news-details

نگاه تبعیض آمیز شهرداری تهران گریبان رانندگان خودرو سرویس شهر را گرفت!

هرچند خدمات رسانی رانندگان شرکت خودرو سرویس شهر به معاونان و مدیران شهرداری را برعهده دارند، داشتند، اما معاون شهردار با نگاهی تبعیض آمیز اعلام کرد رانندگان این شرکت نیروی شهرداری نیستند!

به گزارش گام نو؛ پیروز حناچی بارها اعلام کرده است که برای کاهش فاصله شمال و جنوب شهر تهران و توزیع عادلانه امکانات شهری قدم هایی را برداشته است، اما معاون آقای شهردار در برخورد با رانندگان خودرو سرویس شهر که وظیفه خدمات رسانی و نقل و انتقال معاونان و مدیران شهرداری تهران را برعهده دارند؛ با یک نگاه طبقاتی و تبعیض آمیز اعلام کرده که رانندگان شرکت خودرو سرویس شهر جزو نیروهای شهرداری تهران نیستند.

همین یک جمله کافی است تا رانندگان خودرو سرویس شهر را در اعتراض به عملکرد و نگاه شهرداری تهران به آنها مصمم کند. آنها بر این باورند پرداخت بیمه خویش‌فرما، حقوق کم، عدم امنیت شغلی، حداقل حقوق بازنشستگی از جمله مشکلاتی است که این عده با آن روبه رو هستند.

از سوی دیگر بستن قراردادهای یک سویه به نفع شرکت خودرو سرویس شهر با رانندگان که بیشترین ضرر را به این افراد وارد می کند به گونه ای که با بیش از 8 ساعت کار میانگین حقوق دریافتی آنها به 5 میلیون تومان نیز نمی رسد، از موارد دیگری است که رانندگان به آن اشاره می کنند. قراردادی که در ان راننده به غنوان کارفرمای فرعی و شرکت به عنوان کارفرمای اصلی در آن مشخص شده است و اگر به همر دلیلی کارفرما راننده را اخراج کند، بیمه بیکاری به راننده تعلق نمی‌گیرد و این باعث می‌شود که راننده بدون هیچ چون‌وچرایی کارش را انجام دهد.

یکی دیگر از مشکلات دریافت کمترین میزان حقوق بازنشستگی است. این در حالی است که هزینه بالای بیمه خیش فرمما که از 550 هزار تومان سال گذشته به 815 هزار تومان در سال جاری رسیده است،

باقی ماندن 2 درصداز حقوق هر ماه رانندگان نزد شرکت مساله دیگری است ک باید به آن اشاره کرد باتوجه به اینکه 4000 راننده زیر مجموعه خودرو سرویس شهر کار می کنند، نگهداشتن این میزان از حقوق کارکنان نزد شرکت رقم قابل توجهی می شود. آن هم در شرایطی که رانندگان باید حق بیمه خود را به صورت خویش فرما پرداخت کنند.

هر چند چندماه پیش رئیس کمیسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران در حمایت از اعتراض‌های کارکنان شرکت خودرو سرویس گفته بود؛ باید به دغدغه‌ها و مشکلات رانندگان شرکت «خودرو سرویس شهر» توجه شود. مخصوصاً در اجرای طرح سهند (سامانه هوشمند ناوگان داخلی شهرداری) ابهاماتی برای رانندگان وجود دارد که باید درباره آن بیشتر شفاف‌سازی شود.

به اعتقاد افشین حبیب زاده؛ مهم‌ترین موضوع این است که پیاده‌سازی این طرح نباید باعث کاهش میزان درآمد رانندگان شود و باید جزئیات آن را طوری دیده شود که رانندگان بتوانند پاسخگوی نیازهای معیشتی و خانواده خود باشند.

رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران حتی  سال گذشته در جلسه‌ای به‌قرار داد منعقد شده با مالکان خودروها اشاره‌کرده بود و توضیح داده بود: این‌یک قرارداد یک‌طرفه است، هیچ نشانی از رعایت انصاف به چشم نمی‌خورد، مال‌الاجاره؛ خودرو در نظر گرفته‌شده و به‌زحمت رانندگان توجهی نشده است از سوی دیگر رانندگان شرکت «خودرو سرویس شهر» از مزایای رفاهی که به کارکنان شهرداری ارائه می‌شود بی‌بهره هستند. در انتهای سال نیز از عیدی و سنوات برخوردار نمی‌شوند و طبق قرارداد موظف هستند که پول بیمه را نیز به‌طور تمام و کمال خودشان پرداخت کنند.

به گفته این عضو شورای شهر تهران؛ سقف ساعت در نظر گرفته‌شده برای رانندگان شرکت خودرو سرویس ۳۵۰ ساعت است، میزان کارکرد در نظر گرفته کفاف هزینه‌های جاری زندگی شخصی و خودرو را نمی‌دهد و چنانچه رانندگان بیش از ۳۵۰ ساعت کار کنند، هیچ‌گونه پرداخت اضافه‌ای به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.

با این وجود رانندگان خودرو سرویس شهر بر این باورند؛ بعد از اینکه افشین حبیب زاده برای احقاق حق درباره قراردادهای این شرکت انتقاد کرد برخی مسؤولان پاسخ‌هایی را دادند، نه اینکه اتفاق خاصی رخ‌داده باشد فقط اینکه امسال بن خرید محدود و یک بسته معیشتی نیز از طرف شرکت به ما اهدا شد؛ اما همچنان برمدار خویش می‌گردیم.

این در حالی است که معاو مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در این باره عنوان کرده است: افزایش سرانه اضافه‌کار رانندگان خودرو سرویس اعمال‌ شده است. سقف ساعت کار رانندگان، از ۳۵۰ به ۳۶۰ افزایش‌یافته؛ همچنین سرانه ساعت کار از ۳۲۰ به ۳۳۰ ساعت ارتقا پیداکرده است. امسال نیز برای ارتقای سطح معیشت و پرداخت حق بیمه ما و تفاوت حقوق فروردین و اردیبهشت‌ماه به‌حساب رانندگان واریز شد».

به گفته عبدالحمید امامی؛ برای رفاه حال رانندگان یک روز در ماه برای رسیدگی به امور فنی خودرو در نظر گرفته‌ شده است که رانندگان با هماهنگی بخش‌های مربوطه می‌توانند ایرادهای فنی خودرو را رفع کنند.

معاون شهردار تهران یادآور شده است: توجه ویژه به معیشت رانندگان خودرو سرویس از اولویت‌های مهم اجرای طرح سامانه سهند است. مبلغ ۳۰ هزار تومان نیز به‌صورت ماهیانه برای استفاده از اینترنت همراه که برای سامانه سهند، استفاده می‌شود در نظر گرفته‌شده است.

بعد از همه این گفته‌ها امامی که چند روز پیش در برنامه «تهران بیست» دعوت‌شده بود باز هم با گلایه‌های بسیار کارکنان شرکت «خودرو سرویس شهر» روبه‌رو شد.

وی در پاسخ به مجری برنامه که پرسیده بود چرا میزان پیامک‌های اعتراض به شرکت خودرو سرویس شهر لحظه‌به‌لحظه در حال افزایش است؟ توضیح دادهاست: شرکت «خودرو سرویس شهر» حدود ۴ هزار راننده دارد. این عزیزان کارمند شهرداری نیستند بلکه تحت قرارداد با یک شرکت واسطه بین شهرداری هستند. این شرکت سال‌های گذشته با اجاره ۴۰۰ وانت‌بار با شهرداری تهران وارد قرارداد شد و بعد از آن فعالیت‌های خدماتی را توسعه داد. رانندگان این شرکت انتظار دارند در استخدام سازمان شهرداری قرار بگیرند؛ اما این امکان‌پذیر نیست. طی دوره قبل با اعلام سازمان بازرسی بیش از ۱۳ هزار نفر بدون مجوز به استخدام شهرداری تهران درآمدند. حالا چطور می‌توانیم ۴ هزار نفر دیگر را به این گروه اضافه کنیم؟

اما سوال این است که چرا یک راننده خودرو سرویس شهر باید بابت بیمه خویش فرما 815 هزار تومان هر ماه هزینه بپردازد اما برای دریافت حقوق بازنشستگی از حداقل حقوق و مزایا برخورداراست. عاون مالی و اقتصاد شهری شهردار تهران در این باره عنوان کرده است: این‌طور نیست! بیمه این راننده‌ها خویش‌فرما است درباره دریافتی‌ها هم باید بگویم که مثلاً یک پژو سال ۹۸ با گذراندن ساعت کاری ۳۲۰ ساعت کارکرد، حدود ۸ میلیون تومان دریافتی دارد و می‌تواند ۲ میلیون تومان هزینه بیمه و دیگر هزینه را پرداخت کند و ۶ میلیون هم داشته باشد.

به گفته امامی؛ این قراردادها از قبل بوده و ما سعی کردیم متناسب با افزایش قیمت‌ها دستمزدها را نیز اضافه کنیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه