news-details

عدم جذب خانواده ایثارگران و شهدا در شهرداری

ادغام اداره کل ایثارگران شهرداری تهران با اداره رفاه شهرداری تهران ک با انتقادات زیادی همراه بود، اما آنطور که حجت نظری عنوان کرده، برخلاف ادعای شهردار تهران در این دوره از خانواده ایثارگران و شهدا در شهرداری تهران نیرویی جذب نشد.

به گزارش گام نو؛ آنطور که عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران در گفت و گو با خبرگزاری میزان عنوان کرده است؛ در ادغام اداره کل ایثارگران و اداره رفاه   شهرداری تهران بدون در نظر گرفتن نظر شورای شهر تهران پیش رفت و از روی عمد این کار را انجام داد.

به گفته نظری؛ اگر این موضوع در صحن شورای شهر مطرح می‌شد به هیچ عنوان رای لازم را نمی‌آورد و بعد از انتخابات احیا اداره کل ایثارگران صورت خواهد گرفت.

وی براین باور است:  ایثارگران حق و حقوقی دارند که باید به آن رسیدگی شود و در حال حاضر در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مشخص شده است که باید به این عزیزان و خانواده آن‌ها خدماتی ارائه شود، اما در شهرداری تهران این کار صورت نگرفته است و بنده بار‌ها نسبت به این موضوع تذکر دادم و اساسا شهرداری به دنبال بازی با قوانین است.

به گفته عضو شورای شهر تهران؛ از سوی دیگر اشتغال به کار بخشی از فرزندان ایثارگران و شهدا در شهرداری تهران است، اما متاسفانه دیده شده این قانون اجرایی نشده است؛   همچنین در قانون آمده است که ۲۵ درصد از جذب سازمان‌ها و اداره‌های دولتی باید از خانواده ایثارگران باشد، اما در آخرین آزمون استخدامی شهرداری تهران چنین چیزی مشاهده نشده است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه