news-details

پیامد طرح استخدامی دستیار مدیران دلسردی کارکنان بود

شهرداری تهران از معضلات درون‌سازمانی فراوانی رنج می‌برد که یکی از آن‌ها، نیروی مازاد است. معضلی که هیچ کدام از مدیران شهری نیز جرئت رسیدگی و تعیین تکلیف آن‌ را نداشتند.

به گزارش گام نو، مجید صفری پژوهشگر مسائل شهری در یادداشت خود نوشت: به همین دلیل، بخش اعظمی از بودجه شهرداری تهران که حق شهروندان است و باید صرف مسائلی مانند نظافت و پاکیزگی سطح شهر، احداث بوستان‌ها و... شود، صرف پرداخت حقوق به این پرسنل مازاد می‌شود. ورود مدیران وارداتی خارج از سیستم، استخدام‌های فله‌ای (که بیشتر ناشی از فشار دولت‌ها به شهرداری است) و استخدام اقوام و آشنایان مدیران در شهرداری تهران از اصلی‌ترین عوامل افزایش پرسنل شهرداری و بالتبع، افزایش نیروی مازاد است. بطوریکه درحال حاضر برای هر پست سازمانی، ۴ نفر در شهرداری تهران مشغول به کار هستند!

مدیریت شهری دوره پنجم اما با علم بر این موضوع، از همان ابتدا ورود مدیران خارجی و استخدام مدیران جدید خارج از سیستم را مطرح کرد. آقای حناچی، شهردار تهران در همین رابطه گفته بود: «ما برای تیم ملی می‌رویم مربی خارجی می‌گیریم. مگر شهرسازی کشور از تیم ملی کشور کمتر است!؟ ما باید قبول کنیم که خیلی از تجربیات را نداریم. ما باید قبول کنیم که تجربه تعادل منطقه‌ای در مقیاس کلانشهر را بطور کامل نداریم!» این اظهارات با واکنش تند کارشناسان و متخصصین شهری و همچنین خود کارکنان شهرداری تهران مواجه شد.

اگرچه حناچی در نهایت از این طرح عقب‌نشینی کرد اما چندی نگذشته بود که طرحی مشابه را مطرح کرد. طرح استخدام دستیاران در شهرداری تهران! این طرح عجیب نیز واکنش متخصصین شهری را برانگیخت و انتقادهای فراوانی را به شهردار تهران گسیل داشت اما درنهایت در غیرشفاف‌ترین و ناعادلانه‌ترین حالت ممکن اجرا شد.

هرچند این طرح نیز به سرعت شکست خورد و این دستیاران مدیر عملاً تبدیل به کارشناس ساده شده بودند و تقریباً هیچکدام از شهرداران و معاونین، آن‌ها را به عنوان دستیار نپذیرفتند. اعضای شورای شهر نیز بجای پرداختن به وظیفه خود و دادن تذکر به شهردار و بازخواست او به دلیل اجرای این طرح غیرضروری، به حمایت از او پرداختند.

این طرح علاوه بر افزایش هزینه‌های شهرداری، اثرات مخربی نیز بر روحیه کارکنان داشت و موجب افزایش شکاف میان مدیران بالادست با پرسنل شد؛ زیرا شهرداری می‌توانست بجای استخدام نیروهای تازه کار و جدید، این دستیاران را از میان خود پرسنل برگزیند. پرسنلی که سال‌هاست مشغول خدمت به شهروندان تهرانی هستند و تجربه و شایستگی بیشتری نسبت به دستیاران وارداتی و تازه استخدام شده داشتند.

حال مدیران شهری دوره پنجم باید پاسخگو عملکرد خود باشند و توضیح دهند چرا در شرایطی که سازمان از نیروی مازاد و کسری بودجه رنج می‌برد، بجای رسیدگی و تعیین تکلیف پرسنل فعلی، پرسنل جدید استخدام می‌کند و هزینه اضافی بر بودجه شهر تحمیل می‌کند؟ چرا این دستیاران از میان کارکنان باسابقه، متخصص و شایسته خود شهرداری تهران برگزیده نشدند؟ این‌ها سوالاتی‌ست که فعالان، متخصصین و کنشگران شهری از همان آغاز اجرای طرح از شهردار و اعضای شورای شهر پرسیدند و هنوز به جوابی درست و کامل نرسیده‌اند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه