news-details

حیف و میل بیت المال در شورای عالی استان ها!

به گفته رئیس شورای عالی استان ها در زمان ریاست الویری در این شورا حقوق های نامتعارفی به کارکنان داده می شد که با ورود سازمان بازرسی، بخش از این پول ها بازگردانده شد.

به گزارش گام نو؛ علیرضا احمدی، رئیس  شورای عالی استان ها در نشست خبری خود به مناسبت روز شوراها سعی کرد تا با یک تیر دو نشان را بزند هم نقدی بر عملکرد اصلاح طلبان در دوره گذشته ریاست شورای عالی داشته باشد و هم به نوعی نگاه گرایش خود را در انتخابات 1400نشان داده و تبلیغاتی هر چند پنهان را داشته باشد. احمدی در این نشست به موضوع برخی تخلفاتی که در زمان ریاست مرتضی الویری، در شورای عالی استان ها روی داده بود اشاره کرد. موضوعی که باعث ورود سازمان بازرسی و رصد عملکرد این شورا شد.

رئیس شورای عالی استان ها در این باره یادآور شد: در ارتباط با نمایندگان این موضوع وجود ندارد اما حقوق نامتعارف در بین کارکنان شورای عالی استانها داشته ایم و به همین منظور سازمان بازرسی ورود پیدا کرده است و یکسری از پول ها را بازگردانده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شوراها در شهرها و روستاها اجزاء تشکیل کننده کشور هستند، به این مساله تاکید کرد: در واقع قسمت اعظمی از خدمات در شهرها و روستاها توسط شهرداری ها و دهیاری ها ارائه می شود. البته نمی توان دولت را انکار کرد چرا که دولت نقش عمده ای در حوزه اعتبارات و تقسیم آن و اجرای پروژه های کلان را دارد و امیدواریم با عنایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به زودی طرح جامع مدیریت یکپارچه شهری و روستایی به نتیجه برسد و قطعا با تصویب این طرح خدمات خوبی به صورت واحد به مردم ارائه خواهد شد.

به اعتقاد احمدی، امیدواریم دولت نیز با تصویب طرح جامع مدیریت یکپارچه شهری و روستایی، یک سری از خدماتی را که در اختیار خود دارد را به نمایندگان مردم در شهرها و روستاها واگذار کند.

رئیس شورای عالی استان ها اعتقاد دارد؛ شوراها  در چندین دوره تجارب خوبی را به دست آورده اند و تلاش شده است که خدماترسانی صادقانه به مردم داشته باشند و در این مسیر حرکت می کنند.

احمدی درباره سوءاستفاده برخی از مدیران شهری از سهمیه واکسن کرونا پاکبانان توضیح داد: شورای عالی به هر اتفاق در حوزه شوراها و شهرداری ها و دهیاری ها واکنش نشان می دهد و در رابطه با موضوع اشاره شده نیز در همان ابتدا پیگیری های لازم انجام شد و در واقع نه تنها نسبت به این موضوع بلکه سایر موضوعات نیز بی تفاوت نیستیم و اگر تخلفی صورت بگیرد از طریق دستگاه قضایی پیگیری می کنیم تا این موضوع سریعا انجام شود و در رابطه با این موضوع همین اتفاق صورت گرفت.

به گفته وی؛ خوشبختانه در این دوره از شورای عالی استانها و در طی یک سال گذشته تعاملات خوبی با مجموعه قوه قضائیه و در نهایت امضاء چندین تفاهمنامه انجام شده است که این موضوع در تصریح و رسیدگی به تخلفات و شکایات موثر است.

رئیس شورای عالی استان ها درباره تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری در سطح کشور نیز توضیح داد: نباید نسبت به امور مردم بی تفاوت باشیم. مخصوصا پرسنل شهرداری ها و در این رابطه نیز بنده با آقای جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور نشستی را داشتیم و ایشان نیز نسبت به این موضوع، این دغدغه را داشتند و در واقع باید بلاتکلیفی در نیروهای شهرداری حل و فصل شود که در همین زمینه وزارت کشور دستورالعملی را دارد اما نوع استخدام و تبدیل وضعیت در شهرداری تهران با سایر شهرداری ها متفاوت است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه