news-details

جلوه های درخشان عمل به مسئولیت اجتماعی در بانک ایران زمین

بانک ایران زمین، مانند برخی ازسازمانهایی که مسئولیت خودرا تنها در حوزه کارویژه اقتصادی تعریف نکرده اند، به مسئولیت اجتماعی نگاهی واقع بینانه و کارکردی دارد.

به گزارش گام نو؛ بانک ایران زمین، مانند برخی از نهادها و سازمانهایی که مسئولیت خود را تنها در حوزه کارویژه اقتصادی تعریف نکرده اند، به مسئولیت اجتماعی نگاهی واقع بینانه و کارکردی دارد. این بانک با اقدامات متنوع و متعددی مسئولیت اجتماعی خود را در حوزه های متفاوت دنبال کرده است.

اخیرا مقوله مسئولیت اجتماعی موردتوجه بسیار سازمان ها به ویژه بانک ها قرارگرفته و بانک ایران زمین هم به عنوان یکی از واحدهای نظام پولی و مالی کشور با داشتن 267 شعبه در سراسر کشور و به عنوان یکی از بزرگترین بانکهای خصوصی ایران به دنبال ایفای مسئولیت اجتماعی خود است. 

مسئولیت اجتماعی، وظایف و تعهداتی است که به صورت داوطلبانه از سوی سازمان ها تعهد می شود تا جهت حفظ و کمک به جامعه ای که در آن فعالیت می کند، به انجام رسد. نکاه اینجاست که بانک ایران زمین دریافته مسئولیت این سازمان تنها حفظ منافع سهامداران، مشتریان و کارکنان نیست، بلکه این بانک نیز مسئولیت بالایی در کمک به آسیب دیدگان جامعه، حفظ محیط زیست و بهبود کیفیت زندگی همه آحاد شهروندان دارد.

1000 کودک نیازمند تحت پوشش بانک ایران زمین

پیش از این مسئولان بانک ایران زمین، عمل به مسئولیت های اجتماعی خود را از اولویتهای مهم این سازمان برشمرده بودند تا جایی که با اعلام آمار تحت پوشش قرار دادن 1000 کودک نیازمند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، گزارشی از عملکرد خود درباره بخشی از مسئولیت اجتماعی را اعلان عمومی کردند. 

در این رابطه معاون عملیات بانکی بانک ایران زمین، پیش از حضور در مراسم جشن “ایران مهر” که با حضور جمعی از مسئولان، خیرین، حامیان ایتام و مسئولین کمیته امداد برگزار شد، گفت: بانک ایران زمین در راستای تلاش های مسئولانه خود در قبال جامعه و همسو با اهداف عالی کشور همواره تلاش داشته تا نقش خود را به عنوان یکی از بنگاه های اقتصادی ایران در قبال جامعه به انجام برساند و این مهم جزو اولویتهای اول این بانک است.

هادی قدیمی در تشریح اجرای مسئولیت های اجتماعی این بانک گفت: در سالهای اخیر حمایت از سازمانهای مردم نهادی مانند کمیته امداد و سازمان بهزیستی و همچنین حفظ منابع آب، جنگل ها، کاهش مصرف انرژی، همکاری با سازمان محیط زیست و سازمان جنگلها، مشارکت در ساخت مدرسه در مناطق محروم و آسیب دیده از سیل و زلزله و راه اندازی پویش های اجتماعی به صورت جدی و در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی بخشی از اقداماتی است که توسط بانک ایران زمین در دستور کار قرار گرفته است.

او در خصوص حمایت بانک ایران زمین از کمیته امداد گفت: درحال حاضر بانک ایران زمین تعداد 1000 نفر از کودکان این نهاد را در سراسر کشور مورد حمایت قرار داده و همچنین همکاران بانک نیز به صورت فردی در این امر خیر مشارکت کرده اند.برگزاری ضیافت افطاری، تهیه اقلام ورزشی، تهیه لوازم آموزشی برای کودکان و مشارکت در طرح «تا مهر با همدلی» تحت پوشش کمیته امداد، از جمله اقدامات دیگر بانک ایران زمین در چهارچوب عمل به مسئولیت اجتماعی خود است.

حفظ محیط زیست، راهکار توسعه پایدار

یکی  از جلوه های آشکار عمل به مسئولیت اجتماعی شرکتها، اقدامات حفاظت از محیط زیست است. بانک ایران زمین با ترسیم راهبرد حفظ محیط زیست در چهارچوب مسئولیت اجتماعی خود، اقداماتی از جمله حفظ منابع آب، جنگل‌ها، کاهش مصرف انرژی، همکاری با سازمان محیط‌زیست و سازمان جنگل‌ها و نظایر این اقدامات را در دستور کار خود قرار داده است.

نکته اینجاست که بانک ایران زمین با محور قرار دادن حمایت از کارزارها و پویش های اجتماعی که در پشتیبانی از حفاظت محیط زیست راه اندازی و تشکیل شده، سیاست هم افزایی شهروندان برای حفظ محیط زیست را به عنوان راهبرد عمل به مسئولیت اجتماعی خود در این حوزه برگزیده است.

حمایت از جایزه یحیی  که با هدف حمایت از خانواده های جنگلبانان و محیط بانان شهید به صورت سالانه برگزار می شود، از افتخارات بانک ایران زمین در سال 1395 است. سومین دوره این جایزه که به ابتکار و همت دو هنرمند عضو انجمن، مجتبی رمزی و پریدخت مشگ‌زاد در دل انجمن یوزپلنگ ایرانی شکل‌گرفته، در ۱۴ آذر سال ۱۳۹۵ با حمایت بانک ایران‌زمین و با هدف تجلیل از خانواده محیط‌بانان شهید استان‌های فارس و هرمزگان برگزار شد و توانست افکار عمومی در زمینه حمایت از محیط بانان و جنگلبانان همراه خود کند. جایزه یحیی با هدف زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره محیط‌بانِ شهید، یحیی شاه‌کوه محلی نام گرفته است.

از سال 1395 که بانک ایران زمین کمپین محیط زیستی «همین یک زمین» را با هدف حساس سازی افکار عمومی به راه انداخت، تاکنون کارزارها و پویشهای زیادی را در راستای حفاظت از محیط زیست، سازماندهی و حمایت کرده است. حساس سازی افکار عمومی کشور در زمینه خشکسالی و کاهش مصرف آب در کارزار «یک قطره کمتر» در سال 1397 بخش دیگری از عمل به مسئولیت اجتماعی بانک ایران زمین در راستای حفاظت از محیط زیست بود.

همچنین در سال 97 و همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی و با در نظر گرفتن کاهش محسوس و وسیع جنگلهای کوهستانی بلوط در کشور و با عنایت به لزوم حفظ و نگهداری از این ذخیره طبیعی و موهبت الهی، بانک ایران زمین کارزار «بلوط ایران زمین» را در دستور کار قرار داد که با توجه به استقبال خوب فعالان محیط زیست و شهروندان دغدغه مند ازاین پویش، به عنوان یکی از کاراترین پویشهای محیط زیستی در سالهای اخیر شناخته می شود.

پویش های دیگری از سوی بانک ایران زمین با هدف حفاظت از محیط زیست طراحی و اجرا شد. از جمله این کارزارها می توان به پویش «آلرژی به مصرف انرژی» با هدف توجه دادن مردم به کاهش مصرف سوخت و آلودگی های متعاقب آن و پویش «من هم یک جنگلبانم» با هدف توجه دادن افکار عمومی به مشکلات محیط بانها و حفاظت از ذخیره گیاهی کشور به خصوص در صفحات شمال و غرب ایران از سوی بانک ایران زمین، حمایت و پشتیبانی شد. 

گفتنی است حمایت صادقانه بانک ایران‌زمین از پویش #من- هم-یک-جنگلبانم، به دریافت تندیس از دبیر دومین جشنواره روز جنگلبان منتهی شد. همچنین مدیران ارشدش بانک ایران زمین در اسفند ماه سال گذشته و همزمان با هفته منابع طبیعی، با راه اندازی کارزار «پیک زمین» ضمن حضور در منطقه تلو در تهران و کاشت نهال، کمپین محیط‌زیستی مستقلی را آغاز کردند که باعث جذب و توجه ویژه افکار عمومی به لزوم درختکاری و افزایش سرانه فضای سبز در کشور شده است.

بانک ایران زمین در راستای انجام مسئولیتهای اجتماعی خود کارزاری با عنوان «سهم من برای تالاب»، را برای حمایت از محیط‌زیست ترتیب داده است. بانک ایران زمین از مخاطبان این کارزار خواسته است با حمایت همه‌جانبه از تالابهای کشور، در راستای احیای دوباره تالاب‌های در معرض نابودی ایران مانند تالاب هامون، تالاب گاوخونی، تالاب انزلی، پریشان و بختگان نقش آفرینی کنند. تاکنون این کارزار به عنوان یکی از اثربخش ترین کارزارهای محیط زیستی در کشور توانسته افکار عمومی حامیان محیط زیست و فعالان این عرصه را با خود همراه سازد.

مسئولیت اجتماعی در کاهش آسیبها

اقدامات بانک ایران زمین در عمل به مسئولیت اجتماعی تنها به این موارد منحصر نمی شود. اقداماتی که بانک ایران زمین در راستای کاهش آسیب های اجتماعی به خصوص فقر و پیامدهای بیماری کرونا و حوادث غیرمترقبه از جمله زلزله در اقصی نقاط کشور انجام داده، می تواند الگویی برای سایر نهادهای پولی و مالی کشور برای طراحی و اجرای مسئولیت اجتماعی خویش باشد.

در این راستا مشارکت در ساخت مدرسه در مناطق محروم و آسیب‌دیده از سیل و زلزله و راه‌اندازی پویش‌های اجتماعی به‌صورت جدی قابل ذکر است. همچنین اقداماتی از جمله ساخت دو باب مدرسه در استان خوزستان، ساخت یک باب خانه بهداشت در استان خوزستان، خرید دستگاه لیفتراک حمل بیمار، خرید اقلام بهداشتی کرونا برای بیمارستان‌ها، کمک به زلزله زدگان غرب کشور، اهدا یک دستگاه هماتولوژی و چند دستگاه تهیه آب مقطر به بیمارستان سرپل ذهاب، کمک هزینه خرید کانکس برای زلزله میانه، کمک هزینه خرید لوازم برای مدرسه مفید خراسان جنوبی را می توان در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی در نظر گرفت.

همچنین باید گفت حمایت همه ‌جانبه از تولید داخلی به‌ ویژه کسب ‌وکارهای نیمه تعطیل یا زودبازده در بحران کرونا از جلوه های دیگر عمل به مسئولیت اجتماعی در بانک ایران زمین است. در این راستا مدیران ارشد استانی این بانک ضمن مسافرت به نقاط مختلف کشور و بازدید از واحدهای تولیدی و عقد تفاهم‌نامه همکاری با مدیران آن مجموعه‌ها؛ زمینه اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت و صدور ضمانت‌نامه و...؛ را فراهم آوردند.

چرا باید مسئولیت اجتماعی در بانک ایران زمین را جدی گرفت؟

مسئولیت اجتماعی یک تصمیم راهبردی است که از طریق آن سازمان هایی که متعهد به ایفای مسئولیت اجتماعی خود هستند می توانند، با هدف تأثیرگذاری مثبت بر افراد خارج از سازمان، به حل مسائل زیست محیطی و اجتماعی کمک کنند. در حالی که امور مالی سنتی بر نظریه کسب حداکثر سود بانکها تمرکز دارد ، رویکرد مسئولیت اجتماعی، مفهومی مدرن و ذینفع محور از سازمانها را معرفی می کند که در نهایت تحقیقات متعدد نشان دهنده افزایش دهنده آن است که عمل به مسئولیت اجتماعی، درک مثبتی در ذهن مشتریان بالقوه بانک ها ایجاد می کند که به جذب آنها کمک می کند و در نهایت منجر به افزایش بازدهی مالی بانک ها می شود. 

این نتایج نشان می دهد بانک هایی که بیشتر در مسئولیت اجتماعی هزینه می کنند با مشتریان خود ارتباط قوی برقرار می کنند که به کاهش ریسک مالی آنها کمک می کند و  بازدهی مالی آنها را افزایش می دهد. 

علاوه بر این، نتایج نشان می دهد که رابطه مستقیم و معنی داری بین طرح های مسئولیت اجتماعی بانکها و در دسترس قرار دادن خدمات بانکی برای شهروندان وجود دارد. این نتایج می گوید افزایش سرمایه گذاری بانک ها در اقدامات خود در مسئولیت اجتماعی، موجب دسترسی پذیری بیشتر خدمات بانکی از نظر تعداد شعب و دستگاه های خودپرداز می شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه