news-details

رضایت شورای شهر از حناچی به خاطر ساخت فقط20 کیلومتر مترو در تهران!

رئیس شورای شهر تهران در مراسم کلنگ زنی خط 10 مترو تهران رضایت خود را مبنی بر ساخت 20 کیلومتر مترو در طول 4 سال اخیر از شهرداری تهران اعلام کرد.

به گزارش گام نو؛ هر چند ایستگاه های افتتاح شده در این دوره مدیریت شهری، مربوط به خطوطی هستند که عمده عملیات عمرانی آن در دوره گذشته مدیریت شهر تهران انجام شده است و تنها دستاورد دوره اصلاحات شهرداری، زدن کلنگ احداث خط 10 مترو به زمین بود؛ اما محسن هاشمی در این مراسم اعلام کرد: در طول این ۴ سال طول خطوط مترو اضافه شده به مترو بالغ بر ۴۰ کیلومتر بوده است که البته نزدیک به  ۲۰ کیلومتر  باز افتتاح بوده است!

وی در مراسم کلنگ زنی خط 10 مترو تهران عنوان کرد: اهمیت حمل و نقل عمومی به ویژه  حمل و نقل عمومی انبوه بر برای کلانشهر هابسیار بالاست. از سال 1363 و  قبل تر از آن یعنی سال 1354 که شرکت راه آهن شهری تهران و حومه تاسیس و بنا به دلایلی فعالیتش بعد از انقلاب متوقف شد، تا  خطبه نماز جمعه آیت الله هاشمی  در سال 63 برای فعالیت مجدد ساخت مترو خواندند 46 سال می گذرد یعنی از سال 54 تا کنون.

این عضوشورای شهر تهران یادآور شد: در طول این مدت خوشبختانه  230 کیلومتر مترو ساخته شده یعنی  متوسط سالی 5 کیلومتر که اگر ما این حرکت در طول این سالها دو برابر می کردیم یعنی  سالی 10 کیلومتر می ساختیم اکنون  شبکه کامل مترو بر اساس طرح جامع حمل و نقل ریلی تهران ساخته می شد یعنی در حدود 460 کیلومتر خط مترو با دویست و پنجاه و اندی ایستگاه.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: همانطور که پیش می رویم و علائم حیاتی کشورنگاه می کنیم که یکی از آنها پرزه های مربوط به مصرف انرژی و شدت انرژی است می بینیم که پروژه هایی از این دست (افتتاح خطوط مترو) در راستای کنترل آلودگی هوا، کاهش اثرات محیط زیستی،  صرفه جویی کلان در وقت مردم و صرفه جویی در  سوخت اثر گذار است.

به گفته محسن هاشمی؛ اصولا این نوع پروژه ها به پروژه های توسعه پایدار معروف هستند چرا که به هیچ وجه برای آیندگان مسئله ایجاد نمی کنند. در حالی که خیلی از پروژه ها بعضا 5 یا 10 درصد و یا حتی  60 تا 70 درصد اثرات مخرب محیط زیستی دارند بنابراین هیچ مخالفتی با اجرای این پروژه هایی نظیر این  (افتتاح خطوط مترو) وجود ندارد و هزینه کردن برای این پروژ برای کشور و مردم بسیار خوب است.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: در دوران 4 سال شورای پنجم همانطور که بارها اعلام شد یکی از اولویت ها، حمل و نقل عمومی و کنترل آلودگی هوا بوده بنابراین در این راستا بیش از 26 ایستگاه مترو که چند روز آینده  4 ایستگاه دیگر به آن افزوده می شود افتتاح شده یعنی  در طول این مدت 30 ایستگاه مترو افتتاح شده که عدد قابل قبولی است. هر چند این پروژه ها در طول و روند فعالیت  سال های گذشته انجام می شود اما باید گفت در طول این 4 سال طول خطوط مترو اضافه شده نیز بالغ بر 40 کیلومتر بوده است که البته نزدیک به  20 کیلومتر  باز افتتاح بوده که برای این موارد نیز هزینه زیادی شد تا به استاندارد برسد. بنابراین شورا و به ویژه کمیسیون عمران و حمل و نقل  از این حرکت انجام شده در دوران اقای حناچی رضایت دارد.

به اعتقاد هاشمی؛ یکی از مشکلات و خلا هایی که وجود داشت و خود من از بدو ورود به شورا تذکر دادم  استفاده از دستگاه های حفارهای اتوماتیک بوده که  در گذشته خود من پیگیری کردم تا پیمانکاران این دستگاه ها را خریداری کرده و در احداث خطوط مترو استفاده کنند. دو دستگاه از آنها توسط قرار گاه خاتم در خط 7 و  یک دستگاه در خط 6 توسط شرکت آهاب  به کار گرفته شد که خوشبختانه تونل خط 6 به اتمام رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: در اصول مهندسی خطوط مترو یکی از عواملی که سبب مسافر خیزی می شود ساخت انشعابات است، شما می دانید که اگر خطی برای جابجایی یک میلیون مسافر طراحی شود در ابتدا تنها می تواند 400 تا 500 هزار مسافر را جابجا کند و  باید با روش هایی باعث افزایش مسافر شد. یکی از روش ها تی او دی (TOD ) و یکی دیگر ایجاد آنتن ها یا انشعاب برای خطوط اصلی است، به عنوان مثال در خط 3 به سمت نیاوریان یک انشعاب باید ساخته شود، یا در خط یک به سمت ولنجک که امیدواریم در این مدت باقی مانده از دستگاه های حفار مکانیزه در ساخت این انشعابات بهره گرفته شود زیرا ساخت انشاعابات در انتهای خطوط باعث افزایش تعداد سفر به مقدار بسیار زیاد خواهد شد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه