news-details

جنگ توئیتری آقای شهردار و رئیس شورای شهر تهران!

در حالی پیروز حناچی عذرخواهی خود را از تهرانی ها در صفحه شخصی خود در توئیتر منتشر کرده که به اعتقاد منتقدان آقای شهردار باید بابت عملکرد مدیریتی اش عذرخواهی کند.

به گزارش گام نو، امروز پیروز حناچی عذرخواهی متفاوتی را در صفحه شخصی خود در توئیتر منتشر کرد. عذرخواهی ای که هر چند مخاطب آن شهروندان تهران است اما به اعتقاد منتقدان مدیریت شهری در کنار این عذرخواهی هدفمند شهردار تهران باید بابت وعده های عملی شده این دوره مدیریت شهری و عملکرد مدیریتی خود نیز از تهرانی ها عذرخواهی کند.

به نظر می رسد که مبنای عذرخواهی آقای شهردار از تهرانی ها پیرو عذرخواهی ای که محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران از پایتخت نشینان انجام داد و بر مبنای آن از مردم بابت کمبودها و ضعف های مدیریت شهری معذرت خواهی کرد، شکل گرفته است.

به نظر می رسد پیروز حناچی این عذرخواهی را در جواب عذرخواهی محسن هاشمی و اشاره کوتاه و مبهم به پشت پرده اصلاحات انجام داده است. چرا که آقای شهردار در  این متن عنوان کرده است: عذرخواهی می‌کنم که نتوانستم شهر را از چنگال رانت‌خواران رها کنم!

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در دویست و هشتاد و نهمین جلسه شورا در تاریخ 5 اردیبهشت طی سخنانی گفت: به دلیل کمبودها و ضعفهایی که در اجرا توسط شهرداری و هم عملکرد شورا وجود داشته است از شهروندان تهرانی عذرخواهی می‌کنیم و امیدواریم که مطالبات و انتظارات از دوره آینده شورا به نحوی در انتخابات شکل گیرد که گامی رو به جلو و نه به عقب، در حوزه اصلاح و توسعه مدیریت شهری برداشته شود.

بعد از عذرخواهی محسن هاشمی از مردم تهران،  پیروز حناچی شهردار تهران نسبت به اظهارات ریاست شورای شهر تهران واکنش نشان داد و در چند رشته توییت نوشت:

یک:عذرخواهی می کنم بابت کاستی‌هایی که در برابر مردم نداشته و ندارم ولی با مشاهده تحریف‌ها و تخریب‌های غیرتخصصی و غیرمنصفانه‌ای که با غفلت از عملکرد مجموعه خدوم شهرداری در بحبوحه تحریم و کرونا بنابر مقاصد سیاسی انجام می‌شود لازم می‌دانم به نوعی دیگر از مردم عذرخواهی نمایم.

دو: عذرخواهی می‌کنم که علیرغم همه اقدامات صورت گرفته نتوانستم همه دست‌اندازان به بیت المال را به دستان قانون بسپارم. عذرخواهی می‌کنم که نتوانستم شهر را به طور کامل از چنگال رانت خواران رها کنم و بیت المالی را که از راه‌های مختلف در اختیار افراد خاص بود از دستانشان خارج کنم.

سه: شهروندان شریف بدانند حرکتی که در مبارزه با فساد، رانت و شهرفروشی و توسعه شفافیت آغاز کرده‌ایم هرگز با این هجمه‌ها و تخریب‌ها متوقف نخواهد شد و امیدوارم با حضور مردم و تایید تداوم نگاه حاکمیت قانون، تعهد و تخصص و نه سرمایه‌داری در شهر، در برابر خداوند و آیندگان سربلند باشیم.

در کنار این توئیت شهردار هران وی در جلسه امروز شورای شهر نیز عنوان کرد: امیدوارم سالم‌ترین و متخصص‌ترین‌ها در شورای شهر حضور یابند و اگر در دوره‌ای از مدیریت شهری اتفاق خاصی افتاده نتیجه راهبردهای مدیران شهری بوده است.

حال باید دید جنگ توئیتری ای که آقای شهردار با رئیس شورای شهر تهران بابت عذرخواهی از تهرانی ها بابت کارهای نکرده ، ضهف ای مدیریتی و ..... راه انداخته اند یک موج رسانه ای جدید برای حضور در شورای شهر ششم و یا ریاست جمهوری است و یا یک فرافکنی برای اینکه افکار عمومی نسبت به عملکرد مدیریت شهری بیش از این سوال نداشته باشند!

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه