news-details

اعتراض اعضای شورای پنجم به تصویب طرح های دقیقه 90

قرار گرفتن چندین طرح یک فوریتی در دستور جلسه امروز شورای شهر تهران با اعتراض اعضا همراه بود که اعتقاد داشتد در یک ماه و نیم باقیمانده به عمر شورای پنجم تصویب این طرح ها می تواند دردسر ساز باشد.

به گزارش گام نو؛ این روزها مدیریت شهری و شورای پنجم شهر تهران تمام تلاش خود را می کنند تا در پایان یک ماه و نیم باقیمانده از عمر شورای شهر اصلاحات کارنامه پر باری را در مقابل شهروندان تهرانی و رسانه ها قرار دهند.

امروز نیز مطرح شدن چندین طرح یک فوریتی برای تصویب با اعتراض بری از اعضای شورای پنجم شهر تهران روبه رو بود. یکی از طرح های مطرح شده در جلسه علنی شورای شهر تهران احداث بنای یادمان و بازسازی مزار مطهر شهدای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در بهشت‌زهرا (س) بود که این طرح با واکنش برخی از اعضای شورای  شهر مطرح شد.

مرتضی الویری که در این زمینه گفت: چرا بعد از 42 سال ناگهان در یکماه و نیم باقیمانده از شورای شهر آن هم با قید فوریت به فکر ایجاد یادمانی برای شهدای قبل از انقلاب افتاده‌اید این مسأله قابل توجیه نیست و من هم از این موضوع تعجب می‌کنم.

این در حالی بود که حجت نظری  در واکنش به صحبت های الویری عنوان کرد: آقای الویری یعنی ما در یک ماه و نیم باقیمانده نباید کار و طرح جدیدی را مطرح کنیم و عملیاتی سازیم؟ محسن هاشمی هم در این زمینه گفت: آقای الویری حق دارند چرا که این روزها همه طرح‌های ما یک فوریتی شده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران نیز در این باره یادآور شد: مقام شهدا و خانواده‌های آنها برای همه ما از جایگاه بالایی برخوردار است و همه جناح‌های سیاسی به این موضوع اهتمام خاصی دارند. لذا از اقدامی که در جهت شهدا باشد مورد عنایت است.

به اعتقاد زهرا صدراعظم نوری؛ سازمان بهشت زهرا در جهت صیانت و خدمات مطلوب به خانواده شهدا اقداماتی را انجام داده است. در همین راستا پیشنهادی مطرح شد برای شهدای قبل از انقلاب یادمانی برای آنها تدارک دیده شود.

این عضو شورای شهر تهران بیان کرد:  به علاوه طرح دیگر اینکه یک بانک اطلاعاتی برای این امر در نظر گرفته شود تا شهروندان از طریق یک اپلیکیشن بتواند بیوگرافی هر شهید را مشاهده کند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه