news-details

مردودی مدیریت اصلاحات شهرداری تهران در حوزه فرهنگی!

هر چند شهردار تهران بر این باوراست که در تمامی حوزه های شهری کارنامه قابل قبولی دارد، اما کارشناسان شهری بر این باورند کارنامه این دوره مدیریت شهری در حوزه فرهنگی مردود است.

به گزارش گام نو؛ آخرین جلسه از نشست مطبوعاتی شهردار تهران با معاونانش در دو حوزه خدمات شهری و اجتماعی وفرهنگی بود. هر چند معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران سعی کرد تا کارنامه قابل قبولی از اقدامات این دوره در اختیار خبرنگاران قرار دهد، اما برآیند تمامی صحبت های آقای شهردار و معاون وی حکایت از خالی بودن  کارنامه فرهنگی و اجتماعی داشت. موضوعی که برخی از کارشناسان و منتقدان حوزه شهری نیز به آن اشاره کرده اند.

شهردار اسبق منطقه 6 در ای باره به خبرگزاری فارس اعلام کرده است: در طول 12 سال حضور مدیران جهادی در شورای شهر و شهرداری تهران زیرساخت‌های لازم در حوزه‌های مختلف به‌ویژه حوزه فرهنگی و اجتماعی ایجاد شد که انتظار می‌رفت شورای پنچم و شهرداری تهران در شرایطی که که شهروندان تهرانی امکان حضور در مهمانی‌‌های خانوادگی را نداشتند، از این زیرساخت‌ها استفاده کنند.

آنطور که عظیم بابائی بیان کرده است: کارنامه شورای اسلامی شهر و شهرداری تهران در بخش فرهنگی و اجتماعی شهر به ویژه پس از شیوع ویروس کرونا، بسیار ضعیف و غیرقابل دفاع است.

به اعتقا این مدیر شهری؛ تفریحات و سفرهای شهروندان با شیوع این ویروس محدود شد، از مدیریت شهری انتظار می‌رفت در کلانشهری همانند تهران که نزدیک به 12 میلیون جمعیت دارد، در حوزه اجتماعی و فرهنگی برنامه‌ریزی ویژه‌ای داشته باشد؛ اما متاسفانه مدیران شهری فعلی در انجام ابتدایی‌ترین موضاعت ناتوان بودند.

بابایی تاکید کرده است: در طول 12 سال حضور مدیران جهادی در شورای شهر و شهرداری تهران زیرساخت‌های لازم در حوزه‌های مختلف به‌ویژه حوزه فرهنگی و اجتماعی ایجاد شد که انتظار می‌رفت شورای پنچم و شهرداری تهران در شرایطی که که شهروندان تهرانی امکان حضور در مهمانی‌‌های خانوادگی را نداشتند، از این زیرساخت‌ها استفاده کنند.

به گفته شهردار اسبق منطقه 6 تهران,  بوستان‌ها، فرهنگسراها و سرای محلات حداقل پتانسیل ارائه برنامه‌های سرگرم‌کننده و تفریحی برای کودکان و نوجوانان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا را داشته و دارند.

وی بر ای باور است: انتظار جامعه از شهرداری و شورای شهر این بود که از مجموعه‌های متعدد تهران که در نقاط مختلف تهران مانند دریاچه شهدای خلیج فارس در غرب، بوستان‌های لاله و ملت در مرکز و شمال، بوستان امام علی(ع) در جنوب و مجموعه باغ پرندگان در شرق تهران وجود دارد، برای سرگرمی و تفریح کودکان و نوجوانان استفاده می‌شد.

عظیم بابایی یادآور شده است:  همچنین مجموعه فرهنگسراها و سرای محلات نیز امکان فراهم‌سازی برنامه‌های تفریحی-آموزشی را در ذیل دستور العمل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا را دارا بودند.

این مدیر شهری تاکید دارد:  مدیران شهری می‌بایست نقش قابل توجهی در ستاد مبارزه با کرونا می‌داشتند که متاسفانه هیچ اقدامی تاثیرگذاری در خصوص مبارزه با این ویروس توسط مدیریت شهری صورت نگرفت و عملا سهم مدیریت شهری در ستاد کرونای استان تهران بسیار ناچیز بوده است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه