news-details

پرونده هزار و یک شهربسته شد، گود دریاچه شهدای خلیج فارس پر شد!

بعد از فسخ قرارداد پروژه هزار و یک شهر، مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران خبر از پر شدن گود رها شده دریاچه شهداری خلیج فارس بعد از 7 سال داد.

به گزارش گام نو؛ بعد از احداث و بهره برداری دریاچه شهدای خلیج فارس قرار بود با مشارکت شرکت های سرمایه گذاری در بخش خصوصی یکی از بزرگترین طرح های تفریحی در منطقه22 تهران به عنوان قطب تفریحی شهر تهران راه اندازی شود. اما از همان زمان اجرای این طرح با مشکلاتی روبه رو و روند احداث این پروژه متوقف شد تا اینکه در این دوره مدیریت شهری ، مدیرعامل سازمان  سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران خبر از رفع اختلاف بین شهرداری و سرمایه گذار و لغو این قرارداد سرمایه گذاری داد. اکنون مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران خبر از ایمن سازی گود رها شده شمال غربی دریاچه شهدای خلیج فارس داده است.

فریدون رضوی کیا، با بیان اینکه شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران در سال ۱۳۹۳ در قالب قرارداد مشارکتی زمینی به مساحت ۵۸۹ متر مربع را به منظور ساخت رستوران به یک شرکت سرمایه گذاری بخش خصوصی واگذار می‌کند، یادآور شد: سرمایه گذار پس از گودبرداری، موفق به اخذ پروانه ساخت و ساز نمی‌شود و از آن زمان این گود بلاتکلیف باقی مانده و ایمن سازی نشده بود.

وی با بیان اینکه معابر و آلاچیق‌های کنار این گود، محل تردد و تجمع شهروندان و گردشگران شهری مراجعه کننده به دریاچه شهدای خلیج فارس بود و از لحاظ ایمنی برای شهروندان و سازه‌های اطراف پر خطر به شمار می‌رفت، بیان کرد: در راستای اجرای مصوبه شورای اسلامی شهر تهران با عنوان ارتقای ایمنی، تخریب و گودبرداری‌های شهر تهران و تأکیدات شهردار محترم تهران؛ مذاکره با سرمایه گذار مربوطه به منظور ایمن سازی گود یاد شده و همچنین حل و فصل اختلافات قراردادی در دستور کار معاونت فنی و نگهداشت و مدیریت حقوقی و قراردادها شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران قرار گرفت.

به گفته رضوی کیا؛ خوشبختانه با برگزاری چندین جلسه با شرکت سرمایه گذار، قرارداد فیمابین با توافق طرفین اقاله و خاتمه پیدا کرد و از اسفند ماه سال گذشته، ایمن سازی گود با حضور کارشناسان متخصص مدیریت فنی و مهندسی شرکت آغاز و در نهایت گود رها شده با رعایت اصول فنی و با استفاده از خاک مناسب و کوبش استاندارد پر شد.

وی با بیان اینکه این محدوده در حال حاضر به صورت کامل ایمن سازی شده است، درباره برنامه ریزی برای استفاده مناسب از فضای به دست آمده، تاکید کرد: این فضا در برنامه جامع کنترل و هدایت توسعه پهنه ساحلی دریاچه شهدای خلیج فارس، فضای سبز در نظر گرفته شده است و البته با توجه به مساحت موجود این امکان وجود دارد که از این فضا برای گسترش فضای بازی (gamification) استفاده کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه