news-details

نوسازی 15 هزار تاکسی ، آخرین وعده معاون شهردار تهران !

به رغم اینکه در طول 4 سال اخیر روند نوسازی تاکسی های فرسوده شهر تهران با مشکلاتی روبه رو بود، اما آنطور که ماون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرده است، 15 هزار تاکسی در سال جاری نوسازی می شود.

به گزارش گام نو؛ با نزدیک شدن به ماه های پایانی این دوره مدیریت شهری، مدیران و معاونان شهرداری تهران وعده هایی را  به تهرانی ها می دهند که بیشتر از آنکه  در جهت حل مسائل و مشکلات شهر باشد، به وعده های انتخاباتی شبیه است. به گفته معاون حمل و نقل و تراقیک شهرداری تهران قرار است امسال بین 10 تا 15 هزار تاکسی فرسوده شهر تهران نوسازی شود.

آنطور که سید مناف هاشمی عنوان کرده است: ۲۰ میلیارد تومان از سازمان برنامه و بودجه برای نوسازی تاکسی‌ها دریافت شده است تا نوسازی تاکسی‌های فرسوده از محل وجوه اداره شده و با اعطای وام ۹۰ میلیون تومانی انجام شود. تصور می‌شود که امسال ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار دستگاه تاکسی فرسوده نوسازی شود.

هر چند معاون شهردار تهران درباره تصوراتش درباره وضعیت تاکسی های شهر تهران صحبت کرده است، اما آمارها نشان می دهد تا پایان سال 99 تعدادی تاکسی های فرسوده شهر تهران به 40 هزار دستگاه رسیده است که این آمار نشان می دهد نیمی از ناوگان تاکسیرانی شهر تهران به سن فرسودگی رسیده و یا از این سن فراتر رفته اند.

سال 98 نیز قرار بود تمرکز اصلی برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده شهر با استفاده از ظرفیت قانونی ماده ۱۲ قانون «رفع موانع تولید» انجام شود. مدیریت شهری نوسازی ۱۵ هزار دستگاه تاکسی طی یک سال را هدف قرار داد تا بتواند بخشی از حجم عظیم تاکسی‌های فرسوده شهر را نوسازی کند. اما طبق الزام هیات وزیران درباره ارتقاء یورو ۴ به یورو ۵ در سبد محصولات خودروسازان تا مرداد ۱۳۹۹، پنج ماه ابتدایی سال هیچ اتفاقی در زمینه نوسازی رخ نداد و  تولید و شماره گذاری خودروهای ایران خودرو و سایپا متوقف شد.

براساس آمارهایی که معاون فنی و بهره برداری سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران ارائه کرده است، سال گذشته نوسازی ۳ هزار و ۲۵۲ دستگاه تاکسی فرسوده در شهر تهران محقق شد، افزود: قرار بود این عدد ۴هزار و ۴۳۱ دستگاه باشد که به علت موکول شدن فرآیند اداری به روزهای پایانی سال، عملیات نوسازی هزار و ۱۷۹ دستگاه تاکسی انجام نشد.

به گفته محتشمی پور؛ از ۴هزار و ۴۳۱ دستگاه تاکسی فرسوده، هزار و ۱۷۹ دستگاه تاکسی در ایام پایانی سال فرآیند نوسازی را طی کرده بودند که متأسفانه موفق به واریز وجه به حساب خودروساز نشدند؛ بنابراین باید امسال براساس پیش فاکتور جدید ایران خودرو اقدام به نوسازی کنند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه