news-details

شورای شهر قوی- شهردار قوی؛ نیاز مبرم پایتخت

رسیدن به قدرت و اعتبار مجدد مدیریت شهری نیازمند شورای اسلامی شهر قوی و سپس شهردار قوی است.

به گزارش گام نو؛ وحید نوروزی، شهردار اسبق منطقه 18 در یادداشت خود عنوان کرد: ۱- در رسانه‌ها ‌دیدم جناب آقای رئیسی یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری نکات مهمی در مورد شهرداری ها گفته اند:

“دولت باید از شهرداری‌ها حمایت کند.

سازوکارهای اجرایی همه شوراهای شهر باید اصلاح شود.

درآمد بسیاری از شهرداری‌ها برای اداره شهر کافی نیست و دولت باید حمایت کند.”

۲- دو روز قبل که در همایش فعالان صنعت ساختمان در شهر تهران حضور داشتم عمده سازندگان بزرگ تهران در غیاب نمایندگان شورای شهر و‌شهرداری تهران ، به شدت به مدیریت شهری انتقاد داشتند و از فضای موجود انتقاد جدی داشتند.

انتقادات به حدی بیرحمانه بود که بنده علیرغم اینکه هیچ مسئولیتی در شهرداری تهران ندارم ناگزیر به دفاع و پاسخگویی شدم.

 ۳- به نظرم می‌رسد مدیریت شهری چه در افکار عمومی چه در سطح حاکمیتی دولت به شدت مظلوم ‌واقع شده است و نیاز است در دوره ششم شورای شهر ، پوست اندازی مهمی اتفاق بیفتد. انفعال در مدیریت شهری زمانی به اوج خود رسید که عضو شورای شهر تهران به پرسنل و مدیران میانی شهرداری تاختند و عدم موفقیت مدیریت شهری را به همکاران نسبت دادند.

۴-انشالله باید دست به دست هم دهیم تا قدرت و اعتبار مدیریت شهری تقویت گردد. تعامل صحیح و عزتمندانه با دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه، ایجاد فضای اتحاد و همدلی میان خانواده بزرگ شهرداری تهران و نیز تعامل هوشمندانه و دوستانه با راهور تهران و نیز تشکل‌های بزرگ و موثر از قبیل سازمان نظام مهندسی ساختمان و... به شدت مورد انتظار است.

۵- رسیدن به قدرت و اعتبار مجدد مدیریت شهری نیازمند شورای اسلامی شهر قوی و سپس شهردار قوی  می باشد. باید تلاش کنیم افرادی مجرب، قوی و کارآمد وارد شورای شهر شوند. تعجب میکنم عزیزانی را میبینم که برای رسیدن به صندلی سیز شورا، حاضرند از همه کس و همه چیز بگذرند. نه برنامه دارند و نه کاربلد هستند. فقط میخواهند وارد شورا شوند و چیز دیگری برایشان مهم نیست. یا سهمیه یک تشکل هستند و یا پشت شان به یک شخص مهم گرم است. با این مدل ورود به شورا، انتظار مدیریت شهری قوی و مقتذر را نباید داشته باشیم. امیدوارم در انتخاب شورای ششم، هوشمندانه عمل کنیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه