news-details

رفتار ضد و نقیض شهرداری تهران در نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر تهران

هر چند معاون حمل و نقل شهرداری تهران در نشست خبری مشترک خود با پیروز حناچی از همکاری شرکت ایرانخودرو در نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر تهران بر داداما صحبت های مدیرعامل سازمان تاکسیرانی حقایق دیگری را روشن می کند.

به گزارش گام نو؛ دو روز پیش بود که  سید مناف هاشمی در نشست خبری خود با همراهی شهردار تهران برگزار شد، از وضعیت خوب روند نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر تهران خبر داد و اعلام کرد: سال گذشته بیش از 4 هزار دستگاه تاکسی نوسازی شده و برای سال جاری نوسازی 15 هزار دستگاه را در نظر داریم. در سال جاری نیز 700 دستگاه نوسازی شده که اگر ایران خودرو همکاری لازم را داشته باشد و قیمت ها را افزایش ندهد، می‌توانیم 15 هزار دستگاه را نوسازی کنیم.  اما صحبت های محمدروشنی مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در خصوص وضعیت نوسازی این بخش از ناوگان حمل و نقل عمومی حقایق دیگری را روشن می کند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در گفت و گو با خبرگزاری میزان اعلام کرده است: با توجه به شرایط موجود قطعات خودرو‌های تاکسی تا ۲۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است و با توجه به این شرایط هیچ کمکی از سوی دولت به شهرداری تهران آن طور که شایسته و باید انجام می‌شد نشده است و این موضوع را نیز قبول دارم که ما نتوانستیم در سازمان تاکسیرانی شهر تهران حمایت‌های لازم را در این زمینه انجام دهیم.

به گفته این مدیر شهری؛ در راستای کمک به رانندگان تاکسی تفاهم نامه‌ای با یکی از بانک‌های کشور انجام دادیم که مراحل نهایی را طی می‌کند که به هر راننده تاکسی ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد  وام تعمیرات و خرید ملزومات تعلق بگیرد که تا آخر خرداد ماه ابلاغ خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران یادآر شده است: در زمینه تامین لاستیک نیز با دو شرکت صحبت کردیم که لاستیک‌ها را با وام ۲ میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصدی لاستیک دراختیار رانندگان تاکسی قرار می‌دهیم.

به اعتقاد  روشنی؛ متاسفانه یکی از مشکلات اساسی نوسانات قیمت خودرو است که مانع نوسازی تاکسی در شهر تهران می‌شود، خوشبختانه توانستیم مجوز نوسازی ۱۰ هزار تاکسی را دریافت کنیم که برای نوسازی نیز به هر راننده ۹۰ میلیون تومان وام تعلق می‌گیرد.

به نظر می رسد ورود شرکت ایرانخودرو به مقوله نوسازی ناوگان تاکسیرانی  به رغم حمایتی که معاون حمل و نقل از ورود این شرکت داشته است، اما نوسان قیمت این مجموعه و دیرکرد در تحویل تاکسی ها به متقاضیان معضلی است که رانندگان تاکسی با آن دست به گریبانند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه