news-details

انتصابات جدید آقای شهردار تنها برای رزومه‌سازی است تا خدمت!

شورای شهر پنجم در مدت زمان مدیریت خود هیچ عملکردی نداشته است که بخواهد در بوته نقد قرار بگیرد.

به گزارش گام نو؛ این روزها شهردار تهران در تلاش است تا آخرین بازمانده های اصلاحات را در بدنه شهرداری تهران استخدام کند. روندی که در ابتدای این دوره به عنوان یک ضعف مدیریتی از دوره گذشته شهر تهران یاد می شد و بارها به استخدام های اتوبوسی اشاره کرده بودند. امیر قاسمی اعتقاد دارد: بهترین لیستی که می‌تواند برای شورای ششم بسته شود، لیستی است که مهمترین ویژگی‌ اعضای آن تخصص مدیریت شهری و تجربه حل مشکل در این حوزه را داشته باشند.

وی درباره نقاط قوت و ضعف شورای پنجم یادآور شده است: من اعتقاد دارم شورای پنجم اصلاً عملکردی نداشته که بخواهد ضعیف و قوی باشد. شما یک زمانی یک عملکردی دارید، می‌گویید من بر اساس این عملکرد حالا نقاط ضعف یا قوت داشته‌ام. ما اصلاً عملکردی نمی‌بینیم که بخواهیم نسبت به قوت و ضعفش بحث کنیم.

این کارشناس برنامه ریزی شهری با بیان اینکه شورای ششم باید به مقوله فرهنگ شهرنشینی و اجتماعی اهمیت دهد، عنوان کرد: نامزدهای شوراهای شهر باید بدانند شهر تهران در موضوعات فرهنگی و هوشمندسازی شهر تهران خلأ داریم و با برای ارتقا این خلاها برنامه داشته باشند.

قاسمی با طرح این سؤال که آیا با توجه به حجم بودجه‌ای که برای کارهای فرهنگی تخصیص داده شد، مدیریت شهری عملکردی داشته یا نه؟  توضیح داده است: در این اوضاع باید فرهنگ واگذاری کار به مردم را ترویج کنیم، یعنی مردم خودشان باید وارد شوند و برای حل مشکلات کمک کنند.

به اعتقاد وی، حضور این دو نهاد در حوزه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری و اجرا بسیار حائز اهمیت است و اگر می‌خواهیم حوزه فرهنگ را تقویت کنیم، بهترین نفراتی که می‌توانند به ما کمک کنند خود مردم هستند.

این کارشناس برنامه‌ریزی شهری در مورد سامانه شفافیت که مدیران شهرداری روی آن تاکید دارند توضیح داد: مدیران شهری فعلی می‌گویند در سامانه شفافیت همه چیز به صورت شفاف در دسترس همگان است اما آن چیزهایی را که خودشان می‌خواهند  در سامانه می‌گذارند.

وی درباره انتصابات جدید حناچی نیز توضیح داده است: همه ما می‌دانیم جابه‌جایی در شرایط فعلی هیچ معنای کارکردی ندارد و بیشتر به دنبال برندسازی و ایجاد رزومه هستند که هر چند ماه به یکی حکم می‌دهند تا رزومه‌هایشان تکمیل شود و یا اینکه نیرو به جهت خط جریانی با افکارشان همسو نیست.

قاسمی با اشاره به بخشی از صحبت های معاون شهردار مبنی بر اینکه در این دوره هیچ نیروی جدیدی استخدام نشده است، تاکید کرد:: جذب نیرو در این دوره با عنوان «دستیاران» صورت گرفت و گروه‌های آنها از ۱۷، ۱۸ و ۱۹ است، یعنی کسی که در شهرداری سال‌ها کار کرده از نظر گروه و رتبه‌بندی از اینها پایین‌تر است.

به گفته این کارشناس شهری؛ در این مقطع تنها کاری که می‌توان از مردم انتظار داشت این است که شتابزده عمل نکنند و به تجربه‌کاری و خدماتی که کاندیدا ارائه داده‌اند توجه کنند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه