news-details

سوءاستفاده از نام فرزند شهید سلیمانی در لیست شورای ائتلاف اصولگرایان

عضو شورای چهارم شهر تهران نسبت به سوءاستفاده از نام فرزند شهید سلیمانی در لیست شورای ائتلاف اصولگرایان انتقاد کرد.

به گزارش گام نو ابوالفضل قناعتی در نشست خبری اعضای لیست شورای وحدت که با حضور مرتضی طلایی رئیس ستاد انتخابات تهران، حسن بیادی و بقیه اعضا با حضور رسانه ها برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: شورای ائتلاف بر خلاف قانونی که تصویب کرده بود، مبنی بر اینکه اعضای لیست حق حضور در لیست های دیگر را ندارد، سر شهروندان تهرانی کلاه گذاشت.به نظر می رسد تخلف شورای ائتلاف در ارائه لیست خود یک دهن کجی به تهرانی هاست چرا که بدون پایبندی به چارچوبی که برای خود در نظر گرفته بودند، با ورود 84 کاندیدای خود در لیست های گوناگون قدرت رای تهرانی ها را پایین آورد.

قناعتی بیان کرد: یکی دیگر از کارهای شورای ائتلاف اصولگرایان سوءاستفاده از نام فرزند شهید سلیمانی در لیست خود بود سعی کرد تا قدرت خود را در انتخاب پیش رو بالا ببرد. این رویکرد نشان می دهد که مافیای قدرت سعی دارند تا با سوءاستفاده از نام بزرگان و شهدا به صندلی های قدرت تکیه بزنند.

وی تاکید کرد: چگونه ممکن است قانونی که آقای چمران و سروری در خصوص عدم امکان حضور اعضای لیست ائتلاف در سایر لیست های انتخاباتی امضاء کرده اند را زیر پا بگذارند؟ این همان جریانی است که با پول مردم تبلیغات سنگین در سطح شهر انجام می دهند.

ابوالفضل قناعتی  با بیان اینکه این تشکلات به مافیای قدرت و ثروت متصل هستند، گفت: مردم به خوبی این افراد را می شناسند. اما  شورای وحدت در خصوص تبلیغات محیطی راه و روش آیت الله رئیسی را در بر گرفت. ایشان عنوان کردند که پول تبلیغات ایشان هزینه محرومان  شود. ما تنها چند بنر در شهر تهران زده ایم چرا که بر این باوریم کارامدی ما در شهر تهران شناخته شده است. و کارامدی ما در شهر تهران شناخته شده است.

عضو شورای چهارم شهر تهران در بخش دیگری ازصحبت های خود با اشاره به رویکرد شورای وحدت در انتخابات پیش رو  افزود: اولین بحث شورای وحدت توجه به منویات مقام معظم رهبری به منظور حضور حداکثری مردم در انتخابات است تمام سعی و تلاش این تشکل چه به عنوان کاندیدا وچه افراد اثرگذار تلاش می کنند در داخل کشور با توجه به اتفاقات داخلی که مردم با صندوق ها قهر کرده اند، از تمام ظرفیت ها استفاده کردیم تا مردم پای صندوق های رای بیایند.

وی ادامه داد: دومین و مهمترین بحث شورای وحدت انتخابات ریاست جمهوری است. همیشه بحث شورای وحدت این بوده که قبل از کاندیداتوری آیت الله رئیسی این بوده که اگر ایشان کاندید شود، تمامی احزاب، اقشار و جامعه روحانیت در کنار ایشان قرار گیرند تا وی را به عنوان رئیس جمهور معرفی کنند.

قناعتی بیان کرد: شاید این سوال پیش بیاید که چرا شورای وحدت در انتخابات محیطی مجلس و خبرگان کم رنگ ظاهر شده است؛ به این دلیل که اولویت اول ما کشور بود و رئیس جمهور مهم بود. برخی از احزاب وقتی کاندیدای موردنظر آنها در ریاست جمهوری حضور پیدا نکرد، روی شورای شهر تمرکز کردند، اما شورای وحدت نگاه به کشور دارد تا آیت الهه رئیسی، به عنوان ریاست جمهور آینده کشور انتخاب شده و مشکلاتی که در 8 سال اخیر گریبان مردم را گرفته است چه در بخش داخلی و چه خارجی انشالله با حضور ایشان حل شود.

عضو شورای چهارم شهر تهران بااشاره به فرایندانتخاب 21 نفردر لیست شورای وحدت تاکید کرد: شورای وحدت بیشتر از 6 ماه به بررسی کارنامه بیش از 300 نفر از کاندیداها در قالب 4 شاخص انقلابی گری، مردم داری، تخصص گرایی و دین مداری از پرداخت که هر کدام از این محورها یش از 10 زیر مجموعه داشت تا نهایت به لیست 21 نفره امروز رسید.

وی با بیان اینکه لیست شورای وحدت ترکیبی از فراد متخصص، جوانان، بانوان و افراد با تجربه در حوزه شهری و  مدیریتی است، به مشکلات شهر تهران اشاره کرد و گفت:  تهران مشکلات زیادی دارد. یکی از موضوعات تهران بحث منابع مالی و درآمد پایدار است.

قناعتی با بیان اینکه طرح ها و برنامه های که در شورای ششم ارائه می شود باید در قالب برنامه سوم  مصوب شورای پنجم باشد، افزود: اما تاکتیک ها و تکنیک ها تدر شورای ششم تغییر می کند. به عنوان مثال یکی از مشکلات شورای پنجم افزایش عوارض ساختمانی است که در این دوره شهر تهران تا 200 درصد است. این در حالی است که باید حتما جلوی آن گرفته شود .

به اعتقاد وی؛ مردم تاب و تحمل افزایش قیمت در تهران را ندارند. موارد این چنینی از جمله  مباحثی است که شورای ششم با توجه به مستضعفین و توجه به معیشت مردم تهران و رفاه آنها ورودمی کند. امیدواریم در بحث منابع پیدار با مجلس انقلابی و رئیس جمهور انقلابی مدیرین یکپارچه شهری را یک بار برایه همیشه در کشور اجرایی کنیم.

عضو شورای چهارم شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به پروژه های عمرانی رها شده در شهر تهران ادامه داد: در شورای چهارم طرح ادامه صیاد شیرازی به صورت یک تونل زیرر سطحی تحت عنوان شهید احمد متوسلیان تصویب و حتی اعتبار مطالعاتی آن نیز در اختیار شهرداری تهران قرار گرفت. در  آن زمان برآورد شده بود 6 هزار میلیارد تومان هزینه ساخت این  تونل 13 کیلومتری  است که بار ترافیکی را از میدان سپاه تا اتوبان آزادگان مدیریت کرده و به روان سازی شهر کمک می کند. اما این پروژه کنار گذاشته شد.

وی درباره تدام ساخت و ساز در تهران  بیان کرد: شورای ششم با این رویکرد به شهر توجه می کند. اولین مساله بحث توجه به باغات شهر تهران است با توجه به اینکه در شورای پنجم یکی از موضوعاتی که به آن پرداخته شد، حفظ باغات و جایگزینی خانه باغ به جای برج باغ بود، می تواناین رویکرد رادر شورای ششم نیز ادامه داد البته در این میان یکسری حقوق هم مردم دارند و باید به آن نیز توجه شود.

به گفته قناعتی، شورای ششم در راستای طرح جامع و تفصیلی شهر تهران حرکت می کند از خود هیچ ابداعی ندارد و هیچ مجوزی خارج از اسناد بالا دستی صادر نمی کند. همچنین رعایت خط آسمان از خط قرمز های شورای ششم است.

وی یادآور شد: در بحث بافت فرسوده اعتقاد داریم اگر شورای ششم می خواهد یک انقلاب در شهر تهران ایجاد کند باید برای بالا بردن تاب آوری شهر تهران فعالانه تر عمل کنیم.

این عضو سابق شورای شهر تهران تاکید کرد: متاسفانه یکی از رویکردهای اشتباه شورای پنجم شهر فروشی با استفاده از ماده 100 بود . تخلف یعنی قلع و قمع در حالی که جلوی تخلف بر اساس ماده 7 باید گرفته شود نه اینکه به جایی برسد که فرد تخلف کند و جریمه آن را بپردازد.

قناعتی با اشاره به وضعیت حمل و نقل عمومی در شهر تهران گفت: در حوزه حمل و نقل نیز رویکردهای مشخصی داریم. در زمان شورای چهارم شهر تهران دارای 7500 اتوبوس  بود اما در این دوره تعداد اتوبوس های تهران به 5500 اتوبوس کاهش پیدا کرده است. اگر به این مساله توجه نکنیم تا دو سال دیگر به 400 هزار تا اتوبوس می رسد. از سوی دیگر سرفاصله اتوبوس های شهر تهران با مشکل روبه رو شده است.

وی افزود:  شورای ششم  حتما در بدو ورود یک نگاه ویژه ای به اتوبوس های شهر تهران دارد و باید ظرفیت اتوبوس های جدید را به 1000 عدد برسانیم. چرا شورای پنجم کاری نکرد توسعه پیاده راه ها و مسیر های دوچرخه سواری خوب است اما جای حمل و نقل عمومی را نمی تواند بگیرد.

به گفته قناعتی؛  افتتاح خط 6 متروتهران از اولویت های پروژه های عمرانی است. خرید 2000 واگن برای خط 3 و  6 مهمترین برنامه شورای ششم است که نیاز به کمک دولت و مجلس دارد.

وی ادامه داد: تکمیل پروژه های عمرانی ماند شوشتری که خانه های اطراف آن خراب شده و بی توجهی به این طرح شهری باعث بروز آسیب های اجتماعی شده نیز باید موردتوجه قرار گیرد.

این عضو شورای شهر تهران در پایان با اشاره به اولویت های شورای ششم بیان کرد: با کمک اعضای شورای ششم در جهت لغو عوارض شهری که از 150 تا 200 درصد افزایش داشته اقدام می کنیم..این مصوبه از 10 روز دیگر اجرایی می شود آن هم در شرایطی که در افزایش قیمت مسکن و اجاره خانه در تهران تاثیرگذار است. توجه به ایثارگران شهرداری نیز از جمله اقداماتی است که در ورود به شورای ششم انجام می دهم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه