news-details

سرگردانی اصلاح طلبان در ارائه لیست برای انتخابات !

به رغم آنکه برابر اخبار منتشر شده 10 نفر از اعضای فعلی شورای شهر تهران رد صلاحیت شده اند، رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران از رئیس شورای عالی استان ها خواست تا به این مساله ورود کند.

به گزارش گام نو؛  محمد جواد حق شناس در گفت و گو با خبرگزاری برنا اعلام کرده است: از آقای احمدی دعوت می‌کنم اگر در رابطه با رد صلاحیت ده نفر از اعضای شورای فعلی شهر تهران توضیحی دارند، بیایند و بیان کنند درغیرای نصورت از بیان چنین سخنی عذرخواهی کنند چرا که ما به راحتی از این مسئله گذر نمی‌کنیم. این در حالی است که علیرضا احمدی، رئیس شورای عالی استان ها چندی پیش اعلام کرده بود: صد در صد تخلفاتی وجود دارد که این اعضا رد صلاحیت شدند وگرنه رد غیراینصورت این اتفاق رخ نمی‌داد.

آنطور که رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران بیان کرده؛ تاکنون پیامی درخصوص رد صلاحیت خود دریافت نکرده‌ام.

به اعتقاد این عضو شورای شهر تهران؛ کسی که در جایگاه شورای عالی استانها نشسته است وظیفه حفاظت و صیانت از شوراها را دارد بنابراین آقای احمدی باید روشن کنند دلیل ادعایشان چیست؟ به هرحال این دوره از شورا هم تخلفاتی وجود داشته اما نهایتا گزارش شده و در محاکم قضایی به آن رسیدگی شده است و حتی اعضای متخلف سلب عضویت شدند یا اینکه شورا به طور کلی منحل شده است.

حق شناس تاکید دارد؛ ما خواهان برخورد با فساد هستیم و معتقدیم هرکسی چه در این دوره شورا چه دوره‌های قبلی یا حتی شهرداران که تخلف کردند نباید از تیغ قانون و قانونگذار به راحتی عبور کنند تا حقوق قانونی مردم احیاء و اعمال قانون صورت گیرد. بر همین اساس از آقای احمدی که در جایگاه نمایندگی شورای استانها هستند، انتظار نمی‌رود اینگونه سخن بگویند؛ علی القاعده باید تحقیق و پرس و جو کنند تا به دلیل و مدرک سخن بگویند بنابراین از ایشان دعوت می‌کنم اگر در رابطه با رد صلاحیت ده نفر از اعضای شورای فعلی شهر تهران توضیحی دارند، بیایند و بیان کنند درغیراینصورت از بیان چنین سخنی عذرخواهی کنند چرا که ما به راحتی از این مسئله گذر نمی‌کنیم.

رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران درباره برخی صحبت‌ها مبنی بر وجود دلیل سیاسی برای رد صلاحیت اعضا نیز توضیح داد: آنچه به برخی اعضا اعلام شده این است که در احزاب منحله حضور داشته اند، حال سوال اینجاست آیا عضو بودن در یک حزب رسمی و قانونی تخلف است؟ اینکه بررسی کنندگان و اظهارنظر کنندگان چنین برچسب سیاسی به کسی بزنند نشان می‌دهد به وظایف خود آشنا نیستند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران درباره لیست اصلاح طلبان بعد از رد صلاحیت های گسترده ای که در این حزب انجام شده نیز بیان کرد: جریان اصلاح طلبی همیشه بنا بر احترام به رای مردم بوده است تا از مسیر آرای مردمی و صندوق رای عبور کند بنابراین هرگونه بی حرمتی به صندوق رای، بی احترامی به جایگاه رای مردم است و نمی‌توان به راحتی از کنار آن گذشت اما متاسفانه نهادهای نظارتی که کمتر گوششان بدهکار است، سعی می‌کنند رقابت‌های سیاسی از طریق اعمال نظرات خود و حذف نیروی رقیب فراهم کنند درحالی که این رویکرد اصلا به هیچ وجه با منطق انتخابات سازگار نیست و مردم، قانون، فرمایشان مقام معظم رهبری آن را نمی‌پذیرد و کمکی هم به رشد و توسعه کشور و شهرها نخواهد کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه