news-details

ناامیدی رئیس شورای شهر اصلاحات از انتخابات 1400

رد صلاحیت تعداد زیادی از اعضای کنونی شهر تهران ناامیدی را در جبهه اصلاحات به وجود آورده است.

به گزارش گام نو؛ اصلاح طلبان شورای پنجم شهر تهران بر این باور بودند که به اندازه مدت زمانی که مدیریت سابق شهر تهران اداره پایتخت را برعهده داشت، حق حضور در پست های مدیریتی شهر تهران را دارند، اما بی اعتمادی شهروندان از یک سو و از سوی دیگر انتقاداتی که از سوی رسانه ها و کارشناسان شهری به عملکرد این دوره آنها مطرح شد و از همه مهمتر رد صلاحیت تعدادی از اعضای فعلی شورا توسط هیات اجرایی وهیات نظارت بر انتخابات شورای شهر باعث ناامیدی آنها شد.

موضوعی که می توان آن را از میان صحبت های رئیس شورای پنجم شهر تهران دید. محسن هاشمی با اشاره به انتشار لیست شورای شهر اصلاحات برای انتخابات عنوان کرده است: تلاشمان برای تائید صلاحیت نیمی از اعضای شورای شهر کنونی به نتیجه نرسید.

وی درباره انتخابات ریاست جمهوری نیز بیان کرد: در آستانه انتخابات مهم قرار گرفته‌ایم که برگزاری مناظره‌ها و پخش برنامه‌های کاندیداها هنوز فضای جدی مشارکت و رقابت را در جامعه ایجاد نکرده و نسبت به دوره‌های قبل در این زمینه هنوز فاصله داریم.

به گفته هاشمی؛ در انتخابات شورای شهر ششم نیمی از اعضای شورای شهر فعلی که در انتخابات ثبت‌نام رده بودند رد صلاحیت شد و تلاش برای تأیید صلاحیت آنها به نتیجه نرسید. اما با وجود این مشکل جبهه اصلاحات فهرست 21 نفره خود را منتشر کرد و امیدواریم شاهد مشارکت هر چه بیشتر شهروندان در انتخابات پیش‌رو باشیم.

به اعتقاد رئیس شورای شهر تهران؛ ‌امیدوارم با همه ناامیدی بخش قابل توجهی از جامعه در انگیزه تعیین سرنوشت خود برطرف شود و شاهد تغییر فضای انتخابات و مشارکت بالا باشیم.

وی بر این باور است: در حال حاضر اقداماتی که در شورای پنجم انجام گرفته مانند شفافیت و جایگزینی شایسته‌سالاری و کاهش هزینه‌های تشریفاتی از بودجه عمومی  ، کاندیداهای ریاست جمهوری هم نسبت به این موضوع وعده داده‌اند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه