تمرکز ایران زمین به رضایت مشتری با توسعه بانکداری دیجیتال

بانک ایران زمین در سال های اخیر روی توسعه بانکداری دیجیتال متمرکز شده و در شرایط کنونی خدمات مناسبی را در این بستر به مشتریان خود ارائه می دهد.

به گزارش گام نو؛ بانکداری دیجیتال به دلیل مزایایی که دارد باعث شده تا بانک ها به فکر این باشند به مشتریانشان خدمات بانکداری دیجیتال ارائه کنند تا هم خود بانک ها و هم مشتریان هر دو از مزایای آن بهره مند شوند و باتوجه به این که شرط اصلی موفقیت در انتخاب یک بانک، رضایت مشتری از ارائه سطح مطلوب خدمات است می توان گفت که یکی از ویژگی‌ های بانکداری دیجیتال، تمرکز بر نیاز و خواست مشتری است. در واقع یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌ های بانکداری دیجیتال این است که کاربران می‌ توانند از طریق کامپیوترها و تلفن‌ های همراه خود به سیستم‌ های سنتی بانکی متصل شوند. این خدمات زمان و هزینه‌ی زیادی را از دوش بانک و مشتریان بانک بر می‌ دارد، بر همین اساس بانک ایران زمین در سال های اخیر روی توسعه بانکداری دیجیتال متمرکز شده و در شرایط کنونی خدمات مناسبی را در این بستر به مشتریان خود ارائه می دهد.

از این رو تمرکز بانکداری دیجیتال بر نیازهای مشتری و داده‌ محور بودن آن است. امروزه که بیماری کرونا شیوع پیداه کرده اهمیت ان دو چندان شده و بانکداری دیجیتال به عنوان یک ضرورت مطرح شده که سبب تغییرات جدی در کیفیت و تنوع در خدمات، تسهیل، تسریع، شخصی سازی خدمات و تنوع در فعالیت‌های منطبق با نیاز مشتری و مخاطب می‌ گردد.

در واقع بانکداری دیجیتال همان‌ قدر که برای مشتریان سود‌آور است باعث کاهش هزینه‌ های بانک‌ ها و همچنین باعث حضور هوش مصنوعی در بانک‌ها می شود. از این رو بانک ایران زمین حدود 4 سالی می شود که پروژه بانکداری دیجیتال را آغاز کرده و نخستین هدفش بهبود تجربه مشتری و همچنین شناخت هر چه بیشتر مشتریان و ارائه خدمات شخصی است تا منجر به رضایت مشتری شود.

سال گذشته در تاریخ 25 مهر 99 مرکز داده بانک ایران زمین با همت همکاران و با حضور جمعی از مدیران ارشد این مجموعه افتتاح شد تا زمینه ساز اجرای بانکداری دیجیتال شود.  اولین پلتفرم بانکداری دیجیتال بانک ایران زمین به نامه فراز " فناوری روز ایران زمین" نیز سال گذشته به صورت آزمایشی شروع به کار کرد تا با تکمیل آن و نیز با دریافت تجربه مشتریان در این خصوص به عنوان پلتفرمی تاثیر گذار در بانکداری دیجیتال از سوی بانک ایران زمین به صورت کامل در سال 1400 عملیاتی شود.

گفتنی است؛ تنها چند گام با اجرایی شدن این پروژه فاصله هست و همان گونه که انتظار می‌ رود امید است که تا پایان سال خدمات بانکی به طور کامل توسط بانک ایران‌ زمین دیجیتالی و ساده‌ سازی شود.

همچنین ارائه خدمات با محوریت تجربه مشتری و تغییر نگرش نسبت به فرآیندهای تولید محصول، جاری‌ سازی خلاقیت در مجموعه بانک، ارتباط موثر با فین تک‌ها و استارت‌ آپ‌ها و‌... از مواردی است که تاکنون در بانک ایران‌ زمین تحقق یافته است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه