news-details

شهردار آینده تهران باید «سوپرمن» باشد!

آنطور که منتخبین ششمین دوره شورای شهر تهران اعلام کرده اند، شاخص های شهردار آینده تهران به غیر داشتن روحیه جهادی احصاء شده است. اما با توجه به مشکلات عدیده شهر تهران از بدهی های سنگین گرفته تا توقف پروژه های شهری به نظر می رسد، شهردار آینده تهران باید سوپر من باشد.

به گزارش گام نو؛ بالاخره بعد از برگزاری جلسات متعدد منتخبین شورای ششم شهر تهران اعلام کردند شاخص های کلی شهردار تهران احصاء شده است. در واقع کاندیداهای پیشنهادی سمت شهردار تهران باید بتوانند پایتخت را با توجه به مشکلات عدیده ای مانند بدهی های سنگین، توقف بسیاری از پروژه های عمرانی، نارضایتی شهروندان از گران اداره شدن تهران و بسیاری مسائل دیگر به درستی مدیریت کند. آنطور که سید جعفر تشکری هاشمی در گفت و گو با خبرگزاری فارس اعلام کرده است: در آخرین جلسه شاخص‌ها مطرح شد و کلیات شاخص‌ها از سوی منتخبین پذیرفته شد و قرار شد منتخبین گزینه‌های پیشنهادی خود را برای شهرداری اعلام کنند

به گفته این منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران؛ در دیداری که نمایندگان  منتخبان شورا با قالیباف داشتند، مفرر شد تا منتخبین درخواست کردند از ظرفیت‌های قوه مقننه برای حل مسائل شهری استفاده شود و همچنین برخی از اعضا درخواست تشکیل مجمع 51 نفره شهر تهران که شامل 30 نماینده تهران و 21 عضو شورا می‌شوند را مطرح کنند.

تشکری هاشمی درباره گزینه‌های مطرح شده برای شهرداری تهران نیز توضیح داده اس:‌ تاکنون هیچ گزینه‌ای در جمع منتخبین مطرح نشده است. شاخص‌گذاری انجام شده است اما هنوز به مصادیق نرسیده‌ایم و اینها گمانه‌زنی‌های فضای مجازی است و اگر گزینه‌ای مطرح شود، حتما توسط بیانیه رسمی اعضای منتخب اعلام می‌شود.

به گفته وی؛ براساس آئین‌نامه داخلی، فرایند انتخاب شهردار را دنبال می‌کنیم و شهرداری انقلابی، جهادی و متخصص که پای کار باشد.

هر چند گمانه‌زنی درباره انتخاب شهردار آینده ادامه دارد. گزینه‌های متعددی از جمله معاونین شهردار، برخی نمایندگان مجلس و وزرا مطرح می‌شود، اما هنوز منتخبین وارد مصادیق نشده‌اند. اماپرویز سروری منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران در این باره عنوان کرده است: شهردار تهران حتماً باید به دنبال هم‌افزایی باشد. ما فرصت اختلاف نداریم و حرف اول را هم‌افزایی می‌زند. تهران در چهار سال گذشته عقب‌‌ماندگی‌های زیادی داشته است و باید شهردار آینده با دولت، مجلس و دستگاه‌ها ارتباط خوبی داشته باشد تا بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم.

به گفته منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران، شهردار آینده باید از نظر کارآمدی مقبول باشد، باید طراز ملی داشته و همچنین با دولت و مجلس برای رفع مشکلات بتواند رایزنی کند. حتماً شهرداری باید انتخاب شود که مورد اعتماد قوا باشد. شهردار همچنین باید به سرعت بتواند وارد کارها شده و همچنین با شورا هم‌افزا و همدل باشد. تأکید می‌کنم شهرداری و شورا محل جنگ نیست و همچنین باید افرادی در شهرداری به کار گرفته شوند که پاکدست و کارآمد باشند و توانمندی لازم را داشته، خوش‌انگیزه و انقلابی باشند و ترکیبی از جوانی در مدیریت شهری جلوه کند.

به نظر می رسد موضوعات متعددی مبنی بر اینکه فشار بر روی منتخبین شورا برای انتخاب شهردار وجود دارد از سوی برخی مطرح می‌شود، این در حالی است که مهدی چمران در این باره به برگزاری فارس بیان کرده است:  اعضای شورای شهر به صورت مستقل و آزاد شهردار را انتخاب می‌کند، همانطور که در قانون به این موضوع تأکید شده است.

به گفته وی؛ فشاری برای انتخاب شهردار آینده تهران ندیدم، به همین دلیل بحث فشار بر اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار را قبول ندارم. شاخص‌ها به اتمام رسیده و حتماً از نظر تمام منتخبین گرفته می‌شود، بعد وارد جزئیات و سپس وارد مصادیق می‌شویم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه