news-details

عنایت پدرانه شهردار تهران شامل حال کارگران نشد!

اگرچه شهردار تهران بر این باور است که توجه پدرانه ای را به محله های کم برخوردار و جنوب شهر دارد، اما گویا وی نگاه پدرانه ای به اجحاف در پرداخت حقوق کارگران ندارد!

به گزارش گام نو؛ عدم پرداخت حقوق مصوب شورای عالی کار در سال 1400 به کارگران پیمانکار طرف قرارداد شهرداری تهران موضوع مهمی است که حناچی تمایلی به صحبت درباره آن ندارد و همین مساله باعث شد تا در آخرین روزهای فعالیت شورای پنجم شهر تهران تذکر بگیرد. آنطوری که رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران عنوان کرده است؛ طبق ماده 41 قانون کار، حداقل مزد کارگر باید به اندازه ای باشد تا زندگی یک خانواده را تامین کند و بر همگان واضح و مبرهن که با دریافت حدود 4 میلیون تومان فقط می توان زنده ماند تا اینکه زندگی کرد.

افشین حبیب زاده تاکید کرد: متاسفانه برخی از پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری، ضمن استثمار کارگران، تا جایی که امکان دارد از پرداخت اضافه کاری، شب کاری، تعطیل کار و دیگر حقوق متعلق به آنها امتناع می ورزند تا به سود بیشتری دست پیدا کنند حال آنکه حقوق کارگر خوردن ندارد.

به گفته این عضو شورای شهر تهران؛ از فردای روزی که حقوق فروردین  سال جاری به کارگران نیروهای پیمانکار واریز شده است، تماس کارگران با ما  آغاز شد که برخی پیمانکاران نه تنها عیدی و پاداش سال گذشته را تسویه نکرده اند بلکه برخلاف مصوبه شورای عالی کار، همچنان حقوق سال گذشته را پرداخت می کنند.

به اعتقاد حبیب زاده؛ اگراین روند ادامه یابد بر تبدیل وضعیت تمام کارگران پیمانکاران به قرارداد مستقیم با خود شهرداری اصرار خواهم کرد و از همکارانم نیز در شورا درخواست می کنم که با این مساله همراهی کنند چرا که به این نتیجه می رسم که برای شهرداری امکان نظارت بر رعایت قانون در شرکت های طرف قرارداد وجود ندارد.

رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران بر این باور است: اغلب کارگران به دلیل ترس از دست دادن شغل خود و بیکاری تن به این ظلم داده و از پیگیری حقوق خود منصرف می شوند. درحالی که این امرکه کارگران طبق شورای عالی کار مزد دریافت کنند ازحداقل حقوق شناخته شده کارگران است که در قانون کاربرای کارگران لحاظ شده است و جنبه آمرانه داشته و نمی توان از اجرای آن سرباز زد.

این عضو شورای شهر تهران یادآور شد: با وجود آنکه نظارت بر حسن اجرای بخشنامه‌ بهسازی وضعیت قرارداد نیروهای پیمانکاری حجمی موجود ابلاغی از سوی معاونت منابع انسانی شهرداری تهران در همه واحدهای تابعه با عالی‌ترین مقام واحدهایی است که متقاضی انجام کار پیمانکاری هستند، اما متاسفانه نظارت جدی از سوی آنها صورت نمی پذیرد و با اهمال آنها حقوق کارگران شهرداری پایمال می شود که در صورت ادامه این رویه، حتما نام پیمانکارانی که این تخلفات را انجام می دهند، منتشر خواهم کرد.

اما ماجرای بی توجهی و اجحاف حقوق کارگران به این تذکر نیز ختم نشد چرا که عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران نیز امروز به کسر دو میلیون تومانی از حقوق کارگران شهرداری به بهانه کرونا اشاره کرده و گفت: تاکنون نشنیده بودم برای کرونا از حقوق کم کنند. خواهش می‌کنم کمیسیون کارگری این مساله را پیگیری کند و تحت عنوان کرونا اگر قرار است اتفاقی رخ دهد باید در جریان آن باشیم و چنین ردیفی را نداریم.

آنطور که احمد مسجدجامعی توضیح داده است: پیمانکاران طرف قرار داد با شهرداری حقوق معوقه سال گذشته را به کارگران برخی از مجموعه‌های خود از جمله مجموعه‌ای در منطقه ۱۲ پرداخت نکرده‌اند.

به گفته این عضو شورای شهر تهران؛از حقوق معوقه گروهی که با آن‌ها صحبت کردم، ۶ میلیون و ۴۰۰ باقی مانده بود و اعلام کردند پایه حقوق آن‌ها ۴ میلیون است اما دریافتیشان ۳ میلیون و ۸۰۰ است و دو میلیون برای کرونا از آن‌ها کم کردند که این موضوع جدیدی است. تاکنون نشنیده بودم برای کرونا از حقوق کم کنند.

مسجدجامعی از فراکسیون کمیسیون کارگری درخواست کرد تا این مساله را پیگیری کند و تحت عنوان کرونا اگر قرار است اتفاقی رخ دهد باید در جریان آن باشیم و چنین ردیفی را نداریم.

این در حالی است که رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران نیز خواستار پیگیری مشکلات حقوق و دستمزد کارگران و رانندگان اتوبوسرانی شد.

محمد سالاری در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران یادآور شد: کارگران و رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تا کنون چندین جلسه در دفتر ریاست شورای شهر و کمیسیون حمل و نقل داشته‌اند که نهایتاً کمیسیون مربوطه طی جلسه‌ای با مسئولین شرکت واحد و معاونت منابع انسانی، مصوبه‌ای را مبنی بر در اولویت قرار گرفتن اجرای طرح طبقه بندی مشاغل شرکت واحد اتوبوسرانی داشتند اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.

به گفته این عضو شورای شهر تهران؛ در این جلسه مقرر شد که اجرای طرح طبقه بندی مشاغل شرکت واحد اتوبوسرانی در اولویت قرار گیرد و نتیجه مطالعات مشاور طرح به منظور طی مراحل تصویب در شورای عالی کار، حداکثر تا پایان تیرماه سال جاری، ارائه شود. همچنین به صورت کوتاه مدت تا تصویب طرح طبقه بندی، پیشنهاد افزایش علی الحساب ۲۰ درصدی حقوق کارگران و رانندگان تابع قانون کار در هیأت مدیره شرکت مطرح و اجرایی شود.

سالاری بر این باور است: کارگران و رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی، صرفاً به دنبال حقوق قانونی خود هستند و چیزی فراتر از حقوق قانونی نمی‌خواهند لذا درخواست می‌کنم هم ریاست شورا و هم شهرداری تهران این موضوع هرچه سریع‌تر این موضوع را پیگیری کنند تا مشکلات این قشر زحمتکش حل شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه