news-details

رقابت سیاسیون و مدیران شهری برای تصاحب پست شهرداری تهران!

به رغم اینکه منتخبین شورای ششم شهر تهران 41 گزینه را برای پست شهرداری تهران معرفی کردند، اما با کاهش این گزینه های احتمالی به 27 نفر احتمال رقابت مدیران شهری با سیاستمداران برای تصاحب پست شهرداری تهران بیشتر شده است.

به گزارش گام نو؛ هر چند انتظار می رفت در ششمین دوره از فعالیت شورای شهر تهران و به تبع آن مدیریت شهری، متخصصان مدیریت شهری بعد از آزمون و خطاهایی که در 5 دوره مدیریت شهری شورای شهر تهران انجام شد؛ در دوره ششم انتخاب های مناسب و درستی برای اداره پایتخت صورت گیرد؛ اما گویا منتخبین این دوره مدیریت شهری نیز بیشتر از آنکه به فکر شهر و شهروندان باشند، بیشتر به فکر منافع سیاسی و احزاب خود هستند به همین دلیل است که انتخاب گزینه نهایی برای شهرداری تهران بین افراد سیاسی و البته تعدادی اندکی از مدیران و متخصصان شهری در جریان است.

در حال حاضر از میان گزینه های معرفی شده توسط منتخبین شورای ششم شهر تهران تنها 27 نفر باقی مانده اند که قرار است در نهایت شورای آینده شهر تهران به بررسی طرح ها و برنامه های 10 نفر نهایی از این گزینه ها بپردازند. هر چند در برهای غیر رسمی حضور افرادی مانند زاکانی، پیرهادی، رستم قاسمی در کنار افرادی مانند مجتبی عبداللهی و مازیار حسینی به چشم می خورد، اما همین مساله نشان می دهد هر چند برخی از منتخبین شورای شهر تهران به فکر انتخاب یک سیاستمدار برای پست شهرداری تهران هستند این در حالی است که مدیران شهرداری سابق شهر تهران که اکنون به عنوان منتخبین شورای ششم قرا است تصمیم گیری برای نحوی اداره تهران را برعهده بگیرند، به دنبال انتخاب یکی از مدیران شهری به عنوان شهردار تهران هستند.

این در حالی است که منتخبین سعی دارند تا این اختلاف نظر در انتخاب گزینه اصلح و درست را به فضای رسانه ای نکشانند اما تحلیل گزینه های باقی مانده و گمانه زنی در خصوص 10 گزینه نهایی پست شهرداری تهران که توسط شبکه های اجتماعی و برخی از رسانه ها انجام می شود، در نهایت این اختلاف نظرها را نشان می دهد.

منتخبین بر این باورند که گزینه نهایی جایگزین شهردار فعلی تهران علاوه بر داشتن روحیه جهادی باید قدرت تولید منابع برای اداره شهر را داشته باشد.

مهدی چمران درباره چرایی انصراف برخی از گزینه های پست شهرداری تهران توضیح داده است: برخی از گزینه ها اعلام کردند به لحاظ برخی از مسئولیت‌ها و یا حکم از رهبری جهت حضور در شهرداری تهران منصرف شده‌اند و بابت این موضوع عذرخواهی کردند.

به گفته وی؛ سایر گزینه‌ها که اعلام آمادگی کردند، قرار شده رزومه کامل اولیه از خودشان تا چهارشنبه برای ما ارسال کنند و بعد ما بررسی مقدماتی و نهایی انجام دهیم. بررسی‌های اولیه که انجام شد، 10 نفر در مرحله پایانی انتخاب می‌شوند و سپس از آنها مصاحبه و برنامه‌های حضوری خواهند داشت تا ما از میان آنها فردی را به عنوان شهردار انتخاب کنیم.

چمران بر این باور است:اعضای شورای شهر به صورت مستقل و آزاد شهردار انتخاب می‌کنند همانطور که در قانون به آن اشاره شده است.فشاری برای  انتخاب شهردار تهران ندیدم به همین دلیل بحث فشار برای شورای شهر برای انتخاب شهردار را قبول ندارم.

اما ناصر امانی سعی دارد تا توقعات شهروندان تهرانی را در انتخاب نهایی گزینه شهرداری تهران دخیل بداند و در این باره به خبرگزای فارس اعلام کرده است: نظرسنجی از مردم در خصوص انتخاب شاخص‌های شهردار انجام گرفته و  تلاش می‌شود تا نیمه اول مرداد شهردار مشخص شود.

به گفته وی؛ قرار است به زودی بررسی روزمه‌های گزینه‌های شهرداری آغاز شود و همچنین موضوعاتی در خصوص انتخاب رئیس شورا و مشخص شدن کمیسیون‌های شورا هم مطرح است.

منتخب شورای ششم شهر تهران یادآور شده است: وارد تطبیق گزینه‌ها با معیارها می‌شویم و قطعا تا چهارشنبه اسامی اولیه قطعی می‌شود و از شنبه بررسی رزومه‌ها و نمره‌دهی براساس شاخص‌ها آغاز می‌شود و این موضوع تا دوشنبه ادامه داشته و 10 نفر قطعی برای شهرداری تهران مشخص می‌شوند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه