news-details

نور چشمی ها مصون از حکم شهردار تهران!

یک ماه پیش بود که پیروز حناچی طی حکمی تاکید کرد مدیران شهری که وارد لیست انتخاباتی می شوند باید استعفا دهند اما انتشار برخی لیست های انتخاباتی حکایت از استفاده مدیران شهرداری از امکانات شهری برای تبلیغ خود دارد.

به گزارش گام نو؛ اواخر اردیبهشت ماه امسال بود که شهردار تهران طی حکمی موضع شهرداری تهران را در مقابل مدیرانی که برای حضور و شرکت در انتخابات ششمین دوره شورای شهر تهران نشان داد. هر چند منتقدان شهری براین باورند این حکم شهردار تهران  بیشتر به منظور پاکسازی مدیرانی است که در لیست انتخاباتی اصولگرایان قرار گرفته اند، اما آقای شهردار این حکم را برای تمامی مدیران ارشد شهری برای حضور در لیست احزاب مختلف عنوان کرده بود این در حالی است که آنچه در طول یک ماهاخیر اتفاق افتاد حذف مدیرانی بود که به سمت احزاب اصولگرا گرایش داشتند و حتی کار به استعفا نیز نرسید و بخش قابل توجهی از این مدیران کنار گذاشته شدند.

به گفته حناچی؛ کارمندان شهرداری تهران آزاد هستند در خارج از ساعت اداری هر نوع فعالیت انتخاباتی داشته باشند.

آنطور که آقای شهردار توضیح داده است: به مدیران تذکر داده شده که اگر می خواهند در لیست وارد شوند باید از سمت خود استعفا دهند و کسی حق ندارد از امکانات شهرداری برای انتخابات استفاده کند. البته کارمندان شهرداری تهران آزاد هستند در خارج از ساعت اداری هر نوع فعالیت انتخاباتی داشته باشند ولی حساسیت در مورد مدیران وجود دارد.

اما گویا حساسیت آقای شهردار شامل حال مدیرانی که طی لیست هایی اقبال خود را در احزاب اصلاح طلب مورد سنجش قرار داده اند، نشده است.

وجود اسامی معان فرهنگی شرکت بهره برداری مترو، معاون رسانه ای مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران و چدین نفر از مدیران معاونتاجتماعی و فرهنگی در سامانه اجماع اصلاح طلبان حکایت از آن دارد که نه تنها این مدیراناز سمت خود استعفا نداده اند، بلکه این شائبه نیز وجود دارد که این افراد از منابع شهرداری برای تبلیغ انتخاباتی خود استفاده می کنند.

اکنون سوال از شهردار تهراناین است که چگونه ممکن است حکم او که تمام مدیران شهرداری راخ طاب قرار داده است تنها برای عده معدودی از مدیران که به جبهه اصولگرا پیوسته اند اجرا شده است؟ آیا برای مدیرانی که ارتباط خود را با جبهه اصلاح طلب حفظ کرده اند امکان استفاده نا مشروع از امکانات شهرداری تهران برای انجامکارهای تبلیغاتی وجود ندارد؟

این رویکرد برخورد مدیران با دستور شهردار تهران دو دیدگاه را در مقابل مردم و رسانه ها قرار داده است: نخست آنکه شهرداری تهران در قالب این حکم در نظر داشت تا مدیرانی که از حضور در دوره مدیریتی اصلاح طلبان ناراضی بوده اند و حمایت خود را از احزاب اصولگرا اعلام کرده اند، پاک سازی شود.

دوم اینکه اظهارات رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران که چندی پیش حضور شهرداری تهران را در انتخابات 1400 اعلام کرده بود، کلید خورده و مدیرانی که همچنان با احزاب اصلاح طلب باقی مانده اند می تواننداز حکم آقای شهردار مصون بمانند. دلیل این ادعا نیز حضور عغلامحسین محمدی در نشست انتخاباتی یکی از اعضای اصلاح طلب شورای شهر تهران بود که نشان داد، به رغم ادعاهای پیروز حناچی شهرداری تهران برای حمایت از کاندیداهای هم حزبی خود از بودجه شهر تهران نیز برای موفقیت آنها دریغ نخواهد کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه