news-details

فشار اقتصادی؛ نتیجه بزرگترین جراحی اصلاح طلبان بر پیکره شهرداری تهران

قرار بودادغام دو معاونت برنامه ریزی و منابع انسانی به عنوان بزرگترین جراحی اصلاح طلبان به چابک سازی بدنه شهرداری تهران کمک کند، اماکاهش 4 میلیون تومانی دستمزد کارکنان تنها فشار اقتصادی را برای آنها به ارمغان آورد.

به گزارش گام نو؛ زمانی که طرح ادغام دو معاونت منابع انسان و توسعه و برنامه ریزی و امور شوراهای شهرداری تهران در صحن شورای شهر به نظر خواهی گذاشته شد، همان زمان نیز منتقدان مدیریت شهری به اشتباه بودن این طرح و آسیب هایی که بر کارکنان شهرداری تهران وارد می کند، اشاره کرده بودند. اما اعضای موافق شورای شهر تهران بر این باور بودند که این کار بزرگترین جراحی موضعی اصلاح طلبان برای کوچک و چابک سازی مدیریت شهری خواهد بود. طراحی که بعداز گذشت دو ماه از تصویب آن تنها فشار اقتصادی مضاعف را برای کارکنان شهرداری تهران به ارمغان آورد.

موضوعی که حتی عضو شورای شهر تهران نیز به آن اشاره کرده و گفته است : ادغام معاونت‌های شهرداری صدای کارکنان را درآورد.

به گفته مرتضی الویری؛ شورای شهر مصوبه‌ای در مورد ادغام برخی از معاونت‌ها داشت و مرکز مطالعات نیز قرار شد به جای اینکه تحت نظر شهردار باشد معاونت برنامه‌ریزی بر روی آن نظارت داشته باشد.

وی بر این باور است؛ متأسفانه در حال حاضر کاهش حقوق و دریافت کارکنان و مدیران مرکز مطالعات به وقوع پیوسته است و به گمانم این قضیه به دلیل این است که مرکز مطالعات تحت نظر شهردار نیست.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرده است: در این زمینه با حسن رسولی عضو شورای شهر تهران هم صحبت کردم و ایشان نیز معتقدند به هیچ وجه کاهش دریافتی مدیران و کارکنان مرکز مطالعات مدنظر شورا نبوده است.

برآوردها نشان می دهد؛ با این اقدام شهرداری دریافتی کارکنانی که مدرک دکترا داشتند از 10 میلیون به 6 میلیون کاهش یافته است و اکنون هم از همین تریبون اعلام می‌کنم شورا مصوبه‌ای در این زمینه نداشته و نباید این قضیه را به پای شورای شهری‌ها نوشت.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه