news-details

فوت 27 هزار و 500 تهرانی بر اثر کرونا!

طبق آمارهایی که مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) اعلام کرده اس، از 68000 متوفی کرونایی در کشور در طول 14 ماه اخیر 27500 متوفی تهرانی بوده اند که عملیات تطهیر آنها در بهشت زهرا انجام شده است.

به گزارش گام نو؛  سعید خال اعتقاد دارد؛ حدود ۴۰ درصد متوفیان کرونایی در تهران مورد رسیدگی قرار گرفته‌اند. این مدیر شهری تاکید دارد:  بحران کرونا در طول تاریخ ۵۰ ساله بهشت زهرا(س) بی سابقه بوده است و کارکنان این سازمان ۱۴ ماه سخت را پشت سرگذاشته اند و همچنان نیز با قدرت به کار خود ادامه می دهند. به گفته وی؛ از حدود ۶۸ هزار متوفی کرونایی در کشور عملیات تطهیر حدود ۲۷ هزار و ۵۰۰  متوفی در بهشت زهرا ( س) انجام شده است، یعنی حدود ۴۰ درصد متوفیان کرونایی از سوی تهران و ۶۰ درصد دیگر آن در ۳۰ استان مورد رسیدگی قرار گرفته است.

مدیرعامل بهشت زهرا(س) یادآور شده است: رعایت پروتکل های بهداشتی براساس آمار وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا در سازمان بهشت زهرا(س) به بالاترین میزان رعایت شده است. کارکنان سازمان بهشت زهرا (س) در ۱۴ ماه گذشته ۹ بار غربالگری کرونا شده اند و تاکنون ۱۹۱ نفر از کارکنان این سازمان به بیماری کرونا مبتلا شده اند که تمامی آنان بهبود یافته اند.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز  بر این باور است: تجربه بهشت زهرا در بحران کرونا تجربه ای بسیار مفید و یک تجربه جهانی است که می‌توان آن را در هفتمین مجمع جهانی کاهش خطرپذیری بلایا (UNISDR) که به زودی برگزار خواهد شد، ارائه کرد تا سایر کشورها از این تجربیات استفاده کنند.

به گفته رضا کرمی محمدی؛ این مرکز به عنوان یک مرکز پشتیبان مدیریت بحران شهر تهران به مرکز فرماندهی عملیات اضطراری، مانیتورینگ پیشرفته و تجیهزات امداد و نجات مجهز خواهد شد و قطعا فعالیت آن نقش موثری در مدیریت بهتر در زمان بحران خواهد داشت. به ویژه آنکه بهشت زهرا در موقعیت مناسبی از شهر نیز قرار گرفته و دسترسی های آن به خطوط جاده‌ای، هوایی و ریلی آسان است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه