news-details

اداره شهر تهران توسط مدیران «خسته»!

کارشناسان شهری بر این باورند مدیریت خسته این دوره شهرداری تهران باعث شد تا نه تنها از بسیاری از ظرفیت های شهری استفاده بهینه شود، بلکه این شیوه مدیریتی هزینه اداره این کلانشهر را نیز بالا ببرد.

به گزارش گام نو؛ کارشناسان شهری اعتقاد دارند که نام این دوره مدیریت شهری را باید «مدیریت شهری خسته» گذاشت. چرا که توان پیگیری مطالبات بحق مردم را در حوزه حمل‌ونقل عمومی ندارد و این موضوع به محاق رفت و کارهایی که انجام شد، تکمیل کارهای دوره گذشته بوده است.

وحید نوروزی در این باره عنوان کرده است: آنچه در این دوره به آن بی‌توجهی شد، توسعه حمل‌ونقل عمومی بود یعنی احداث خطوط جدید مترو، ورود ناوگان جدید و نوسازی اتوبوس‌های فرسوده کاملاً رها شد که یکی از دلایل آن عدم همکاری دولت با شهرداری بود، در حالی که فکر می‌کردیم این دوره به‌دلیل همسو بودن آنها با یکدیگر، همکاری لازم رخ می‌دهد.

این کارشناس مسائل شهری اعتقاد دارد:  با توجه به اینکه اخیراً احداث خط 10 مترو آغاز شد که آن هم بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا اینکه در چند ماه باقی‌مانده اقدام مؤثری محسوب شود، اما باید به این مساله توجه داشت که هزینه احداث مترو نسبت به 4 سال گذشته چند برابر شده به گونه ای که  ساخت یک کیلومتر راه مترو حدود 1000 میلیارد تومان هزینه دارد

نوروزی تاکید دارد که این شیوه مدیریتی یک فرصت‌سوزی را ایجاد کرده است این در حالی است که اگر زودتر از این اقدامات لازم صورت می‌گرفت، هزینه کمتری داشت. چرا که گسترش مترو از نان شب هم برای مردم واجب‌تر است و دوره فعلی مدیریت شهری باید به‌جای ورود به حاشیه‌ها، ورود به موضوعاتی مانند شهرفروشی و شهرنفروشی که بیشتر جنبه تبلیغاتی داشت، باید گسترش مترو را در دستور نخست کار خود قرار می‌داد که نداد.

این کارشناس مسائل شهری تاکید دارد: دوره بعدی مدیریت شهری به‌طور مشخص باید به توسعه حمل‌ونقل عمومی به‌عنوان کلید هوای پاک تهران و رمز بهبود وضعیت ترافیک، بپردازد و دومین موضوعی که باید به‌طور جد به آن ورود کند، موضوع پسماند شهر است. البته در این دوره اتفاقات خوبی رخ داده که به‌نوعی آغاز کار است مانند طرح جامع پسماند که در شورای شهر تصویب شد اما اجرایی شدن در این دوره محقق نخواهد شد.

برآوردهای نوروزی حکایت از آن دارد: 10 درصد بودجه شهرداری تهران را می‌توان از زباله تأمین کرد یعنی با طراحی برنامه‌هایی می‌توان سالانه حدود 5هزار میلیارد تومان از زباله تهران درآمدزایی کرد بدون اینکه فشاری به مردم وارد شود، این در حالی است که افراد بسیاری، درآمد پایدار را از جیب مردم می‌بینند و این کار غلطی است و زمانی که می‌خواهند بگویند درآمد پایدارشان بهتر شده است می‌گویند "عوارض پسماند و غیره را به عوارض پایدار تبدیل کردیم.

به اعتقاد نوروزی؛تأمین درآمد از عواض و جیب مردم، ابتدایی‌ترین راه وصول درآمد شهر است در حالی که باید بتوان اقتصاد شهر را طبق تعریف مدیریت شهری در بانک جهانی با تجارت شهری متحول کرد و یکی از رموز این تحول مدیریت پسماند است که به‌عنوان اولویت مهم باید به آن نگاه کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه