news-details

ایستگاه آهنگ پلاک برنزی و گواهی‌ نامه نشان کیفیت دریافت کرد

مدیر عامل شرکت مترو تهران گفت: در چهارمین دوره رویداد «میزان معماری» ایستگاه آهنگ موفق به دریافت پلاک برنزی و گواهی‌نامه نشان کیفیت شد.

به گزارش گام نو؛ علی امام مدیر عامل شرکت مترو تهران اظهار کرد: در چهارمین دوره رویداد «میزان معماری» ایستگاه آهنگ موفق به دریافت پلاک برنزی و گواهی‌نامه نشان کیفیت شد.

وی افزود: در دید نخست به صنعت ساخت مترو تنها به عنوان یک سامانه انبوه بر پاک و سازگار با محیط زیست و جهت رفع دغدغه‌های حمل ونقلی شهروندان نگاه می‌شود.اما این یک واقعیت است که حضور در این قبیل فضا‌های شهری، از کیوسک ورودی گرفته تا راهرو‌های ارتباطی، سالن بلیت فروشی و سالن سوار و پیاده شدن مسافران، زمانی ولو اندک از اوقات مراجعان را به خود اختصاص داده و در این میان جلوه‌های بصری ایستگاه‌ها که در منظر و مرئای عمومی قرار دارد، تاثیری انکارناپذیر در روحیه و محفوظات ضمیر ناخودآگاه شهروندان برجای خواهد گذاشت.

امام بیان کرد: به همین جهت طی سال‌های اخیر در کنار اعمال ملاحظات فنی و مهندسی در روند ساخت و ساز خطوط و ایستگاه ها، با تشکیل کارگروه‌های مختلف، سعی برآن داشته ایم تا ضمن بهبود وضعیت آثار هنری ایستگاه ها، معماری ابنیه نیز شکل چشم نوازتر وموجه تری پیدا کند.

وی در ادامه به انتخاب پروژه نازک کاری ایستگاه آهنگ از خط ۷ مترو در چهارمین دوره رویداد" میزان معماری" اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این پروژه در رویداد معتبر شناسایی ابنیه و فضا‌های معماری و شهرسازی با ارزش معاصرایران، از سوی هیات داوران موفق به دریافت پلاک برنزی و گواهی نامه نشان کیفیت شد که همین امر انگیزه طراحان وپیمانکاران ساخت ایستگاه‌ها برای بهینه سازی فضا‌های ایستگاهی در پروژه‌های پیش رو را مضاعف ساخته است.

مدیر عامل شرکت مترو تهران در خاتمه یادآور شد: پیش از این ایستگاه‌هایی از قبیل ایستگاه برج میلاد، امیرکبیر، مرزداران و شهرک آزمایش نیز به سبب نوع معماری فضا‌های داخلی و نصب آثار حجمی، مورد توجه هنرمندان، معماران و مردم قرارگرفته بود و این رویه در ایستگاه‌هایی از قبیل بوستان گفتگو و ۱۷ شهریور نیز اعمال شده است که امیدواریم طی سال‌های آینده، چنین رویکردی به بلوغ وتکامل رسیده و شهروندان حظ بصری بیشتری از حضور در فضا‌های زیرزمینی شبکه خطوط مترو پایتخت ببرند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه