news-details

تکرار استخدام های نجومی در آخرین روزهای فعالیت مدیریت شهری اصلاح طلبان

هر چند یکی از انتقادات اصلاح طلبان در 4 سال گذشته انجام استخدام های نجومی یا اتوبوسی در دوره گذشته مدیریت شهری بود، اما به نظر می رسد، این استخدام ها در انتهای هر دوره به عنوان یک قانون نانوشته توسط مدیران اجرا می شود.

به گزارش گام نو؛ انتشار خبر استخدام 2000 نفر نیروی جدید در بدنه شهرداری تهران با واکنش هایی از سوی رسانه ها و منتخبان ششمین دوره شورای شهر تهران روبه رو شده است، موضوعی که مدیران کنونی شهرداری تهران تنها به تکذیب آن پرداخته اند، اما در مقابل منتخبان شورای آینده شهر تهران مدعی شده اند که در خصوص انجام این استخدام ها مدارکی به دست آنها رسیده است.

اواخر هفته گذشته بود که انتشار خبر استخدام‌های دقیقه نودی در شهرداری تهران به یک موج رسانه ای و البته یک سوال مهم تبدیل شد که چرا مدیرانی که در ابتدای فعالیت خود در 4 سال گذشته انجام استخدام های نجومی و یا به اصطلاح خودشان اتوبوسی دوره گذشته مدیریت شهری را نقد می کردند، در آخرین روزهای فعالیت خود در این دوره مرتکب چنین اشتباهی شده اند.

هر چند مهدی چمران نسبت به انجام چنین کاری از سوی شهرداری تهران انتقاد می کند و مدعی است که نباید چنین اتفاقی در آخرین روزهای فعالیت شورای پنجم شهر تهران در بدنه مدیریت شهری روی می داد، اما واقعیت این است که چنین رویکردی درست در اخرین روزهای مدیریت شهری سابق شهر تهران نیز انجام شد.

هر چند در دوره گذشته مدیران سابق شهرداری مطرح کردند که استخدام های انجام شده، در واقع تعیین وضعیت برخی از نیروهای قراردادی در بدنه شهرداری تهران بوده و فرد جدیدی در بدنه و سازمان های زیر مجموعه شهرداری تهران استخدام نشده اند، اما برآوردهای رسانه ها و منتخبان شورای ششم شهر تهران حکایت از آن دارد که مدیران اصلاح طلب شهرداری تهران برای وارد کردن آخرین نیروهای خوددر بدنه شهرداری اقدام به انجام این استخدام ها کرده اند.

اما در مقابل موج انتقادی که نسبت به این عملکرد مدیریت شهری چه از سوی کارکنان شهرداری و چه از سوی رسانه ها و منتخبان شورای آینده شهر تهران مطرح شد، معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران اساسا این خبر را تکذیب و به رسانه ها اعلام کرد: خبری مبنی بر جذب چند هزار نفر نیروی انسانی در شهرداری تهران منتشر شده که این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد و ما آن را تکذیب می‌کنیم.

حامد مظاهریان در این باره یادآور شده است: این خبر به اشتباه به اطلاع منتخبین شورای ششم رسیده است چرا که فرآیند بکارگیری نیروی انسانی جدید در واحدهای تابعه شهرداری تهران مستلزم اخذ مجوز از بالاترین مقام مسؤول در شهرداری تهران و سیر مراحل مربوطه است. همچنین تمام اعضای شورای شهر و مدیران شهری از این روند اطلاع دارند.

معاون آقای شهردار بر این باور است: در این دوره از مدیریت شهری در مقوله نیروی انسانی این موضوع مورد توجه است که تعداد نیروها از 68 هزار نفر به کمتر از 58 هزار نفر تقلیل یافته است.

موج تکذیب از معاون شهردار تهران حتی به اعضای شورای شهر نیز رسید به گونه ای که عضو هیات رئیسه شورای پنجم شهر تهران در این باره به خبرنگاران اعلام کرده است: اطلاعاتی که به آقای چمران ارائه شده صحت ندارد و ما آن را تکذیب می‌کنیم هیچ استخدام چندین هزار نفره توسط شهرداری در دقیقه 90 انجام نگرفته است.

به اعتقاد زهرا نژاد بهرام؛ ‌چه ضرورتی دارد در این روزها چندین هزار نیرو در شهرداری تهران جذب و استخدام شوند.

اما مهدی چمران در خصوص این خبر به خبرگزاری فارس اعلام کرده است: خبر استخدام چند هزار نفر در شهرداری تهران به دست‌مان رسید ما این موضوع را به مدیران شهری و اعضای شورای شهر پنجم اطلاع دادیم ولی آنها در پاسخ به ما گفتند تغییر وضعیت استخدامی برای برخی از نیروهای شهرداری انجام گرفته و هیچ استخدامی در کار نبوده است.

به اعتقاد وی؛ تغییر وضعیت برای کارکنانی است که حداقل سه تا 5 سال از ورود آنها در شهرداری تهران گذشته باشد نه اینکه یک تا 10 روز اخیر در شهرداری استخدام شده باشند و حالا تغییر وضعیت برای آنها صورت بگیرد.

این منتخب شورای ششم تهران تاکید دارد: جلسه‌ای با برخی از اعضای شورای پنجم گذاشته‌ایم تا این موضوع را توضیح دهند و آنها به ما گفتند استخدام جدید نیست و افراد جدیدی در شهرداری به کار گرفته نشده‌اند این در حالی بوده که گواهی سازمان امور استخدامی که صادر شده و به دست‌مان رسیده نشان می‌دهد استخدام جدید صورت گرفته است ولی دوستان اصرار دارند و می‌گویند تغییر وضعیت استخدامی است.

چمران بر این باور است: در حال حاضر استخدام شائبه‌دار حدود 2 هزار در شهرداری تهران مطرح است و باید این قضیه به صورت دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد و دلیل آن مشخص شود.

پرویز سروری نیز درباره ماجرای استخدام‌های جدید در شهرداری تهران گفتهاست: ‌جذب نیروی شهرداری اخیراً انجام گرفته و این جذب‌ها هم به صورت اتوبوسی بوده و هم بحث دستیاران مطرح است به هیچ عنوان منطقی نیست که بعد از 4 سال اکنون که کمتر از یک ماه به فعالیت مدیران شهری باقی مانده است افرادی با نگاه‌های سیاسی استخدام شوند.

به گفته وی؛ این موضوع غیرقابل قبول بوده و بدون ملاحظه انجام گرفته است شورای جدید این قضیه را بررسی خواهد کرد و آقای ناصر امانی یکی از منتخبین شورای ششم در این زمینه تعیین شده‌اند تا طی ارتباط با مدیریت شهرداری کنونی بررسی‌های لازم را به عمل آورند و جلساتی قرار است با شهردار تهران و رئیس شورای شهر کنونی برگزار شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه