news-details

آیا حکم جدید شهردار تهران برای تمامی مدیران اجرا می شود؟

پیروز حناچی، اعلام کرده است مدیران شهری که وارد لیست انتخاباتی می شوند باید استعفا دهند. حکمی که نشان می دهد شهردار تهران به دنبال پاکسازی مدیرانی است که در لیست انتخاباتی اصولگرایان قرار گرفته اند.

به گزارش گام نو، هر چند آقای شهردار عنوان کرده است برای جلوگیری از سوء استفاده از منابع شهرداری تهران توسط مدیران ارشد شهری در انتخابات این تصمیم گرفته شده است اما آنچه تاکنون اتفاق افتاده، پیرامون مدیرانی بوده است که در لیست انتخاباتی اصولگرایان قرار گرفته اند و این قانون هنوز برای مدیران اصلاح طلب اجرایی نشده است.

به گفته حناچی؛ کارمندان شهرداری تهران آزاد هستند در خارج از ساعت اداری هر نوع فعالیت انتخاباتی داشته باشند.

آنطور که آقای شهردار توضیح داده است: به مدیران تذکر داده شده که اگر می خواهند در لیست وارد شوند باید از سمت خود استعفا دهند و کسی حق ندارد از امکانات شهرداری برای انتخابات استفاده کند. البته کارمندان شهرداری تهران آزاد هستند در خارج از ساعت اداری هر نوع فعالیت انتخاباتی داشته باشند ولی حساسیت در مورد مدیران وجود دارد.

وی درباره رایزنی برخی از مدیران شهرداری با مدیران آینده شهر نیز به خبرنگاران عنوان کرده است: مگر شما می دانید در آینده چه اتفاقی می افتد، هر آنچه که گفته می شود پیش فرض است.

آنچه مسلم است، این است که اصلاح طلبان برای بالا بردن اقبال عمومی خود در انتخابات شورای ششم شهر تهران به آخرین راهکار خود مبنی بر قلع و قمع مدیرانی که در جبهه رقیب قرار گرفته و در لیست های انتخاباتی آنها قرار گرفته اند؛ روی آورده است.

برکناری گسترده بری از معاونان و مدیران در شرکت ها و مناطق نشان دهنده همین رویکرد است نکته جالب این است که بعدازبرکناری این مدیران افرادی که جایگزین شده اند فاقد تجربه در حوزه های مربوطه هستند. مساله دیگر این است که حتی این حکم زمانی را برای استعفای این مدیران قرار نداده و به یکباره برکنار شده اند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه