news-details

تلاش برای بومی سازی تجهیزات مترو در ثانیه های آخر!

همکاری 122 تولیدکننده داخلی برای تامین تجهیزات مترو اگر چه در آخرین ماه های این دوره به یک موج رسانه ای تبدیل شده، اما همچنان تاخیر در روند ساخت مترو بزرگترین انتقاد به شهرداری تهران به شمار می رود..

به گزارش گام نو؛ هر چند نخستین گام های بومی سازی مترو از ساخت گرفته تا تامین تجهیزات و قطارهای مترو در دوره گذشته مدیریت شهری شروع شد، اما در 4 سال اخیر با یک توقف 3 ساله روبه رو شد تا اینکه در آخرین ماه های فعالیت مدیریت شهری بر سر زبان ها افتاد. بعد از رونمایی از قطار ملی مترو که ادعا می شود 85 درصد از تجهیزات مورد نیاز آن توسط شرکت های دانش بنیان داخلی ساخته شده است، تولید آن و حمایت از این شرکت ها برای تامین بودجه مورد نیاز موضوع دیگری است که به نظر می رسد مدیریت شهری و دولت کمتر به آن توجه کرده اند و تنها به دنبال ایجاد موج رسانه ای در این زمینه به عنوان دستاوردهای خود هستند.

آنطور که مدیر عامل شرکت مترو تهران یادآور شده است: با تشکیل کارگروه «ساخت داخل»، ضمن شناسایی و تایید 122 تولید کننده داخلی، از آنها حمایت کرده تا ضمن جلوگیریی حداکثری از خروج ارز از کشور، ظرفیت تولید شرکت های ایرانی را به سهم خود فعال کنیم.

به گفته علی امام؛ با توجه به اهمیت تامین به موقع تجهیزات ویژه شبکه مترو که تا 65 درصد هزینه های احداث هر کیلومتر از خطوط را شامل می شود، استفاده از توان صنعتگران داخلی و بومی سازب تجهیزات مترو در سال های اخیر مورد توجه جدی قرار گرفت. در این راستا با تشکیل کمیته ساخت داخل و ایجاد سامانه آنلاین سازندگان و تامین کنندگان مورد تایید شرکت مترو، این بخش از تولیدکنندگان داخلی را شناسایی کرده و ایشان را به حضور در عرصه تجهیز ایستگاه ها و خطوط ترغیب کردیم.

وی تاکید کرده است: در این رابطه تجهیزات ویژه مورد نیاز شبکه مترو با کارکرد سنگین شامل پله برقی، آسانسور، فن تهویه، رکتیفایر، باتری، الکتروموتور ضد حریق، اتوماسیون پست های برق فشار قوب، گیت های ورود و خروج، سیستم های مه پاش تهویه، سوزن و کراس اوور، دمپر، سایلنسر، سیستم های بچینگ، شارژر، اینورتر، سرکابل و مفصل، یو پی اس، تجهیزات پست های برق فشار قوی جی آی اس، سیستم مدیریت تجهیزات ایستگاه و ... از طریق سازندگان داخلی تامین شد و ضمن کاهش هزینه تکمیل ایستگاه ها و خطوط، در زمینه اشتغال نیروی کار داخلی نیز گام هایی برداشته شد.

به اعتقاد مدیرعامل شرکت مترو تهران؛  اوج تلاش های صورت گرفته در زمینه بهره مندی از توان تامین کنندگان و صنعتگران ایرانی در دوره اخیر، طراحی و تولید یک رام قطار ملی مترو طی 18 ماه و با عمق داخلی سازی 85 درصد بود که خوشبختانه اواخر سال گذشته به ثمر نشست و بار دیگر ثابت کرد که با تکیه بر ظرفیت متخصصان بومی، می توان در بسیاری از صنایع پیچیده خودکفا شد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه