news-details

بذل و بخشش اموال شهر تهران در آخرین روزهای مدیریت اصلاح طلبان

در حالی لایحه یک فوریت فروش یک ملک شهر تهران به فدراسیون فوتبال در صحن علنی شورای شهر مطرح شد که به اعتقاد اعضا، بذل و بخشش های آقای شهردار در روزهای آخر فعالیت خود معنایی ندارد.

به گزارش گام نو؛ هر چند یکی از ادعاهای شهردار تهران این بود که جلوی شهر فروشی و اموال شهر تهران را در طول مدیریت خود گرفته است، اما گویا حناچی تصمیم گرفته در آخرین روزهای باقی مانده از مدیریت خود با دست و دلبازی اموال شهر تهران را به فروش برساند. موضوعی که درطرح یک فوریت مجوز فروش ملکی به فدراسیون فوتبال به آن اشاره شده و مورد انتقاد اعضای شورای پنجم شهر تهران قرار گرفت.

در این باره سخنگوی شورای شهر تاکید کرد: مدیران شهرداری قصد دارند امتیاز ویژه‌ای از طریق صحن شورا به فدراسیون فوتبال بدهند.

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در واکنش به این لایحه یک فوریتی بیان کرد: با چه منطق و توجیهی می‌خواهید به یک مجموعه امتیاز دهید آن هم از طریق صحن شورای شهر باید بررسی‌های لازم در این راستا صورت گیرد.

به گفته این عضو شورای شهر تهران؛ ارسال چنین لایحه‌هایی در روزهای آخر فعالیت شورا قطعا موجب خوشنامی برای شورا و شهرداری نخواهد شد.  اما سوال این است که چرا در این جلسات پایانی و با این سرعت در شهرداری می‌خواهند مجوزهای شبه‌برانگیز از شورای شهر بگیرند.

اعطا بیان کرد: به نظرم این مسأله برای دریافت مجوز ترک تشریفات جهت فروش است و می‌خواهند در شهرداری مزایده برگزار نشود و با شرایط خاص ملکی را به فدراسیون فوتبال بدهند.

این در حالی است که عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران نیز درباره این لایحه عنوان کرد: این لایحه به منظور تعیین تکلیف املاک شهرداری به شورا ارائه شده است. این لایحه مجوز فروش ملکی است که قرار است به فدراسیون فوتبال داده شود.

اما حجت نظری در موافقت با لایحه شهرداری گفت: بسیاری از طرح‌ها در حال حاضر به صورت یک فوریتی در حال بررسی است. به نظر بنده علت فوریت این لایحه مقدمات چینی برای جام جهانی است.

به گفته این عضو شورای شهر تهران؛  ما یک ماه پیش با جنگ در همین شورا به نظام پزشکی التماس کردیم این ملک را از ما بگیرد حالا نسبت به فدراسیون فوتبال حساس شده‌ایم.

بهاره آروین نیز در مخالفت با لایحه شهرداری توضیح داد: اساساً اینکه در ماه آخر فعالیت بذل و بخشش اموال شهر را می‌کنیم با هیچ منطقی نمی‌خواند. چرا ما باید برای ۴ سال آینده یک شورای دیگر تصمیم گیری کنیم.

به گفته وی؛ ما باید اقدامات خودمان را تکمیل کنیم. متاسفانه دوستان از برخی اقدامات خود در حال عقب گرد هستند و در ماه آخر بی توجه شده‌اند. ما کاری که ۴ سال نکردیم را در حال انجام در ماه آخر هستیم.

این عضو شورای شهر تاکید کرد: در طی ۴ سال گذشته لایحه معامله املاک را نداشتیم حالا چه اتفاقی رخ داده که شهرداری در ماه آخر به یاد این کار افتاده است.

ابراهیم امینی در موافقت با این لایحه نیز توضیح داد: ما تا لحظه آخر که دوره مان به اتمام نرسیده عضو شورا هستیم و انجام ندادن برخی امور به دلیل اتمام دوره غیر قابل قبول است. واگذاری حق انتفاع املاک هم در قانون شهرداری مصوب مجلس پیش بینی شده و چیز جدیدی نیست. برخی طوری رفتار می‌کنند که افکار عمومی تصور می‌کند ما در حال انجام یک کار غیر قانونی هستیم.

این در حالی است که محسن هاشمی رئیس شورای شهر در پاسخ به سخنان آروین گفت: دستور جلسه براساس طرح‌ها و لوایحی که می‌آید چیده می‌شود و چیزی در نوبت نداریم. اینکه می‌گویید آخر دوره به بذل و بخشش روی آورده‌ایم درست نیست و فوراً به تیتر رسانه‌ها تبدیل خواهد شد.

به گفته رئیس شورا شهر تهران؛ درباره فدراسیون نیز به دلیل بحران مالی فدراسیون سراغ ملک شهرداری آمده‌اند.

افشین حبیب زاده نیز یادآور شد: بنده متاسفم که در این شورا که یکی از سالم‌ترین شوراها است، اینگونه بخواهیم خودمان را قضاوت کنیم و تمام کارکرد ۴ ساله شورا را زیر سوال ببریم.

هر چند در نهایت یک فوریت لایحه شهرداری با ۱۰ موافق به تصویب رسید، اما این مساله نشان داد که در روزها پایانی مدیریت اصلاح طلبان بر شهر تهران بر خلاف شعارهایی که در طول 4 سال اخیر بارها تکرار کرده اند، تصمیم به بذل و بخشش اموال ثبتی شهر تهران دارند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه