news-details

دفاع جانانه آقای شهردار از کارنامه خالی مدیریت شهری

هر چند شهردار تهران اعتقاد دارد رویکرد 3 دهه مدیریت شهر تهران در طول 4 سال اخیر تغییر پیدا کرده است، اما آقای شهردار سعی دارد از کارنامه خالی شهرداری با آمار سازی دفاع کند.

به گزارش گام نو؛ هر چند در طول دو هفته اخیر مدیران ارشد شهری و همچنین اعضای شورای شهر تهران سعی دارند تا عملکرد مدیریتی این دوره مدیریت شهری را به بهترین شکل ممکن برای رسانه ها و شهروندان تهرانی معرفی کنند، اما آنچه مشخص است، این است که مدیریت شهری تهران برای دفاع از کارنامه خالی خود در طول 4 سال اخیر با چنگ انداختن به پرونده تخلفات ریز و درشت دوره گذشته مدیریت شهری از یک سو و از سوی دیگر با ارائه لیست پروژه های نیمه کاره دور گذشته شهرداری تهران به نام خود سعی از دفاع از عملکرد خود دارند.

نکته قابل تامل در تمامی صحبت های پیروز حناچی و در مجموع مدیران ارشد شهری این است که چرا برای نشان دادن عملکرد مدیریتی خود به رسانه ها و افکار عمومی اینقدر تلاش می کنند؟ مگر تلاش های این دوره مدیران به خودی خود برای شهروندان تهرانی مشخص و معلوم نیست؟

به نظر می رسد که مدیران شهری به خوبی می دانند عملکرد این دوره آنها هر چند کوتاه به اندازه ای نیست که بتواند نظر پایتخت شینان را به خود جلب کند به همین دلیل با آمار سازی و گذاشتن نام بسیاری از پروژه های عمرانی دوره گذشته مدیریت شهری به نام خود سعی دارند تا چهره مقبولی رااز خود نشان دهند.

امروز شهردار تهران در نشست مطبوعاتی خود با همراهی معاون شهرسازی و معماری و فی و عمران مدعی شده است: در دوره مدیریت فعلی تلاش کرده مسیر ۳۰ ساله ای که به آن نقد داشتیم را تغییر دهیم. تلاش کردیم قطاری که در گذشته با حرکتش باغات شهر از بین می رفت و عارضه هایی را برای شهر ایجاد می کرد متوقف کنیم و در ریل دیگری قرار دهیم.

حناچی یادآور شده است: در گذشته نگاهی وجود داشت که شهر را با ۲۵ سرمایه گذار اداره می کردند. چنین شهری با عارضه های سنگینی برای هشت میلیون نفر ساکن شهر همراه بود. لذا ما تلاش کردیم شهر برای هشت و نیم میلیون نفر اداره شود که در این راستا از سرمایه گذاران شهر نیز استفاده کردیم. تلاش کردیم شهر را در جهت شعارهایی که می دهیم اداره کنیم و همزمان سند چشم انداز شهر یعنی طرح جامع تهران را نیز در برنامه ریزی ها مد نظر قرار دهیم. بی تردید ما نباید مغایر برنامه های کلان شهر حرکت کنیم. در ۳۰ ماه گذشته در حوزه فنی عمرانی و شهرسازی و معماری تلاش کردیم به استانداردهای جهانی نزدیک شویم. در برخی حوزه ها وضعیت خوبی نداشتیم که تلاش کردیم آنها را اصلاح کنیم.

به گفته آقای شهردار؛ پروژه باغ راه حضرت فاطمه زهرا، میدان امام خمینی (ره) و پروژه امیرکبیر از نوع و جنس جدیدی است که در اجرای آنها تلاش شده بود نتیجه بخشی بیشتری برای شهر در جهت در اختیار قرار دادن عادلانه امکانات برای شهروندان حرکت کنیم. در خیابان ولیعصر تلاش برای ثبت جهانی آن در دوره ما ادامه پیدا کرد و توجه ویژه ای به نقش و جایگاه این خیابان انجام شد. در این خیابان قنادی وجود دارد که ۱۰۰ سال قدمت دارد. در همه جای دنیا چنین مواردی را حفظ می کنند. ما نیز در جهت حفظ چنین مواردی در خیابان ولیعصر گام برداشتیم.

یکی از موضوعاتی که در صحبت های امروز حناچی به چشم می خورد، وعده انجام طرح هاو پروژه هایی است که زمان اجرای آن در این دوره مدیریت شهری نخواهد بود. مانند طرح انتقال پادگان ها به خارج از شهر که وی در این باره توضیح داد: در این دوره تلاش کردیم با انتقال پادگان ها آنها را به فضای عمومی شهر اضافه کنیم و تلاش کردیم این انتقال را به یک معادله برد – برد و قابل دفاع تبدیل کنیم. برای پادگان ۰۶ این موضوع را دنبال می کنیم و در خصوص پروژه تسلیحات در منطقه ۱۳ نیز تلاش می کنیم که آن را به فضایی عمومی تبدیل کنیم. در سیمان ری نیز همین نگاه دنبال می شود. پروژه ولیعصر و پروژه مجموعه فرهنگی رازی در جنب برج طغرل نیز به زودی به افتتاح خواهد رسید. مکانی که برای شناسایی ری خواهد بود؛ ری که شناسنامه تهران در آن واقع شده است.

آقای شهردار همچنین مدعی شده است: تلاش کردیم در این دوره بی انضباطی را کنترل کنیم. در همین راستا بلندمرتبه سازی را در تهران کنترل کردیم و تلاش کردیم با ضوابط جدید در پهنه های شناسایی شده بلندمرتبه سازی هدایت شود. سرنوشت شهر را به فروش شهر گره نزدیم. تلاش کردیم منابع مالی پایدار شهر را افزایش دهیم دو لایحه مهم تقدیمی به مجلس یکی به تصویب رسیده و دیگری نیز مراحل پایانی تصویب را طی می کند.

وی  هر چند در حوزه توسعه فضای سبز و هوشمند سازی تهران به سرعت از آن عبور کرده و تکرار صحبت های خود و سایر مدیران شهری می پردازد، اما در حوزه مالی ادعای جدیدی را مطرح کرده و گفته است: تراز مالی شهرداری که بر اساس قانون باید هر شش ماه ارائه شود با اقدامات زیربنایی که از گذشته انجام شده بود امروز به نقطه ای رسیده که می توانیم تراز مالی شهرداری را به روز اعلام کنیم که این امر، در شفافیت شهرداری تهران بسیار موثر است. با بهره گیری از سامانه هوشمند برای پسماند توانستیم کاهش پسماند را رقم بزنیم.

فرافکنی شهرداری در حوزه فنی و عمرای شهر تهران

اما امروز معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در کنار پیروز حناچی حاضر بود تا طبق سناریوی از پیش تعیین شده از آماری در مقابل رسانه ها رونمایی کند که به اعتقاد منتقدان شهری تخیلی بوده و عمده پروژه های انجام شده مربوط به پروژه های نیمه کاره مدیریت گذشت شهر تهران بوده است.

صفا صبوری در این باره عنوان کرده است: در دوره مدیریت شهری فعلی تلاش کردیم پروژه های نیمه کاره را تکمیل کنیم. در بحث ایمنی شهر در مقابله با سیلاب ۲۱ پروژه اجرایی شد. همچنین ۴۶ پروژه بزرگ عمرانی در سطح معاونت فنی عمرانی در دست احداث است که ۱۶ پروژه در حوزه راه و باند، ۲۱ پروژه ساختمانی و ۹ پروژه نیز در حوزه ایمنی در مقابله با سیلاب است.

به گفته معاون شهردار تهران؛ در چهار سال اخیر با وجود بارندگی های شدید در تهران شاهد آبگرفتگی جدی و سیلاب نبودیم. این مهم با افزایش بودجه ایمنی شهر در مقابله با سیلاب محقق شد. بودجه ایمنی شهر در این حوزه ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کرد. بر اساس طرح جامع شهر تهران، تهران باید تقریبا ۵۶۰ کیلومتر بزرگراه احداث می کرد که ظرف ۸۰ سال گذشته این کار انجام شده و تقریبا چیزی از ساخت این بزرگراه ها باقی نماینده، اما به اندازه این بزرگراه ها باید حدود ۷۰۰ کیلومتر مسیر برای ایمنی شهر در برابر سیلاب ساخته می شد که حدود ۱۷۰ کیلومتر آن باقیمانده است. در چهار سال گذشته علاوه بر افزایش بودجه ایمنی در برابر سیلاب ما به گونه ای عمل کرده ایم که از برنامه پنج ساله شهر تهران جلوتر هستیم.

احداث 1400 کیلومتر مسیر پیاده راه در عرض یک سال

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران مدعی است که توانسته در مدت یک سال اخیر رکورد ساخت پیاده راه را نه تنها در تهران بلکه در کشور جابه جا کند. وی در این باره عنوان کرده است: در سال های گذشته بخش اصلی خیابان ها برای ماشین ها اختصاص داده می شد و بخش کوچک و معمولا نامرغوب برای عابرین پیاده، در شهر تهران باید ۱۲ هزار کیلومتر پیاده راه وجود داشته باشد که در حال حاضر اگر این میزان وجود داشته باشد ناقص، غیر متصل و غیر استاندارد است. ۱۴۰۰ کیلومتر از مسیرهای اصلی پیاده راه در شهر تهران در این دوره طراحی شد و امروز بیش از ۳۵۰ کیلومتر از این طراحی ها اجرایی شده و همه این اقدامات در کمتر از یک سال انجام شده، اگر با همین سرعت پیش برویم ظرف سه سال، شهری خواهیم داشت که پیاده روهای استاندارد دارد و در آن فضای سبز نیز تعبیه شده است.

نکته قابل تامل دیگر آقی شهردار در حوزه عمرانی، اجرای پروژه هایی در سطح جهانی در شهر تهران است. آنطور که پیروز حناچی عنوان کرده است: در تهران شاهد ابرپروژه هایی هستیم که برای استفاده مردم شهر است و نه استفاده ماشین ها. در پروژه باغ راه حضرت فاطمه زهرا که جزو بی نظیرترین پروژه های حتی سطح جهانی است ۹ کیلومتر راه آهن تهران – تبریز به زیر زمین انتقال یافته و روی آن فضای گردشگری، فرهنگی و فضای سبز احداث خواهد شد.

افزایش 30 میلیون سرانه خدمات شهری در آینده!

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران نیز در این نشست عنوان کرده است: براساس مصوبات در آینده نزدیک حدود ۳۰ میلیون متر مربع به سرانه های خدمات شهری تهران اضافه خواهد شد.

به گفته عبدالرضا گلپایگانی؛ طرح های موضعی و موضوعی از جمله اقدامات معاونت شهرسازی و معماری است. وقتی طرح های تفصیلی تهران تهیه شد در ابتدا نزدیک ۶۰۰ طرح موضعی تعیین شد که باید معاونت شهرسازی به سامان رساندن این طرح ها بود. همچنان ۱۰۰ طرح موضعی و موضوعی به عهده معاونت شهرسازی است. از سال ۹۱ تا ۹۷ نزدیک به ۲۰ طرح موضعی و موضوعی تهیه و به تصویب کمیسیون ماده ۵ رسیده است. اما در ۳۰ماه گذشته نزدیک به ۴۰ طرح موضعی و موضوعی به تصویب کمیسیون ماده ۵ و شورای عالی شهرسازی و معماری رسید.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه