news-details

ادعاهای آقای شهردار درباره پل صدر تکذیب شد!

هر چند پیروز حناچی از ابتدا عنوان می کرد پل صدر بدون پشتوانه علمی ساخته شده است و این ادعا 4 سال توسط مدیران اصلاح طلب شهرداری تکرار شد، اما این ادعا از سوی معاون شهرسازی و معماری مدیریت سابق شهر تهران تکذیب شد.

به گزارش گام نو؛ شب گذشته در شبکه اجتماعی کلاب هاوس بزرگترین مناظره بین مدیران کنونی شهرداری و اعضای شورای پنجم شهر تهران با مدیران دوره گذشته شهرداری برگزار شد و طی آن بسیاری از ادعاهای اصلاح طلبان این دوره شهرداری تهران در خصوص عملکرد دوره گذشته تکذیب شد. در این مناظره معاون شهرسازی و معماری مدیریت شهری سابق شهر تهران ادعای 4 ساله اخیر اصلاح طلبان مبنی بر ساخت پل صدر بدون پشتوانه علمی ساخته شده، کذب است.

آنطور که پژمان پشمچی زاده عنوان کرد: ادعای گران تمام شدن و هزینه های کلان پروژه صدر کذب است، این پروژه بر اساس یک روش نوین مهندسی ساخته شده و به لحاظ کیفی در بالاترین سطح است.

برای تکمیل شبکه بزرگ راهی شهر تهران که حدود 550 کیلومتر طول این شبکه بود در دوره قبل شهرداری تهران نزدیک 260 کیلومتر شبکه بزرگراهی را توسعه دادیم.

به این گفته این مدیر شهری؛ یکی از موضوعات عمده تکمیل خطوط شبکه بزرگراهی شرقی و غربی بود که یکی از مهم ترین آنها بزرگ راه نیایش بود که امتداد آن در بزرگ راه صدر قرار داشت. این فاصله ای که بین آنها که وجود داشت با پیش بینی تونل نیایش و نهایتا توسعه بزرگ راه صدر دیده شد به این معنا که  الحاق این دو قطعه از طریق تونل باید اتفاق می افتاد و به دلیل بار بیشتری که به بزرگ راه صدر اضافه می شد طبیعتا باید سطح سرویس بزرگ راه توسعه پیدا می کرد.

 معاون معماری و شهرسازی اسبق شهرداری تهران یادآور شد: برای این توسعه دو راه وجود داشت یا باید درسطح خطوط جدیدی را اجرا می کردیم که مستلزم تملک های بسیار وسیعی و هزینه می شد یا باید در تراز بالاتر ایجاد می کردیم  در جمع بندی ها به این نتیجه رسیدیم که ایجاد یک پل تک پایه این مشکل را حل خواهد کرد و از طرف دیگر پل  پایه امکان دسترسی به فضاهای پیرامونی خود را نیز ایجاد خواهد کرد.

به گفته وی؛ سازه ای با این اهمیت بر خلاف صحبت های حناچی نمی تواند بدون مطالعه انجام شود و حتما باید از تجربیات مهندسی در توان بالا استفاده کرد و پیمانکار این مجموعه یکی از موسسات قرارگاه خاتم الانبیا بود پس هر  ادعا بر گران شدن و پروژه و هزینه های کلان این پروژه کذب است  همان طور که معاون وقت فنی شهرداری تهران در سال 95 فاکتور پروژه صدر را منتشر کرد بر اساس آن کل هزینه آن 1250 میلیارد بوده است که متناسب با ابعاد پروژه ای که  خطوط برق فشار قوی را از خود عبور میداد و یک تونل در موازات این در اندرزگو باید ساخته می شد کاملا متناسب است.

پشمچی زاده تاکید کرد: همچنین پل تک پایه در 6 ماه ساخته شد و این پروژه یک روش نوین مهندسی را وارد کشور کرد و به لحاظ کیفی در بالاترین سطح است.

به اعتقاد وی؛ آقای حناچی ادعا کرده بودند با هزینه این پروژه دو ایستگاه مترو می توان ساخت. این قیاس مع الفارق است و مقایسه آن کار درستی نیست ما هم بزرگراه ها را که بر اساس تکالیف طرح جامع است ارتقا دادیم و هم بر حمل و نقل عمومی رسیدگی می کردیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه