news-details

630 واگن مترو تهران به مقصد نرسید!

به رغم اینکه وعده خرید 630 واگن برای مترو شهر تهرا از نخستین شهردار این دوره داده شد، اما بعد از گذشت 4 سال سومین و آخرین شهردار دور اصلاحات نمی داند که سرانجام این وعده مشترک دولت و مدیریت شهری به کجا رسید.

به گزارش گام نو؛ وعده خرید 630 واگن  برای مترو تهران جزو نخستین وعده هایی بود که به اعتقاد مدیران شهری نتیجه هماهنگی دولت و شهرداری اصلاحات بود. حتی این امید ایجاد شده بود که با این همراهی مدیریت شهری می تواند بسیاری از مسائل و موضوعاتی که در دوره های گذشته مدیریت این کلانشهرحل نشده باقی مانده بود، حل و فصل شود. اما این وعده به مانند بسیاری از وعده هایی که رئیس جمهور به تهرانی ها داده بود، اجرایی نشد.

ماجرای خرید 630 واگن برای مترو تهران از زمان شهرداری مجمد علی نجفی مطرح شد در سال 96 محمد علی افشانی معاون عمرانی وزیر کشور بود قرارداد بسته و شریک خارجی نیز مشخص شد. زمانی که افشانی شهردار تهران شد حتی اعلام کرد مناقصه برگزار و برنده مشخص شده است.

در همان مقطع هم اعلام شد که کنسرسیوم شرکت CRC چین و واگن سازی‌های تهران سازندگان نهایی این 630 واگن مترو تهران شده است.

آنطور که افشانی توضیح داده بود: طبق قرارداد 630 دستگاه واگن مترو، 56 دستگاه آن به صورت کامل وارد می‌شود و 70 واگن در ایران مونتاژ خواهد شد.  این در حالی است که بخش داخلی سازی نیز به سه بخش تقسیم شده که در بخش اول 84 واگن ساخته که در پایان آن 31 درصد داخلی سازی می‌شود و در بخش دوم نیز 210 واگن ساخته که در پایان ساخت این بخش به 39 درصد داخلی سازی خواهیم رسید و در بخش سوم نیز مجدداً 210 واگن ساخته می‌شود که 56 درصد داخلی سازی را در پی خواهد داشت.

از سوی دیگر محسن پور سیدآقایی، معاون وقت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز به این مساله اشاره کرده بود که تعداد 630 دستگاه واگن برای تامین واگن‌های مورد نیاز مترو تهران و حومه با تضمین سازمان برنامه و بودجه خریداری می‌شود.

اما مساله اصلی این است که بعد از گذشت 4 سال هنوز تکلیف این 630 واگن مشخص نشده است آن هم در شرایطی که دو سال پیش یعنی در سال 98 اعلام شد قرارداد خرید 630 واگن قطعی شده است و در جلسه مشترک رؤسای سازمان برنامه و بودجه رئیس شورای شهر و شهردار تهران مقرر شد که 630 دستگاه واگن برای تأمین بخشی از ناوگان مورد نیاز مترو تهران با تضمین سازمان برنامه و بودجه خریداری شود.

ماجرای واگن های مترو شهر تهران حتی در دوره شهرداری پیروز حناچی نیز مطرح شد شهردار تهران در این باره به رسانه ها در بهمن ماه سال گذشته اعلام کرد: خرید 630 واگن مترو به صورت CKD از کشور چین در دستورکار شهرداری قرار گرفته است. برای خرید این تعداد واگن مترو بانک مرکزی جمهوری اسلامی مکاتبات لازم را با طرف چینی انجام داده است.

در شرایطی که مترو تهران بیشتر از هر زمان دیگر به واگن نیاز دارد، اما آنطور که آقای شهردار عنوان کرده است: در 4 سال اخیر 177 دستگاه واگن مترو به ناوگان افزوده شده است و در حال حاضر مترو تهران به کمتر از 2 هزار واگن نیاز مبرم دارد و هنوز هم نسل اول واگن‌های مترو تهران بازسازی نشده است.

متوقف شدن روند خرید 630 وگن شهر تهران موضوعی است که در طول فعالیت شورای پنجم شهر تهران بارها مورد انتقاد اعضای شورای شهر قرار گرفته است. سال گذشته بود که رئیس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران در تذکری در شورای شهر تهران بیان کرد: خرید 630 واگن تهران پس از 4 سال طی مراحل تشریفات قانونی به واسطه مزاحمت‌های ترامپ و تحریم‌ها متوقف ماند و اخیراً هم با ارائه الحاقیه به نظر می‌رسد زمینه فعال شدن قرارداد فراهم شده است.

به اعتقاد محمود میر لوحی؛ ما می‌دانیم 18 ماه از زمانی که این قرارداد امضا شود طول می‌کشد تا اولین واگن در اختیار مترو قرار گیرد اما در نظر داشته باشید که بسیاری از واگن‌های موجود تهران 25 سال عمر دارند و لذا تعلل بیش از این در خرید و تجهیز ناوگان  حمل و نقل عمومی روا نیست.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در این باره به خبرگزاری فارس اعلام کرده است:  براساس مصوبه شورای اقتصاد در سال 95 خرید این واگن ها بر عهده دولت بوده است ولی متاسفانه به جای شهرداری، وزارت کشور متولی پیگیری امور مربوط به قرارداد و خرید آن تعیین می شود و در این فرایند دستگاه هایی مانند وزارت صمت، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی دخیل بوده اند.

محمد علیخانی تاکید کرده است:  قبلا هم گفته بودم اگر از ابتدا متولی این کار شهرداری بود و مسؤولیت آن را به شهرداری واگذار می‌کردند قطعا تا به الان خرید این واگن ها به نتیجه رسیده بود. این در حالی است که از سال 95 تاکنون به دلیل ناهماهنگی بین این دستگاه‌ها دولت موفق به خرید واگن های مترو نشده است.

آنطور که این عضو شورای شهر تهران توضیح داده است: بعد از برگزاری مناقصه و برنده شده شدن یک شرکت چینی قرار بوده برای اجرای قرارداد و آغاز ساخت واگن ها به طرف چینی پیش پرداخت می دادند ولی چند سال است که کار در مرحله پیش پرداخت متوقف شده است.

برآوردهای رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران نشان می دهد: قیمت هر واگن یک میلیون و دویست هزار دلار بوده است. قرارداد بسته شده است اما هنوز ما در مرحله پیش پرداخت هستیم و تأکید می‌کنم انگیزه جدی در دستگاه‌های دولتی برای این کار وجود نداشته تا کار انجام شود. قطعا اگر از اول کار به عهده شهرداری گذاشته می شد این قرارداد این همه طولانی نمی شد.

به اعتقاد علیخانی؛  مدت‌هاست که این کار توسط دستگاه‌های دولتی در حال انجام است اما کاری از پیش نرفته است و البته گفتم که انگیزه‌ای برای خرید این واگن‌ها وجود ندارد. البته ظاهرا با پیگیری هایی که صورت گرفته قرار شده سازمان مدیریت برنامه‌ریزی پیگیری خرید این واگن‌ها را به خود شهرداری واگذار کند که اقدام درستی است و می تواند به انجام کار منجر شود و نتیجه ای حاصل شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه