news-details

ادعای نوسازی 50 درصداز پلاک های فرسوده پایتخت در آخرین روزهای فعالیت شهرداری!

بعد از اعلام خبر افزوده شدن 45 درصد به بافت فرسوده شهر تهران و اقرار معاون شهرسازی و معماری به نبود مدل ثابت در احیای بافت فرسوده، اکنون مدیرعامل نوسازی شهر تهران مدعی نوسازی 50 درصد از بافت فرسوده شهر تهران شده است.

به گزارش گام نو؛ ناتوانی شهرداری تهران و البته دولت یازدهم و دوازدهم در نوسازی بافت فرسوده شهر تهران موضوعی است که نه تنها منتقدان شهری و رسانه ها بلکه خود اعضا و مدیران ارشد شهری نیز به آن اشاره کرده اند. اما با وجود عملکرد ضعیف مدیریت شهری در احیای بافت فرسوده شهر تهران در دوره اصلاحات اکنون مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از اظهار نظری عجیب خبر از نوسازی 50 درصد از پلاک های مسکونی واقع در بافت فرسوده داده است.

کاوه علی اکبری در این باره در حاشیه آئین بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه 20 عنوان کرد: بافت فرسوده تهران ۴۵۰۰ هکتار است که با اقدامات انجام شده حدود ۵۰ درصد از پلاک‌ های مسکونی تهران نوسازی شده است.

آمارهای این مدیر شهری حکایت از آن دارد؛   بافت فرسوده تهران ۴۵۰۰ هکتار است که ۷ درصد از مساحت و ۱۸ درصد از جمعیت تهران را شامل می‌شود. با اقدامات انجام شده حدود ۵۰ درصد از پلاک‌های مسکونی تهران نوسازی شده است.

وی یادآور شده است: در سال گذشته حدود ۸۰۰ هکتار از محدوده بافت فرسوده تهران که پیش از این در شمار بافت فرسوده نیامده بود و از این لیست جا مانده بود به مجموع بافت فرسوده اضافه شد.

حاجی علی اکبری با بیان اینکه ۳۵ هکتار از بافت فرسوده تهران در منطقه ۲۰ قرار دارد، عنوان کرد: البته بافت‌های فرسوده تنها محدود به بافت مسکونی نیست. در این بافت‌ها سرانه برخورداری از فضای باز، حدود یک چهارم میانگین تهران است و مجموعه اقداماتی که زیست پذیری و تعلق به سکونت را در آن افزایش دهد از اقدامات ضروری است.

به گفته وی؛ از سال ۱۳۹۶ نوسازی بافت فرسوده به ویژه در تأمین خدمات و ارتقای قلمرو عمومی در برنامه شهرداری قرار گرفت و میزان بودجه آن حدود ۱۵ برابر افزایش پیدا کرد.

علی اکبری یادآور شده است: باز آفرینی کارخانه سیمان ری، تعیین تکلیف ۵۵۰ هکتار از محور فداییان اسلام و اراضی اطراف آن و همچنین تهیه طرحی بر مبنای معماری ایرانی اسلامی در محله نفر آباد از جمله این اقدامات است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه