news-details

استخدام یک ساله دستیاران جوان!

هر چند استخدام دستیاران جوان این روزها با انتقادات زیادی روبه رو شده است، اما معاون منابع انسانی شهرداری تهران اعتقاد دارد شفاف ترین جذب نیروی تاریخ بلدیه را انجام داده اند.

به گزارش گام نو؛ شهردار تهران اعتقاد دارد، استخدام دستیاران جوان یکی از مگاه پروژه های این دوره مدیریت شهری است. طرحی که همچنان با امام و اگرهای زیادی روبه روست. اعطای بالاترین رتبه مدیریتی به این افراد و عدم اطمینان این دوره مدیریت شهری به کارکنان شهرداری تهران از جمله موضوعاتی است که اختلاف نگاه زیادی را بین مدیریت شهری و کارکنان شهرداری تهران به وجود آورده است.

نکته قائل تامل این استخدامات قرارداد یک ساله نخبگان جوان در قالب طرح استخدامی دستیاران است. آنطور که حامد مظاهریان در گفت و گو با خبرگزاری میزان اعلام کرده است:  شفاف ترین فرآیند در جذب نیرو طی دهه‌های گذشته در شهرداری تهران صورت گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که چرا استخدام دستیاران مدیران  در پایان دوره مدیریت شهری صورت گرفت، توضیح داده است: این تفکر که شهرداری تهران در آخر دوره اقدام به استخدام نیرو کرده است اشتباه است، زیرا اقدامات اولیه این آزمون از سال ۹۸ آغاز شد و صدور پروسه طولانی شده است و این موضوع شفاف بود.

به گفته معاون شهردار تهران؛ دوره بعد مدیریت شهری می‌تواند قرارداد‌های این افراد را فسخ کرده و در صورت عدم نیاز فسخ قرار داد صورت بگیرد.

مظاهریان تاکیدکرد: شفاف‌ترین فرآیند در جذب نیرو طی دهه‌های گذشته صورت گرفت، زیرا از آزمون تا انتها با شفافیت صورت گرفت، و لیست ۲۵۰ نفر تمامی این افراد به شورای شهر تهران و دیگر دستگاه‌های نظارتی ارائه شد و از همه کسانی که مدعی هستند شفاف نیست دعوت می‌کنم از سامانه شفافیت دنبال کنند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه