news-details

لیست تایید صلاحیت شدگان اخیر انتخابات شورا "مهندسی" شده است!

یک کارشناس مسائل شهری تاکید کرد: با توجه به تایید صلاحیت تعدادی دیگر از کاندیداهای شورای ششم شهر تهران به ویژه اعضای فعلی شورای شهر تهران به نظر می رسد که لیست تایید صلاحیت شدگان مهندسی شده است.

به گزارش گام نو؛ تایید صلاحیت 2 نفر از 12 عضوی که برای حضور در انتخابات شورای ششم شهر تهران ثبت نام کرده بودند، به مذاق اصلاح طلبان خوش نیامده بود، به همین دلیل تمام تلاش خود را برای تایید صلاحیت سایر اعضا انجام دادند تااینکه خبر تایید صلاحیت 5 عضو دیگر تعداد اصلاح طلبان تایید صلاحیت شده شورای پنجم را به عدد 7 رساند. عابدین سالاری اسکر درباره این لیست به خبرنگار گام نو گفت با توجه به اینکه از میان ۲۱ عضو شورای کنونی شهر تهران، ۱۲ نفر برای دوره ششم کاندیدا شدند. در مرحلهِ بررسیِ هیات نظارت شهرستان ۲ نفرشان و در بررسیِ هیات نظارت استان ۵ نفر دیگرشان تایید صلاحیت شدند!  همین دلیل اعتقاد دارم لیست تایید صلاحیت شدگان اخیر مهندسی شده است.

این کارشناس مسائل شهری ادامه داد: اگر اشتهار به "رانت خواری" و " فساد اقتصادی" معیار و ملاکِ داوری بوده باشد، قطعا این نتایج حاصل نمی شود! چون که حداقل درباره دو یا سه نفر از تایید شده ها، در میان نیروهای شهرداری و اعضای شورا و فعالین رسانه ای و حزبی حرف و حدیث های اثبات شده و نشده فراوانی وجود دارد. مثلا، به عنوان افرادی شناخته می شوند که زد وبند مالی داشته، آدم ها و نیروهای خود را در پست های مهم شهرداری گمارده و در مظانِ اتهامِ سواستفاده قرار دارند!  حتی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی به کرات به این افراد اشاره و پرداخته شده است (البته مهندسینِ "لیست رد و تایید صلاحیت ها" به خوبی از این مساله آگاه هستند و آنها را میشناسند)

وی یادآور شد: از عجایب روزگار، این دو،سه نفر راحت تر از بقیه توانسته اند، تایید صلاحیت بگیرند!  البته در میان رد صلاحیت شده ها افرادی هستند که تاکنون در باب فساد مالی و رانت خواری آنها کمتر گفته و شنیده شده است!

این کارشناس مسائل شهری بیان کرد:  اگر ملاک و مترِ داوری و قضاوت، گرایش و عملکرد سیاسی آنها در طول دوره شورا بوده است، باز هم، این نتایج حاصل نمی شود! مثلا؛ یکی از این ها که نیروی عملیاتی و گوش به فرمان یک حزب سیاسی  بوده و نهاد اجتماعی شورایاری را به پیاده نظام آن حزب تبدیل کرده، تایید صلاحیت شده و دو عضو دیگر همین حزب، رد صلاحیت شده اند!

به گفته عابدین سالاری؛ اگر رای دادن به گزارش صد روزه اول دوره شورای پنجم یا گزارش تحقیق و تفحص از املاک نجومی معیار قضاوت باشد، همه اینها متفقا و با اجماع رای داده اند!

وی تاکید کرد: اگر نامگذاری خیابان ها و معابر ملاک باشد، عمده آرا با اجماع بوده است! اگر ملاک، موضع گیری و مصاحبه های سیاسی باشد، همه شان در یه دسته بندی تعریف میشوند! به عبارت ساده تر، تفاوت اینها از حیث عملکردِ سیاسی، در حد صداهای بلند و کوتاه بوده است،برخی رسانه ای تر بوده و برخی کمتر!

این کارشناس مسائل شهری گفت: اگر ملاک و معیار، "امکان یا عدم  امکان رای آوری" باشد،باید گفت این نوع مهندسی معیوب و افلیج است، چرا که تحمیل این جماعت بر مقدرات شهر تهران، نه بر اساس شایستگی ها و مزیت نسبی  شخصی، بلکه در نتیجه قرار گرفتن در لیست سیاسی و فرقه ای بوده است، اکنون نیز، همین ها، در همان لیست ها قرار می گیرند و اگر لیست شان اقبال اجتماعی داشته باشد،باز هم شانس یکسانی دارند!

وی افزود: اگر دست اندرکاران این چیدمان، مدعی ردّ نظریه های گفته شده در بالا هستند، باید اسناد و مکتوبات دقیق، قابل اتکا و قانونی که منجر به محکومیت اجتماعی رد صلاحیت شده ها می شود، منتشر کنند! قطعا، رد صلاحیت شده ها خواهان این چهارچوب محکم قانونی هستند!

عابدین سالاری ادامه داد:  بارها گفته ام که، به جز کسانی که  دلایل قطعی و روشن دال بر "اشتهار به فساد مالی و اخلاقی"  آنها وجود دارد،بقیه افراد باید در معرض داوری و رای مردم قرار گیرند، در خصوص این ۱۲ نفر، عضو شورای شهر کنونی، با اینکه با شناخت دقیق میتوانم اثبات کنم که صلاحیت لازم برای ورود به رقابت را ندارند، اما  مصلحت و منفعت شهر در این است که تعیین تکلیف اینها نیز، با داوری مردم در پای صندوق های رای اتفاق بیوفتد! (گرچه باید یاداور شوم که بسیاری از اینها جز دشمنان قسم خورده حقیر بوده و هر کاری در جهت آزار و اذیتم انجام داده اند)

به اعتقاد وی؛ اکنون مساله و اولویت اصلی هیات نظارت باید فراهم ساختنِ الزاماتِ  باور مردم به رعایت عدالت و عدم تبعیض در میان یک جمع نسبتا همگن و شبیه به هم  باشد!

این کارشناس شهری یادآور شد: احساس و قضاوتِ وجدان جمعی آگاهان به مسائل شهری نشان می دهد که اتفاقی غیرقابل قبول رخ داده است. برای رفع ابهام و خروج از مظانِ "اتهام تبعیض و بی عدالتی" دو راه بیشتر وجود ندارد : یا همه را با یک متر و معیار بسنجید که در این حالت نتایج اعلام شده کنونی، قطعا تغییر می یابد، یا همه را تایید کنید تا مردم قضاوت کنند، چرا که روح جمعی و وجدان انها کمتر دچار خطا می شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه