news-details

بی تفاوتی دولت به حمل و نقل عمومی پایتخت

بالاخره پیروز حناچی، شهردار تهران به حرف آمد و در آخر این دوره مدیریت شهری تهران اعلام کرد: حمل و نقل عمومی در پایتخت چندان مورد پشتیبانی دولت قرار نگرفته است.

به گزارش گام نو؛ بی تفاوتی دولت ها به توسعه حمل و نقل عمومی موضوعی است که در 4 دهه اخیر کم و بیش دیده شده است. هر چند در این دوره مدیریت شهری، مدیران سعی داشتند تا به بی تفاوتی دولت یازدهم و دوازهم به حوزه حمل و نقل عمومی اشاره ای نداشته باشند. اما کم کاری دولت در مقابل تعهداتی که دولت به ویژه در حوزه حمل و نقل عمومی داشت، باعث شد تا اصلاح طلبان مدیریت شهری نیز به این موضوع انتقاداتی را به رئیس جمهور داشته باشند.

شهردار تهران بر این باور است: در این دوره از مدیریت شهری به طور متوسط 10 کیلومتر در سال به خطو ط مترو اضافه کرده‌ایم، شرایط اقتصادی به هر حال حاد بوده و مشکلات ناشی از تحریم‌های ظالمانه آمریکا و کرونا نیز پیش آمده بود، ولی با این وجود اقدامات لازم را جهت توسعه حمل و نقل عمومی انجام دادیم.

به اعتقاد پیروز حناچی؛ حمل و نقل عمومی تهران موضوعی حاکمیتی است و به اندازه اهمیت آن مورد پشتیبانی دولت قرار نگرفت.

آقای شهردار همچنین وعده داده است: 30 ایستگاه مترو تا پایان این مدیریت شهر  به طورکلی به بهره‌برداری رسیده و قرارداد ساخت 630 واگن با چین منعقد شده و در تلاشیم 400 واگن را حداکثر توان ساخت داخل به نتیجه برسانیم.

وی حتی به واردات اتوبوس های برقی اشاره کرده گفته است: اولین بخش از اتوبوس‌های برقی به زودی وارد کشور می‌شود و یکی از خطوط اصلی و بی‌آر‌تی با این اتوبوس‌ها مجهز خواهد شد.  از سوی دیگر 10 درصد آلودگی هوا به موتورسیکلت‌ها بازمی‌گردد که برقی شدن آنها در هوای تهران ایجاد خواهد کرد.

شهردار تهران بر این باور است:‌ در این دوره تصویب طرح جامع ریلی تهران را در دستورکار قرا  دادیم که این موضوع اهمیت‌ حرکت‌های سلیقه‌ای را در آینده به حداقل می‌رساند و  یک مرجع تصویبی خود در هماهنگی با بقیه برنامه‌ها محسوب می‌شود.

حناچی در مورد اتصال مترو شهرهای اقماری به تهران نیز توضیح داده است: متروی تهران به هشتگرد وصل شده. موضوع پرند را هم در دستورکار داریم و بر همین اساس ایستگاه فرودگاه امام خمینی(ره) به زودی به پرند متصل می‌شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه