news-details

شفافیت شعاری آقای شهردار صدای اعضای شورای شهر را درآورد

هر چند شهردار تهران همچنان به پای بند بودن خود به شفافیت تاکید دارد، اما عدم انتشار اطلاعات آن روی سایت شفافیت صدای اعضای شورای پنجم شهر تهران را درآورد.

به گزارش گام نو؛ شفافیت یکی از شعارهایی است که اصلاح طلبان مدیریت شهری از ابتدای فعالیت خود در مدیریت شهری سر دادند. هر چند راه اندازی سایت شفافیت در نگاه نخست گام بلند آنها در شفاف سازی مناسبات مالی شهرداری تهران در مقابل رسانه ها، کارشناسان و شهروندان بود؛ اما به روز نبودن اطلاعات این سامانه باعث شد تا بار دیگر مدیران شهری در معرض انتقاد کارشناسان در خصوص ابهام در شفافیت شهرداری تهران قرار گیرند.

اما گویا ابهامات شفافیت در مدیریت شهری آنقدر زیاد شده است که حتی اعضای کنونی شورای شهر تهران پیروز حناچی را متهم به شفافیت شعاری کرده اند. موضوعی که رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران به آن اشاره کرده و گفته است: با توجه به اینکه حناچی اطلاعات شهرسازی را منتشر نکرده و عوارض پرداختی پروانه ساخت در وب‌سایت شفاف منتشر نشده است، شهرداری خارج از تشریفات قانونی مجوز معامله املاک به صورت فوریت‌دار به صحن شورا آورده است.

بهاره آروین درباره عملکرد آقای شهردار در روزهای پایانی مدیریتش در شهرداری تهران در صحن علنی امروز شورای شهر عنوان کرد: مدیران شهرداری به جای اینکه مصوبات جدید را مدنظر قرار دهند و لایحه نو بدهند بهتر است مصوبات قبلی شورا را اجرا و تکمیل کنند.

این عضو شورای شهر تهران ضمن مخالفت با یک فوریت لایحه مجوز فروش و تصویب معامله ملک به فدراسیون فوتبال به صورت 25 درصد نقد و اقساط 5 ساله، نیز بیان کرد:: این موضوع با هیچ منطقی سازگاری ندارد و مصداق واقعی بذل و بخشش منابع شهر محسوب می‌شود. چرا باید در روزهای پایانی تصمیماتی با پیامدهای مالی در 4 سال بعد بگیریم؟

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مصوبات شورا تا کنون به درستی توسط شهرداری مدنظر قرار نگرفته است، یادآور شد: انتشار اطلاعات شهرسازی توسط شهرداری تکمیل نشده و عوارض پرداختی هر پروانه نیز در وب‌سایت شفاف به صورت عمومی منتشر نشده است این در حالی بوده که ما پیگیر این قضیه بوده‌ایم و شهرداری اقدامی انجام نداده است.

 آروین با بیان اینکه شهرداری اخیرا مجوز واگذاری یک ملک یا دریافت مجوز معامله خارج از تشریفات قانونی را به صحن شورا می‌آورد، تاکید کرد:: ما در این 4 سال این کارها را انجام نداده‌ایم چنین رویه‌ای قابل نقد است و واقعا جای سوال دارد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه