news-details

ادعای شهر نفروشی با افزایش عوارض شهری خنده دار است!

هر چند آقای شهردار بزرگترین مگا پروژه این دوره مدیریت شهری را شهرنفروشی می دانند، اما کارشناسان بر این باورند با وجود افزایش چند برابری تراکم و عوارض شهری بیان چنین ادعایی خنده دار است!

به گزارش گام نو؛ برنامه شب گذشته کلاب هاوس و مناظره اعضای شورای چهارم شهر تهران و مدیران اسبق شهر تهران با مدیران و اعضای فعلی شورای شهر تهران نشان داد که ادعای شهرنفروشی آن هم با افزایش چند برابری تراکم و عوارض شهری ادعای خنده داری است که پیروز حناچی و اعضای شورای پنجم شهر تهران آن را به عنوان بزرگترین دستاورد این دوره مدیریت شهری مطرح می کنند.

موضوعی که در جریاناین مناظره به آن اشاره شد، این بود که شهروندان پایتخت نشین در پایتخت توان ساخت و ساز ندارد، آن هم در شرایطی که مدیران کنونی شهرداری علیرغم افزایش چند برابری تراکم و عوارض مدعی شهرنفروشی هستند. بر همین اساس معاون اسبق حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعتقاد دارد؛ مسوولان شهری و اعضای شورای شهر پنجم  در پایان دوره خودشان به جای طلبکاری باید پاسخگو باشند و گزارشی از عملکرد این دوره ارائه بدهند.

اجرای سناریوپرداختن به تخلفات و اقداماتی که در دور گذشته مدیریت شهری انجام شده است، موضوعی است که این روزها مدیران اصلاح طلب به جای ارائه دقیق و درست کارنامه فعالیتی خود به آن می پردازند. این در حالی است که شورای پنجم در آخرین هفته ها و روزهای مسئولیت به جای اینکه کارنامه و گزارش عملکرد خودش را در اختیار مردم قرار بدهد و پاسخگو باشد که در این چهار سال چه کرده تنها مشغول نقدهایی از زمان مدیریت شهرداری سابق تهران هستند و سعی دارند بعضا با سیاه نمایی از اقدامات صورت گرفته در آن مقطع در آخرین روزها همچنان پاسخگو نباشند و طلبکارانه تنها ادعاهای نادرست و غیر واقعی در این خصوص مطرح کنند.

سید جعفر تشکری هاشمی بر این باور است: شورا باید در برابر مردم پاسخگو باشد و حالا بگویند در این چهار سال چه پیشرفتی در شهر حاصل شده کدام اقدام تاثیرگذار در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، حمل و نقل، آلودگی هوا و توسعه عدالت خصوصا در مناطق محروم و جنوبی تهران انجام شده در حالی که مردم در این دوره کارنامه قابل قبولی ندیده اند و تنها شاهد دورانی بی عمل همراه با خطاهای متعدد در حوزه های مختلف بوده اند. در سوی دیگر همین مردم عملکرد و کارنامه دوران آقای قالیباف را با گوشت و پوست خودشان لمس کردند. پیشرفت شهر را در حوزه های مختلف دیدند. مردم در مورد گذشته قضاوت می کنند، شما بگویید در دوره مدیریت خودتان چه کردید؟

این مدیر شهری درباره مگاه پروژه این دوره مدیریت شهری مبنی بر شهرنفروشی یادآور شد: اگر کار نکردن را مگا پروژه تعریف می کنند بی عمل بودن مصداق بزرگ ترین عملکرد آقایان است. در خصوص شهر نفروشی باید بگویند که اگر این کار را خلاف طرح تفصیلی و طرح جامع شهر تهران انجام داده اند که باید پاسخگو باشند و در واقع تخلف کرده اند. طبق قانون وقتی مردم خواستار دریافت پروانه ساخت هستند باید به خواسته آنها رسیدگی شود و طبق ضوابط شهرداری اقدام به صدور پروانه با رعایت قانون می کند. حالا باید ببینیم چرا مردم درخواستی برای صدور پروانه ساخت ندارند.

به اعتقاد وی؛ حقیقت این است بلایی بر سر مردم آورده اند که توان ساخت و ساز ندارند و اگر مردم برای دریافت پروانه ساخت مراجعه نمی کنند دلیلش این است تورمی در اقتصاد شهری ایجاد شده که دیگر ساخت و ساز توجیه اقتصادی ندارد و وضعیت رشد بی رویه قیمت مسکن هم کاملا مشخص است. چند برابر شدن عوارض و تراکم طبیعتا باعث می شود مردم نتوانند برای دریافت پروانه و اقدام به ساخت و ساز اقدام کنند و این با این وضعیت مدعی مگاپروژه شهرنفروشی می شوند که نتیجه آن هم مشخص است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه