news-details

تکمیل مترو پرند و پردیس در انتظار تحقق وعده دولت

به رغم آنکه راه اندازی مترو دو شهر اقماری پرند و پردیس در استان تهران نزدیک به دو دهه است که وعده راه اندازی آن به شهروندان ساکن این دو شهرداده شده است، اما تکمیل این خطوط در انتظار تحقق وعده دولت است.

به گزارش گام نو؛ تکمیل شبکه مترو تهران و اتصال آن به مترو شهرهای اقماری یکی از اهدافی بود که از زمان فعالیت دولت نهم به ساکنان این شهرها داده شد. به رغم اینکه بخش هایی از روند تکمیل برخی از این خطوط در دوره گذشته مدیریت شهری تهران انجام شد، اما آنطور که مدیرعامل شرکت مترو تهران عنوان کرده است: تکمیل این خطوط به ویژه مترو شهر پرند منتظر تحقق وعده 600 میلیارد تومانی دولت است.

هر چند شنیده ها حاکی از مخالفت سازمان محیط زیست نسبت به راه اندازی مترو پردیس مخالف است، اما علی امام در این باره به خبرگزاری فارس اعلام کرده است: راه‌اندازی مترو پردیس بر عهده شرکت مترو تهران نیست و این موضوع مسؤولیت آن به شرکت عمران شهرهای جدید واگذار شده است و ماجرای آن تقریبا مشابه راه‌اندازی مترو هشتگرد است اسفند سال گذشته شرکت عمران پردیس می‌خواست کلنگ راه‌اندازی این مترو را بزند ولی چند روز مانده به کلنگ‌زنی این موضوع متوقف شد.

این مدیر شهری درباره راه اندازی مترو شهر پرند توضیح می دهد؛ در سال‌های گذشته، اقدامات متعددی برای راه‌اندازی و تکمیل این پروژه مترویی صورت پذیرفته اما به دلیل پیوسته نبودن فعالیت‌های انجام شده که ناشی از عدم تامین کامل منابع مالی مورد نیاز بوده است، متاسفانه علیرغم پیشرفت عملیات اجرایی در بسیاری از جبهه‌های کاری، خط مترو تهران ـ شهر جدید پرند صرفاً تا فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) فعال شده که میزان مسافران روزانه آن با اهداف طرح کلی، اختلاف بسیار زیاد و غیر قابل قبولی دارد.

به گفته مدیرعامل شرکت مترو تهران؛ در حال حاضر و طبق برآوردهای صورت گرفته، تکمیل و راه‌اندازی یک خط از این مسیر، به بودجه‌ای در حدود حداقل 600 میلیارد تومان نیاز دارد تا بتوان ظرف مدت زمان 10 ماه، عملیات اجرایی فاز سوم خط مذکور را به سرانجام رسانید و بخش حدفاصل فرودگاه امام خمینی (ره) تا ایستگاه پرند را فعال کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه