news-details

بدهی 65 هزار میلیارد تومانی؛ میراث مدیریت 4 ساله اصلاح طلبان

برآوردهای اولیه منتخبین ششمین دوره شورای شهر تهران حکایت از بدهی 65 هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران دارد.

به گزارش گام نو؛ هر چند زمانی که مدیریت سابق شهر تهران اداره این کلانشهر را به منتخبین شورای پنجم شهر تهران تحویل داد، برابر اسناد مکتوب میزان بدهی شهرداری 18 هزار میلیاردتومان تخمین زده شده بود، اما تنها بعد از گذشت 4 سال این میزان بدهی مدیریت شهری پایتخت به 65 هزار میلیارد تومان رسیده است.

منتخبین شورای ششم شهر تهران بر این باورند این میزان بدهی برای مدیریتی که هیج کار بزرگ عمرانی در پایتخت انجام نداده است، تعجب برانگیز است.

پریز سروری در این باره تاکید کرده است: بر اساس بررسی‌ها و گزارشات اولیه‌ که به دستمان رسیده حدود 65 هزار میلیارد تومان بدهی توسط مدیریت شهری کنونی در شهرداری تهران ایجاد شده است که رقم بسیار بالایی محسوب می‌شود.

به گفته وی؛ زمانی که ما در دوره قبل مدیریت شهری را تحویل دادیم به صورت رسمی و مکتوب اعلام کردیم که 18 هزار میلیارد تومان بدهی داشته‌ایم که این رقم با توجه به حجم عملیات‌های عمرانی گسترده، بسیار منطقی، قابل توجیه و قابل قبول بود. این در حالی است که  اکنون مدیریت شهری شهرداری را با 65 هزار میلیارد تومان بدهی تحویل می‌دهد و این رقم با توجه به اینکه عملیات عمرانی جدی در شهر صورت نگرفته جای سؤال و تعجب دارد.

این منتخب شورای ششم شهر تهران اعتقاد دارد: بدهی‌های ایجاد شده به هیچ عنوان با کارهای انجام گرفته همخوانی ندارد و به چه دلیل این همه بدهی برای شهرداری ایجاد شده است این موضوع باید بررسی شود. بر همین مبنا ناصر امانی یکی از منتخبین شورای ششم تهران مسؤول ارتباط و تعامل با مدیریت شهری کنونی در نظر گرفته شده و قرار است ایشان بررسی‌های لازم را انجام دهد و پس از اینکه ارزیابی‌ها صورت گرفت اعلام می‌کنیم آیا اقدامات خلاف قانون بوده یا نه ولی آنچه مسلم است اینکه به احتمال بالا شورای پنجم بدهی‌های زیادی ایجاد کرده و باید این زمینه با دقت بررسی شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه