news-details

امید اصلاح طلبان به قالیباف!

بعد از رد صلاحیت گسترده بسیاری از نیروهای شناخته شده اصلاح طلبان به ویژه اعضای فعلی شورای شهر تهران محسن هاشمی از قالیباف درخواست کمک کرد.

به گزارش گام نو؛ بعد از نقدهای بسیاری که در طول 4 سال اخیر اعضای شورای پنجم شورای شهر تهران نسبت به عملکرد محمد باقر قالیباف، شهردار سابق پایتخت داشتند، اکنون تمام امید اصلاح طلبان رد صلاحیت شده به قالیباف در قامت رئیس مجلس است تا تکلیف اعتراضات آنها را پیگیری کند. البته رد صلاحیت شدنگان تنها اصلاح طلب نیستند بلکه بسیاری از مدیران سابق شهر تهران نیز صلاحیت آنها تایید نشده است.

در این رابطه محسن هاشمی اعلام کرد: از محمدباقر قالیباف رئیس مجلس درخواست و انتظار دارم اعتراض های رد صلاحیت شدگان کاندیدای شورای شهر را پیگیری کند.

رئیس شورای شهر تهران در جلسه علنی شورا در این باره یادآور شد:  از محمدباقر قالیباف رئیس مجلس درخواست و انتظار دارم با پیگیری موضوع نسبت به اعتراضات کاندیداها توجه لازم و ویژه را داشته باشد تا حق الناس و حق عمومی جامعه با تکثر سلایق تضعیف نشود.

اما امروز نطق پیش از دستور عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران نیز درباره سکوت معنادار بعد از رد صلاحیت بسیاری از کاندیداهای شورای شهر تهران بود. زهرا نژاد بهرام در این باره بیان کرد: رد صلاحیت افراد شناخته شده ای که سال هاست در عرصه مدیریتی  و کارشناسی این کشور فعالیت می کنند  و به اعتقاد کارنامه کاری در زمره شناخته شده ترین افراد می باشند به دلایل بی ارتباط با ماهیت آنها تنها بستری برای  عدم ایجاد امکان جهت سلایق مختلف برای مشارکت در انتخابات است.

به اعتقاد این عضو شورای شهر تهران؛ این سیل رد صلاحیت ها که از هیات های اجرایی  شهرها  به ویژه مراکز استان ها آغاز شده اکنون در بستر هیات های نظارت ادامه یافته است.

نژاد بهرام تاکید کرد: آیا منافع ملی ، تاکید رهبر معظم ، ضرورت مشارکت شهروندان دراین شرایط سخت بیماری کرونا، این الزام را ایجاد نمی کند که اقدامات موثر برای حضور همه سلایق در انتخابات فراهم گردد؟ شگفت آور آنکه این مهم در اقدام غیر منتظره ای حتی شامل اعضا کنونی شوراهای شهر در مراکز استانها از جمله تهران نیز شده است.

به اعتقاد وی؛ در شرایط کنونی این پرسش قابل طرح است که این نمایندگان که اکنون مسئولیت مصوبه گذاری در شهرها را به عهده دارند اگر دچار مسائلی هستند چرا به مراجع صالحه معرفی نشده اند و اگر صلاحیت دارند که همچنان فعالیت کنند پس چگونه است که برای انتخابات آتی رد صلاحیت می شوند؟! روا داری  از رویکردهای اصلی نظام جمهوری اسلامی و دین مبین اسلام است اگر دیدگا ههای مشترک در برخی موارد میان هیات  نظارت و برخی نامزدها نیست معنی آن نباید در قالب عدم تایید صلاحیت افراد ظهور و بروز یابد.

نژاد بهرام براین باور است که این سکوت معنا دار از سوی دولت محترم و شخص جنابعالی به عنوان رئیس ستاد انتخابات بر نگرانی ها می افزاید. از این رو لازم می دانم به عنوان نماینده مردم در شورای شهر پایتخت ، ضمن اعتراض به این شیوه کنونی احراز صلاحیت ها، درخواست پیگیری جدی جنابعالی در این زمینه را ارایه نمایم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه